WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pimos »

Aha
Jeszcze w kwestii uwierzytelnionej kopii interpelacji Posła, dopisałbym tak :

W kwestii dotarcia do uwierzytelnionej kopii tego pisma, która to czynność jest w gestii organu, sugeruję zastosowanie sprawdzonego wariantu np. z WPA Gdańsk, a mianowicie kontaktu z Biurem Poselskim Posła Wziątka, ul. Kościuszki 5/1, 78-320 Połczyn Zdrój, który przesyła pocztą uwierzytelnioną interpelację tegoż Posła do wskazanego WPA.
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Nie wiem czy nie spalę pomysłu, ale zdradzę jeden z trików jakie biorę pod uwagę, ale co mi tam: jeśli nie pasuje Sądowi przesłana treść interpelacji to można zawnioskować o "zaproszenie" Pana Posła do Sądu. Przy okazji poznamy interpretację jednego z twórców ustawy i skonfrontujemy w "ogniu walki" z poglądami Policji na te kwestie :mad:
"When seconds count, the cops are just minutes away."
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

Zaprosic mozna, tylko w jakiej roli ?

Strona postepowania nie jest, osoba powolana przez sad tez nie, wiec jako widz ?
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Zinngiesser »

Jak powszecznie wiadomo swiadek daje swiadectwo albo zaswiadcza...
Obrazek
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Tomku - powiedz czego Ci brak? Wiary, fantazji czy wyobraźni ;laughing:
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Awatar użytkownika
Lasica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 02 września 2011, 09:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lasica »

Witam,

Troszkę czasu minęło i zastanawiam się jak teraz wygląda "proces wnioskowy" w WPA Warszawa.

Czy komukolwiek udało się wnioskując o sensowną liczbę sztuk broni do celów sportowych w WPA Warszawa (np 10-15), bez podawania startów (czyli odpowiadając na "prośbę" w sobie znany sposób) faktycznie uzyskać pozytywną decyzję?

Z obserwacji podobnych wątków w tym forum można wywnioskować dosyć dobrze przygotowany "merytoryczny front", który jest w stanie konkretnie punktować zachcianki WPA, ale czy to rzeczywiście działa, czy w większości jednak trzeba zderzyć się ze ścianą i kończyć w WSA z daleką perspektywą zakończenia walki w NSA?

Pojawiały się wątkach różne przejawy pomocy, propozycje podsyłania dodatkowych opinii lub wyjaśnień, które powinny na skutecznie wytrącać WPA możliwość dowolnego interpretowania ustawy, ale jakoś nikt nie pochwalił się że udało się w efekcie uzyskać pozwolenie na np. >10 jednostek.

Jakie macie wrażenia?

Pozdrawiam,
Tomek.
--
PZŁ, ZKS, HK-ZKS, ROMB
sceptic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 20 lutego 2012, 21:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sceptic »

Z przykrością przyznaję, że po konsultacji z prawnikami i po szoku wywołanym marcowym wyrokiem WSA, wywiesiłem białą flagę i przyniosłem zaświadczenie (wnioskowałem o dużo mniej niż 10 sztuk). Tydzień później miałem pozwolenie. Prawnik powiedział, że w zasadzie mam rację, ale łatwiej się będzie odwoływać od ewentualnej odmowy, jeśli najpierw dostarczę te kwity. Gdy zrozumiałem, że moja ewentualna sprawa w WSA będzie rozstrzygana przez niekompetentnych sędziów i skończy się to (po latach, nie wspominając o kosztach) w NSA, odpuściłem. Bijcie, ale zważcie, że chociaż próbowałem walczyć...
Obrazek
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

A chociaż wystąpiłeś o pozwolenie kolekcjonerskie i dopuszczenie do posiadania broni?
sceptic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 20 lutego 2012, 21:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sceptic »

9x19 pisze:A chociaż wystąpiłeś o pozwolenie kolekcjonerskie i dopuszczenie do posiadania broni?
Nie. Od początku nie zamierzałem wdawać się w takie manewry - chciałem mieć normalną zgodę na broń do celów sportowych.
Obrazek
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Jeżeli nie minęło jeszcze dwa miesiące od daty zrobienia badań, to składaj natychmiast podanie na broń sportową do celów kolekcjonerskich np. w ilości 30 egz. A jak minęło, to żałuj, że nie byłeś przewidujący.
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Jak tydzień temu składałem wnioski o sportową , kolekcjonerską i dopuszczenie to pani w okienku wertując jakieś swoje papiery od razu spytała mnie dlaczego nie dałem startów w zawodach . Widać z tego , że niezależnie na jaką ilość się składa to i tak oni wiedzą swoje.
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
banana_killer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 05 października 2005, 16:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: banana_killer »

Ja się przyznam, że wysłałem do WPA Warszawa - najpierw wysłałem wyniki plus listę zawodów, w których nie mogłem wziąć udziału ;) a potem zacząłem czytać forum i ROMB.pl i rzutem na taśmę ostatniego dnia ważności badań złożyłem o kolekcjonerskie i dopuszczenie. Teraz 0 problemów z zakupami poza miejscem w szafie, kasą i żoną. A ponieważ kolekcjonerskie mam bez podziału, w kieszeni stale jeździ promesa na sportową do celów kolekcjonerskich jakby jakaś okazja się trafiła - problemów z zarejestrowaniem jako sportową nie ma potem żadnych.

Zdecydowanie polecam składanie na wszystko - potem nie będzie problemów jak przyjdą nowe pomysły. A dopuszczenie - po prostu czemu nie.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

banana_killer pisze:Ja się przyznam, że wysłałem do WPA Warszawa - najpierw wysłałem wyniki plus listę zawodów, w których nie mogłem wziąć udziału ;)
No... Ten "myk" z zawodami w których nie można było wystarotować, z powodu" Braku broni własnej"
to dobry pomysł...
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Lasica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 02 września 2011, 09:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lasica »

Witam,

Skoro nie jest problemem otrzymanie pozwolenia na broń X do celów kolekcjonerskich to dlaczego są takie problemy ze zdobyciem pozwolenia na broń sportową w liczbie stanowiącej nawet 20% zbioru kolekcjonerskiego?

Przepisy niby jasne, wszystko czarno na białym, a jednak pod górkę.
Z czego to wynika?

Czy komuś może udało się w trybie standardowym (bez udowadniania startów/treningów) otrzymać pozwolenie na >10 sztuk broni do celów sportowych w WPA Warszawa?

--
Tomek.
--
PZŁ, ZKS, HK-ZKS, ROMB
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Lasica pisze: .... Skoro nie jest problemem otrzymanie pozwolenia na broń X do celów kolekcjonerskich to dlaczego są takie problemy ze zdobyciem pozwolenia na broń sportową w liczbie stanowiącej nawet 20% zbioru kolekcjonerskiego? ...
Tego to nawet najmędrsi ludzie nie wiedzą. :P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”