WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: MarcinD »

U mnie sportowa i rozszerzenie kolekcji dzielnicowy ogarnal za jednym zamachem, ale tylko dla tego, ze w miedzyczasie zachorowal i sie nawarstwily, bo zlecenia dostal dwa.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
DFX
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 18:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: DFX »

Papiery złożone do WPA 31.07.2018, decyzja przyszła pocztą (wydana 31.08.2018) czyli równy miesiąc.
Występowałem o 6 sztuk sportowej i 10 sztuk kolekcjonerskiej, nie posiadam żadnych startów - decyzja zgodna z tym co wnioskowałem
Pozdrawiam
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wilek1 »

Wilek1 pisze:dzis zlozylem wniosek o likwidacje podzialu (sport) - dam znac jak sie zakonczy ile to potrwa...
update: po 2 tygodniach mily Szanowny Pan zadzwonil do mnie i doradzil zeby zmienic to pismo na rozszerzenie o wiecej sztuk (juz z bez podzialu) a nie samą likwidacje podzialu (so w sumie daje mi wiecej), co dopisalem niezwlocznie. Czekamy dalej...
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Po miesiącu i trzech tygodniach otrzymałem rozszerzenie z 6 na 16 CZ i z 2 na 4 BZ. Bez zbędnych pytań ;) Łącznie 26 na sport, może wystarczy na trochę. Teraz ponownie rozszerzenie strzelby :P
Mat99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 28 września 2013, 22:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Mat99 »

Szanowne/szanowni,
Mam pozwolenie sportowe (8 sztuk, z podzialem na cz, bz, strz) i kolekcjonerskie (10).
W tej chwili zostala mi promesa sztuk 1 i mnie to niepokoi:-)))).
Chcialbym wystapic o rozszerzenie, startów mam niewiele (3-4 x zawody 3gunowe w tym roku), to nie wiem czy rozszerzanie sportu ma sens, czy od razu wystepowac o kolekcjonerskie? I o ile jest sens wystepowac na tym etapie?
M.
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 15:28 przez Mat99, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Mat99 pisze:czy od razu wystepowac o kolekcjonerskie? I o ile jest sens wystepowac na tym etapie?
Do rozszerzenia sportowego, potrzebujesz startów. Łatwiej będzie z kolekcją -> pisz o dużo (np. 40). Powiedzą, że za dużo, ale będzie się z czego "potargować" :) Niczym nie ryzykujesz.
Karikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 18 września 2018, 09:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Karikus »

U mnie było tak (klub KS COVER); wnioskowałem o małą liczbę broni - 3cz, 2bz, 1s:
15.01 - podanie o wydanie pozwolenia sportowego
19.01 - informacja listowna o wszczęciu postępowania
11.02 - informacja listowna o pozytywnym rozpatrzeniu mojego podania

Później kupno broni, wizyta przemiłego Pana policjanta, który sprawdził wszystko co i jak, włącznie z sejfem. No i jazda.
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 20:37 przez Karikus, łącznie zmieniany 2 razy.
pusty.basen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2018, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pusty.basen »

Czy orientuje się ktoś może jak wygląda kwestia pozwolenia w przypadku, gdy mam patent i licencję jedynie na pistolet i karabin (bez strzelby)?

W szczególności chodzi o to, czy pozwolenie na broń kolekcjonerską dla celów sportowych obejmie tylko te dwa rodzaje broni, czy na jego podstawie można posiadać również strzelbę?

+ Czy WPA nie będzie robić problemu przy pozwoleniu sportowym bez podziału?

Z góry dziękuję za wszelkie info!
tomaszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 04 lipca 2013, 15:19
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: tomaszko »

Napiszą w decyzji i na promesach "z wykluczeniem broni gładkolufowej" i po problemie.
Awatar użytkownika
Skraaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 07 września 2014, 14:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Skraaj »

pusty.basen pisze:Czy orientuje się ktoś może jak wygląda kwestia pozwolenia w przypadku, gdy mam patent i licencję jedynie na pistolet i karabin (bez strzelby)?

W szczególności chodzi o to, czy pozwolenie na broń kolekcjonerską dla celów sportowych obejmie tylko te dwa rodzaje broni, czy na jego podstawie można posiadać również strzelbę?

+ Czy WPA nie będzie robić problemu przy pozwoleniu sportowym bez podziału?

Z góry dziękuję za wszelkie info!
Sprostuję lekko tomaszko – nie będą pisali 'z wykluczeniem' tylko wypiszą na decyzji i promesach na co masz pozwolenie.

Nie dostaniesz strzelb ani na sporcie ani na kolekcji bez licencji na strzelbę.

Na sporcie nie mam strzelb, na kolekcji mam. Podział na obu zniosłem bez problemu jednym pismem, tylko ode mnie jeszcze chcieli zaświadczeń o startach. Strzelbę dołożyłem na kolekcji rzutem na taśmę, bo przez zrządzenie losu dostałem licencję na strzelby jak jeszcze miałem ważne badania. Jak chcesz wzór wniosku bez podziału, który u nich działa i nie zadają dodatkowych pytań to rzuć mailem na priv. Pamiętaj żeby wyrobić dopuszczenie (+10zł) i dopisać CP :)
pusty.basen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2018, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pusty.basen »

Dziękuję za odpowiedzi! Skraaj, wysłałem na priv
tomaszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 04 lipca 2013, 15:19
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: tomaszko »

Skraaj pisze:Sprostuję lekko tomaszko – nie będą pisali 'z wykluczeniem' tylko wypiszą na decyzji i promesach na co masz pozwolenie.
Dzięki za sprostowanie :-D Wprawdzie co kogo obchodzi co mam wpisane na promesie (zgodnej z treścią decyzji), ale skoro mam sytuację taką samą jak kolega to podzieliłem się skoro o to prosił. A literalnie napisali mi coś takiego:

"PALNĄ SPORTOWĄ W CELACH KOLEKCJONERSKICH (Z WYŁĄCZENIEM BRONI GŁADKOLUFOWEJ)"
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Toost »

Wniosek złożony 20.08, dziś odebrałem. Mogło być już w okolicach 5 października, ale pani czekała cierpliwie ma dodatkowy papierek z dzielnicy. Szkoda tylko, że nie wspomniała kolegom z dzielnicowej, że go potrzebuje. Dopiero jak zacząłem dzwonić to wyszło na co czekają i udało się pchnąć sprawę w pare godzin.
Informacyjnie dla innych, wniosek złożony na 8 sportowej i 10 sportowej kolekcjonerskiej, do wniosku 4 starty z centralnego i ponad 40 z czarnego prochu. Decyzje bez podziałów i bez dodatkowych wymagań, zwyczajnie 8 sztuk jednej i 10 drugiej.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: lto »

Rozszerzenie pozwolenia sportowego ze zniesieniem podziału + dopuszczenie: efektywnie 10 tygodni czekania na decyzję. Aczkolwiek sprawę trochę przedłużyło więcej niż standardowe zamieszanie z dzielnicowymi.
Ostatnio zmieniony 16 października 2018, 17:08 przez lto, łącznie zmieniany 3 razy.
Mat99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 28 września 2013, 22:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Mat99 »

KG92RS pisze:
Mat99 pisze:czy od razu wystepowac o kolekcjonerskie? I o ile jest sens wystepowac na tym etapie?
Do rozszerzenia sportowego, potrzebujesz startów. Łatwiej będzie z kolekcją -> pisz o dużo (np. 40). Powiedzą, że za dużo, ale będzie się z czego "potargować" :) Niczym nie ryzykujesz.
Dwa pytania:

1. Na teraz mam 12 startów, czy jest sens pisać o rozszerzenie sportowej?

2. w przypadku kolekcjonerskiego, czy wystarczy napisać "proszę o rozszerzenie o x sztuk" czy cos trzeba motywować?
Ostatnio zmieniony 19 października 2018, 14:11 przez Mat99, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”