WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: nzpetter »

mateuszk pisze:Mam pytania do ludków podległych WPA Gdańsk.
Czy wydruki patentu i licencji z plików .pdf z portalu PZSS były/są honorowane w tymże WPA?
Zapisz pliki licencji/patentu na płycie CD. Wtedy pliki mają certyfikaty, po których można zweryfikować ich oryginalność.

Ner0n

Post autor: Ner0n »

J.w. - jeżeli nie przyjmują wydruków (pół roku temu przyjmowali) - zanieś wypalone na CD pdf z podpisem cyfrowym. To oficjalny i wiarygodny dokument w postaci zgodnej z KPA który musi im wystarczyć. Przy okazji możesz zajrzeć do akt.

Generalnie ludzie tam są ok, może ktoś nowy nie ogarnął do końca tematu...

Awatar użytkownika
mateuszk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: mateuszk »

O dzieki za odpowiedz.
Podobno juz pismo idzie o żadanie "specjalnej formy" licencji i patentu (nie wystarczy wydruk, plyty CD nie moga czytac i nie maja rowniez uprawnien do otwierania .pdfów z licencja i patentem dostarczonych przez ePuap).
Jak przyjdzie to sie podziele trescia.
Zglosze sie jednak z checia zapoznania sie z aktami (urzednik WPA stwierdzil ze teraz to bez sensu, skoro musze doniesc tą specjalna forme l i p).
Czy rzeczywiscie po otrzymaniu pisma o zakonczeniu postepowania mozna żądać nie wiadomo czego?

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

mateuszk pisze:Podobno juz pismo idzie o żadanie "specjalnej formy" licencji i patentu
Jak chcesz, to mogę dać kontakt do kwartetu wokalnego, który może te dokumenty wyśpiewać pod oknami WPA w formie motetu (oczywiście treść jako cantus firmus).
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

KG92RS

Post autor: KG92RS »

mateuszk pisze: Czy rzeczywiscie po otrzymaniu pisma o zakonczeniu postepowania mozna żądać nie wiadomo czego?
Zawsze mogą wszcząć nowe postępowanie, o cofnięcie Twojego - świeżo wydanego - pozwolenia. I w jego ramach "żądać nie wiadomo czego" :)

K.B.

Post autor: K.B. »

Ja w zeszłym roku przesłałem zwykłe wydruki bez żadnych poświadczeń notarialnych i przeszło.

baq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: baq »

Format elektroniczny jedynie ważny, dałem na CD, a później dosłałem na wszelki wypadek przez ePuap, w Gdańsku jeszcze sobie nie radzą z podpisami elektronicznymi (kwalifikowanym) stąd mają pomysły o plastikach.
Papier oficjalnie od dawna nie jest ważny, aczkolwiek i tak dołączyłem dla świętego spokoju. PZSS o tym informował:

"W związku ze stanowiskiem Komendy Głównej Policji, polecającym niehonorowanie obecnej formy orzeczeń o nadaniu patentu strzeleckiego oraz licencji zawodniczej w postępowaniach administracyjnych jako dokumentów niespełniających wymogów kodeksu postępowania administracyjnego informujemy, że Polski Związek Strzelectwa Sportowego wdrożył stosowanie podpisu kwalifikowanego w procedurze wydawania w/w orzeczeń."

Wiadomo,że nie ma co kruszyć kopii ale od roku 2016 podpis kwalifikowany musi wszędzie działać zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 23 ze zm., dalej: KPA). który tak lubią cytować. Jak zwykle lepiej kombinować niż się dostosować do przepisów w Polsce.

Pozdr,
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2020, 11:20 przez baq, łącznie zmieniany 1 raz.
"Five-foot-nine, I didn't know they stacked shit that high."

Awatar użytkownika
mateuszk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Wydaje mi się że art. 76a KPA par. 2a wyjaśnia wszystko w temacie:

Jeżeli odpis dokumentu został sporządzony w formie dokumentu elektronicznego, poświadczenie jego zgodności z oryginałem, o którym mowa w § 2, dokonuje się przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego albo podpisu osobistego. Odpisy dokumentów poświadczane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 delegacja ustawowa pkt 1 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Szkoda że ktoś z WPA opowiedział mi bajkę.

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

mateuszk pisze:odpis dokumentu został sporządzony w formie dokumentu elektronicznego, poświadczenie jego zgodności z oryginałem, o którym mowa w § 2, dokonuje się przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego albo podpisu osobistego
Czyjego podpisu osobistego notariusza czy klienta? Mogę sobie sam zeskanować wszystkie dokumenty i podpisać osobistym?

Edit: znalazłem...
Co do zasady, przyjmuje się, że poświadczenia za zgodność z oryginałem – prócz radcy prawnego i adwokata (w ramach udzielonego im pełnomocnictwa jako reprezentujący interesy klienta, co wynika wprost z przepisów prawa) – może dokonać jedynie osoba, która taki dokument sporządziła.
Czyli papiery klubowe pewnie prezes. Muszę go spytać, czy ma nowy dowód :)
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2020, 12:31 przez Mumin_, łącznie zmieniany 1 raz.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

baq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: baq »

Poszedł bym dalej wg. regulaminu PZSS patentu strzeleckiego wzorem jest załącznik nr. 1 i jest to orzeczenie z .pdf. nie ma wzoru plastiku wiec jak dla mnie plastki jest g warty prawnie.
"Five-foot-nine, I didn't know they stacked shit that high."

Awatar użytkownika
mateuszk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Ja też miałem przygotowane pismo "W związku z żądaniem telefonicznym ..." ale go nie złożyłem.
1) Mogłoby to się przeciągać w nieskończoność..
2) Dziś odwiedziłem WPA, dostałem namiar na notariusza: Ewa Osypińska-Balcerzak. Przyjmuje naprzeciwko salonu Mercedesa w Gdańsk Oliwa. I dziś (1 dzień) mam już złożone poświadczone notarialnie patent i licencję. Koszt 14,60.

Także polecam tą drogę skoro podobno 2 tygodnie temu jakiś wyrok wyszedł (WSA, NSA lub nowa interpretacja KGP) i przestali honorować wydruki i pliki. Żądają plastików albo poświadczeń notarialnych.
Najgorsze było właśnie to że żaden notariusz do których wcześniej dzwoniłem nie chciał się podjąć tych poświadczeń.
PEACE.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2020, 16:21 przez mateuszk, łącznie zmieniany 1 raz.

kashubx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: kashubx »

Mam ten sam problem. Co trzeba wziąć do tego notariusza? Pdfy na CD?

KG92RS

Post autor: KG92RS »

mateuszk pisze:o podobno 2 tygodnie temu jakiś wyrok wyszedł (WSA, NSA lub nowa interpretacja KGP) i przestali honorować (...) pliki.
Plików, opatrzonych prawidłowymi podpisami elektronicznymi nie mogą przestać honorować.

Rudpavv

Post autor: Rudpavv »

Chcę w poniedziałek złożyć wniosek na pozwolenie do celów kolekcjonerskich. Też będą chcieli ode mnie jakieś dodatkowe kwity? W ich wniosku chcą tylko dowod wpłaty tych 242zł, zaświadczenie o stowarzyszeniu w klubie i badania. Ma ktoś może jakiś wniosek na kolekcjonerskie który się dobrze sprawdził w gdańskim WPA? :)

strzelnica

Post autor: strzelnica »

:piwo: :piwo: dla kol. "baq"

Wzorem kolegi pójdę jeszcze dalej a mianowicie wg. regulaminu licencji PZSS wzorem jest załącznik nr. 3 i nie jest to orzeczenie z pdf.
https://www.pzss.org.pl/patenty-licencj ... zawodnicza - załącznik 4

Jest za to wzór plastiku, wiec ten papier w pdf jest g... warty prawnie.
https://www.pzss.org.pl/portal-informatyczny/informacje

:-D

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”