WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: K.B. »

Dostałem list z WPA. W środku dwie wiadomości (cytuję swobodnie):
1. W związku z zakończeniem postępowania w sprawie pozwolenia na broń strony mają prawo przed wydaniem ostatecznej decyzji w ciągu siedmiu dni zajrzeć do papierów.
2. Postanawia się wyznaczyć nowy termin załatwienia sprawy do dnia 06.10.2019 (czyli dokładnie miesiąc więcej, niż powinno być). Sprawa nie została załatwiona w terminie z uwagi na konieczność zachowania procedury administracyjnej w zakresie umożliwienia stronie zapoznania się i wypowiedzenia odnośnie zgromadzonego materiału dowodowego.

Jak mam to rozumieć? Mnie się wydaje, że decyzję już podjęli (pozytywną, bez uwag, bo nie wzywają do wyjaśnień), ale zgodnie z KPA muszą dać mi do wglądu papiery. Ale że nie zdołali zrobić tego w ciągu miesiąca, muszą oficjalnie wydłużyć postępowanie o kolejny miesiąc (bo chyba nie mogą o tydzień czy dwa, zawsze musi być miesiącami liczone). Czyli jeżeli pojadę do WPA, zerknę w materiały i podpiszę, to jest już tylko kwestią dni aż dostanę ostateczną decyzję?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: KG92RS »

K.B. pisze: Czyli jeżeli pojadę do WPA, zerknę w materiały i podpiszę, to jest już tylko kwestią dni aż dostanę ostateczną decyzję?
Tak.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Jest wysoce prawdopodobne, że nawet po zapoznaniu się z kwitami decyzji i tak otrzymasz na koniec drugiego miesiąca. Postępowania i tak już przedłużyli wskazując nową datę.
Tak było w moim przypadku - postępowanie w WPA Gdańsk zakończyło się w terminie pierwszego miesiąca, ale przedłużyli postępowanie o kolejny miesiąc żeby dać czas na zapoznanie się z aktami - co zrobiłem od razu, osobiście. Decyzję otrzymałem na 2-3 dni przed końcem drugiego miesiąca. Praktycznie cały drugi miesiąc trwało samo uzyskanie decyzji.

W Gdańsku trzeba swoje odczekać.
meca66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 26 października 2017, 05:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: meca66 »

Potwierdzam, w moim przypadku dokładnie tak samo, jak kolega opisuje. Czekam już 54 dzień mimo, że po informacji z WPA o przedłużeniu postępowania na miejscu złożyłem oświadczenie o rezygnacji z możliwości wglądu do akt sprawy.
Niestety u kolegów taķże dokładnie taka sama sytuacja!
Pozdrawiam.
marco polo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 16 sierpnia 2019, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: marco polo »

Myślę że przedłużanie terminów to nie jest zła wola urzędników/pracowników WPA Gdańsk coraz więcej osób stara się o pozwolenia na broń a pracowników pewnie tyle samo lub może nawet mniej,może mają braki kadrowe,komputeryzacja kuleje więc jest jak jest,ja mogę tylko powiedzieć że w moim przypadku a było to jakiś czas temu wszystko poszło gładko i nawet przed terminem miałem papiery w rękach,do teraz bywałem i bywam osobiście w WPA dość często i nie narzekam bo sprawy załatwiane są szybko i bez problemu a jeżeli taki zaistnieje to od razu szybko sobie sprawy wyjaśniamy. Wierzcie mi że w Gdańsku nie jest jeszcze tak źle. Mam nadzieję że szybko zainteresowani otrzymają decyzje i z odpowiednimi zaświadczeniami ruszą na zakupy.
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

Dostaniesz bez problemu, też tak wnioskowałem, 30 dni i papiery były.
Tylko nie rób im problemów, jak będą chcieli żebyś się zapoznał z aktami to pojedź, zapoznaj się i podpisz co trzeba.
Ner0n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 13:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Ner0n »

Taka sama sytuacja - pozwolenie otrzymane na koniec nowo wyznaczonego terminu. trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nawet nie ma sensu zaglądać w papiery jeżeli nie ma się potrzeby.
Ner0n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 13:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Ner0n »

Ner0n pisze:Taka sama sytuacja - pozwolenie otrzymane na koniec nowo wyznaczonego terminu. trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nawet nie ma sensu zaglądać w papiery jeżeli nie czuje się potrzeby.
meca66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 26 października 2017, 05:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: meca66 »

No i w końcu także ja doczekałem się, po 60 dniach decyzja 6s/15k. Listonosz dzisiaj zrobił miłą niespodziankę.
Pozdrawiam koleżeństwo.
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: K.B. »

Muszę się wyżalić. Złożyłem papiery 6 sierpnia, po miesiącu dostałem informację, że postępowanie zakończono, ale ciut za późno, więc muszą przedłużyć o miesiąc. Zadzwoniłem do faceta, który prowadzi sprawę i powiedział on, że decyzja już jest, czeka na podpisanie przez Komendanta, tylko czekają na potwierdzenie z poczty, że dostałem powiadomienie. Dobiega końca kolejny miesiąc i... nic. Co oni tam robią tyle czasu? Rozumiem, że dużo wniosków i mało ludzi do roboty. Ale czy to musi trwać aż miesiąc, żeby przesłać kopertę z WPA do KW i z powrotem? W poniedziałek termin się kończy. Będzie heca, jak znowu przedłużą...
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: K.B. »

Przyszła decyzja! A nawet trzy: sport, kolekcja, dopuszczenie. Długo to trwało, raz przedłużyli termin, ale przynajmniej obyło bez komplikacji.
Mając dwa starty w zawodach otrzymałem 7 sztuk na sport, 7 sztuk na kolekcję, a dopuszczenie na A, G (!), H, I, J, L. Przysłali też książeczkę osoby dopuszczonej do posiadania broni.
Cała procedura na Policji trwała od 6 sierpnia do 3 października.
Biorąc pod uwagę opinię forumowiczów z innych województw, muszę powiedzieć, że WPA w Gdańsku jest przychylne człowiekowi, ponieważ, poza długim czasem oczekiwania, nie dali mi powodów do zdenerwowania.

Życzę wszystkim powodzenia. Teraz pora na zakupy!
Kamil89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 07 października 2019, 20:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Kamil89 »

Witajcie.
Czy jest ktoś kto zdaje egzamin w gdańskim WPA 24 i 25 października?
Awatar użytkownika
rafaello19742
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 03 lipca 2019, 02:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Stara Kiszewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rafaello19742 »

I w końcu po 2 miesiącach i 2 dniach listonosz przyniósł a raczej przyniosła list miłosny z WPA Gdańsk.
Dostałem to o co wnioskowałem:
8 sztuk broni sportowej , 15 sztuk broni sportowej do celów kolekcjonerskich i dopuszczenie do posiadania broni.
6 września złożenie dokumentów
8 października - przedłużenie postępowania do 10 listopada
14 października - informacja o możliwości zapoznania się z aktami .
13 listopada - 3 decyzje w ręku.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2019, 09:13 przez rafaello19742, łącznie zmieniany 1 raz.
KSK SKORPION JUSZKI

:502:
Stoowa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 13 listopada 2019, 18:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Stoowa »

Wniosek na 10+10 + dopuszczenie
Złożenie wniosku na początku września, Dokumenty na początku grudnia...
Rezultat 8sport+10kolekcja + dopuszczenie

Polecam ze 2-3 razy w miesiącu dopytywac się o postęp, bo jest ryzyko, że sprawa z takich czy innych powodów utknie w szufladzie u kogoś...
Awatar użytkownika
mateuszk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 17 listopada 2019, 19:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: mateuszk »

Czemu WPA Gdańsk żąda od nowego zawodnika komunikatów o zawodach/startów uzależniając wydanie pozwolenia na broń sportową? Czy ktoś z Was się spotkał z tym w GDA? Dziś ustnie zostałem o takim wymogu poinformowany. Poczekam na list.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”