WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
vril2002
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 września 2016, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: vril2002 »

rebelsoul777 pisze:
tomekok pisze:Wniosek złożony osobiście, dzisiaj - sport, kolekcja, dopuszczenie.
Ważna informacja: należy składać osobne wnioski, nie wpisywać wszystkiego na jednym. Dokumenty osobno pod każdy wniosek, oryginały do wglądu.
Na dniach będę miał już komplet papierów i zamierzam wybrać się do Gdańska z wnioskiem. Czy składałeś 3 osobne wnioski z osobnym uzasadnieniem na każdym wniosku czy były to 3 kopie zbiorczego wniosku. Jak uzasadnić wniosek o dopuszczenie do broni?

też miałem 1 i jak składałem osobiście to Pani wielce obrażona odbijała na xero bo to "3 odrębne postępowania" - zupełnie bez sensu ale cóż....
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PP-67 »

Poco ona ma robić xero.
Przecież to wielce ważne urzędniczki.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Co do mojego problemu z brakiem .223 wpisanego do książeczki - wystarczyło pismo z prośbą o poprawienie tego, uargumentowane niezgodnością wpisu z przesłaną fakturą. Bardzo mnie to ucieszyło. ;)

Ja wysłałem do WPA Gdańsk 1 wniosek, gdzie prosiłem o dopuszczenie, pozwolenie sportowe i kolekcjonerskie. Nie było problemu, ale było to w Maju. Coś się zmieniło. :wink:
hardtmuth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 lutego 2016, 17:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: hardtmuth »

Co do problemów przy składaniu papierów. Jak się ktoś dobrze przygotuje i nie zapomni czegoś, a przecież podchodzimy poważnie do tematu i sprawdzimy wszystko po kilka razy, to problemów żadnych nie będzie i warto to wysłać listem właśnie dla świętego spokoju. Przynajmniej nie trzeba z nikim dyskutować i rozdrabniać się nad szczegółami.

W moim przypadku składałem wszystko na 1 wniosku (3 pozycje) i poszło bez żadnego telefonu.

Byłem niedawno zarejestrować broń wraz z odbiorem pierwszej książeczki. Niestety usłyszałem, że ktoś do mnie zadzwoni za 3 dni, 1 tydzień lub 3 tygodnie i dopiero wtedy będzie książeczka do odbioru, bo mają dużo roboty.

Martwi mnie tylko, że wzięli fakturę, a nie dostałem żadnego potwierdzenia, że rejestracja broni "została rozpoczęta". Też tak mieliście?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: shapi »

hardtmuth pisze:Jak się ktoś dobrze przygotuje i nie zapomni czegoś, a przecież podchodzimy poważnie do tematu i sprawdzimy wszystko po kilka razy, to problemów żadnych nie będzie
(...)
Martwi mnie tylko, że wzięli fakturę, a nie dostałem żadnego potwierdzenia, że rejestracja broni "została rozpoczęta".
Kolego, bez ironii, ale najpierw piszesz o dobrym przygotowaniu i wysyłaniu listem, a potem idziesz do rejestracji osobiście, nieprzygotowany i WPA Cię robi w konia ;) Z bronią się teraz nigdzie nie ruszysz, papieru (w ekstremalnym przypadku kontroli posiadania) na nią nie masz, w WPA (przy dużej dozie złej woli) mogą powiedzieć że 'nie mamy Pana płaszcza'.
Trzeba było iść, zostawić kopię potwierdzoną przez urzędnika. To raz. Dwa - należało się domagać rejestracji niezwłocznie, zgodnie z prawem. Zrobili Cię w konia, a Ty w owego konia dałeś się zrobić.

Post nieodżałowanego 9x19:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=152880#p1654184
hardtmuth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 lutego 2016, 17:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: hardtmuth »

Tu mnie masz. Co zrobić. Nie wszystko przewidziałem w temacie rejestracji. Koło WPA przejeżdżam codziennie, więc rejestrację - jako bardzo trywialna sprawa załatwiłem osobiście. Poczekamy zobaczymy. W poniedziałek mija 5 dni na rejestrację, zadzwonię dopytam, nic złego się nie wydarzy.

Co do niemożności przemieszczania się teraz z bronią (bez książeczki) to się mocno mylisz. Skoro tak chętnie cytujesz 9x19, to pewnie odnajdziesz w jaki sposób można się z bronią przemieszczać robiąc to w zgodzie z prawem.

Kolejna uwaga to interpretacja słowa "niezwłocznie" z UoBiA - słowo niezwłocznie nie znaczy, że broń zostanie zarejestrowana na miejscu, od razu jak przyjdę i pokaże papiery. Też odsyłam do interpretacji ustawy, było to omawiane wielokrotnie.
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

Wniosek dziś poszedł. Złożyłem osobiście, uprzedzony waszymi informacjami wydrukowałem 3 komplety + jeden wniosek dla mnie jako potwierdzenie. Poszło szybko i sprawnie, tylko trochę mlaskał na 8 szt. na sportowe, twierdził, że na granicy, ale nie przesądza, bo on tego nie będzie obrabiał, ale twierdził, że jest tendencja w WPA, żeby ograniczać ilość. Dołączyłem komunikaty + komunikaty korespondencyjne z braterstwa z czego był zadowolony - twierdził, że bez komunikatów już nie przyjmują. Ile w tym prawdy nie wiem, nie chciało mi się drążyć tematu. Czekam teraz na efekt. :502:
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

To teraz oczekuj dzielnicowego - do mnie się zgłosił telefonicznie po 9 dniach, tu bez niespodzianek - było sprawnie, szybko i pozytywnie 8-)
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

A na ile sztuk wnioskowałeś?
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

8S+15K, nic specjalnego, poniżej potrzeb :roll:
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

Dokładnie na tyle samo wnioskowałem.
lukasz_m
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 10 września 2017, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: lukasz_m »

rebelsoul777 pisze:Dołączyłem komunikaty + komunikaty korespondencyjne z braterstwa z czego był zadowolony - twierdził, że bez komunikatów już nie przyjmują. Ile w tym prawdy nie wiem, nie chciało mi się drążyć tematu. Czekam teraz na efekt. :502:
Czy skladales komunikaty z licencja czy bez?
Sam czekam na licencje i mam duzo startow PK zastanawiam sie czy mozna je dołaczyc i czy wezma je pod uwage, pomijajac licencyjne, bo wlasciwie tylko na nia czekam ze zlozeniem papierow
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PP-67 »

Wszystko co masz i możesz udokumentować ,
jest potwierdzeniem uprawiania sportu strzeleckiego.
Czyli nawet wizyty na strzelnicy.
Ale spoko nie mówię że od razu wszystko masz wysyłać.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

Dałem wszystko co miałem, komunikaty z zawodów i komunikaty z zawodów korespondencyjnych z Braterstwa - zapisywałem tam każdą wizytę na strzelnicy.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PP-67 »

No i fajnie. :one:
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”