WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
vlvt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: vlvt »

PP-67 pisze:"łowieckie"
na ile sztuk posiadasz?
Broń palna do celów łowieckich. Pozwolenie mam na 5 szt. z czego posiadam już 4...
IŻ 58MAE 12/70
Mosin Nagant wz. 91/30 7,62x54R
Remington 700 SPS Varmint .223 Rem
AKM 7,62x39
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PP-67 »

45 sztuk to niezły arsenał.
Do magicznej 50 niewiele brak.
Czytałem że 7/10 to dużo .
Może tu jest problem.
No ale cierpliwość pewnie niebawem się wyjaśni.

Ps.
Co byś otrzymał tyle ile wnioskowałeś.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Awatar użytkownika
vlvt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: vlvt »

PP-67 pisze:45 sztuk to niezły arsenał.
Do magicznej 50 niewiele brak.
Wybacz, ale mam wrażenie, że myślisz tymi samymi kategoriami co WPA... moja lista wymarzonych broni już dziś liczy więcej pozycji niż 50 szt.

Generalnie bardzo mocno zastanawiam się nad kwestią "legalności" postępowania WPA: czy mogli pod koniec października, tj. 1,5 miesiąca od złożenia wniosków, wydać decyzję, o przedłużeniu postępowania o kolejne 1,5 miesiąca (do połowy grudnia)? Jakby nie patrzeć, ustawodawca wyraźnie określił termin załatwienia sprawy i możliwości jej przedłużenia na 30 + 30 dni...a nie 30 + 60 dni. A skoro byłem tam już 2-giego listopada, tego samego dnia w którym otrzymałem informację, że postępowanie jest zakończone i mnie zapraszają do siebie, to dlaczego ponad miesiąc później nadal nie mam decyzji? Przecież jak wół widać opieszałość i przewlekłość postępowania. Czy ktoś obeznany w KPA może się wypowiedzieć? Będę wdzięczny!
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2017, 20:56 przez vlvt, łącznie zmieniany 3 razy.
IŻ 58MAE 12/70
Mosin Nagant wz. 91/30 7,62x54R
Remington 700 SPS Varmint .223 Rem
AKM 7,62x39
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PP-67 »

vlvt pisze: Wybacz, ale mam wrażenie, że myślisz tymi samymi kategoriami co WPA... moja lista wymarzonych broni już dziś liczy więcej pozycji niż niż 50 szt.

Przez 5-6 lat zakupiłeś 4sztuki.
A wnioskujesz o 40sztuk.
To milicja ma o czym myśleć.
No ale nie moja sprawa.
Powodzenia życzę (szczerze)
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Guardian
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 00:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Guardian »

Panowie, pytanie ze spraw bieżących:

Otrzymałem z WPA Gdańsk postanowienie o wyznaczeniu terminu do uzupełnienia materiału dowodowego o opinię środowiskową i informację z KRK.

Dzielnicowy odwiedził mnie w między czasie od nadania listu przez WPA, podejrzewam więc, że ten element zostanie uwzględniony, moje pytanie dotyczy natomiast KRK:
1) Jak to koniec końców jest? Mamy nosić swoje czy oni to sprawdzają we własnym zakresie? Bo jak czytam sam wątek, to też trafiam na różne informacje.
2) Jest sens do nich dzwonić i się dopytać? Czy telefonów nie lubią, a i tak nic co mi powiedzą zamiast napisać nie przyda mi się do skutecznego załatwienia sprawy? :)

Staram się o pierwsze pozwolenie dc. kolekcjonerskich, nadmienię, że jestem funkcjonariuszem i przedłożyłem oczywiście zaświadczenie od włściwego przełożonego, że nie toczy się wobec mnie żadne postępowanie, a z kolei przestępstwo umyślne wyłączałoby mnie ze służby, więc sprawa dziwi mnie podwójnie :)
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2017, 22:35 przez Guardian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bangBang
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 20 grudnia 2016, 18:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: bangBang »

KRK weryfikują sami. Ja dołączyłem aktualną informacje z KRK, a i tak dostałem podobne pismo to co Ty, że przedłużają bo KRK się ociągają.
Si vis pacem, para bellum.
Kto po moją głowę przychodzi, ten i swoją przynosi.
Teroon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 30 maja 2012, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Teroon »

8+10+dopuszczenie
Czas oczekiwania 2 mc, wszystko załatwiane osobiście, miło i z uśmiechem.
Jedyne co to na tydzień przed terminem poproszono mnie o doniesienie startów w zawodach, bo jak poinformował mnie prowadzący sprawę "Góra" dostała napinki w związku z Reutersem
Awatar użytkownika
vlvt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: vlvt »

Do 14.XII zostały 3 dni... czy trójmiejskie WPA się wyrobi w terminie, czy znowu przedłuży. A może o mnie zapomnieli - jak obstawiacie?
IŻ 58MAE 12/70
Mosin Nagant wz. 91/30 7,62x54R
Remington 700 SPS Varmint .223 Rem
AKM 7,62x39
hardtmuth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 lutego 2016, 17:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: hardtmuth »

U mnie (a było to niedawno) wszystkie wysyłki były robione znacznie przed dniem "zero", wiec czuję, że masz po prostu pecha.
Margolin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 15:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Margolin »

vlvt pisze:Do 14.XII zostały 3 dni... czy trójmiejskie WPA się wyrobi w terminie, czy znowu przedłuży. A może o mnie zapomnieli - jak obstawiacie?
U mnie też było podobnie. Przeglądnięcie zebranych materiałów nic nie przyspieszyło wydania decyzji :( i WPA wydało ją zupełnie pod koniec drugiego miesiąca. U Ciebie idzie 3 miesiąc.... Pewnie jutro przyniesie listonosz.

Jest też inna opcja. Jak zapraszają na zapoznanie się z materiałami po zakończeniu postępowania, można zgłosić jeszcze uwagi i dodatkowe dokumenty, co niestety znowu wydłuża postępowanie....Chyba nie zgłaszałeś dodatkowych uwag, wniosków, dokumentów? Bo to sprawia, że muszą to rozpatrzyć i znowu termin leci.

Podpisałeś im taki kwitek, że zapoznałeś się z zebranymi materiałami i nie wnosisz uwag/nie wypowiadasz się? Jeśli tak, to dostać musisz na dniach decyzję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vlvt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: vlvt »

Margolin pisze:
vlvt pisze:Do 14.XII zostały 3 dni... czy trójmiejskie WPA się wyrobi w terminie, czy znowu przedłuży. A może o mnie zapomnieli - jak obstawiacie?
(...) Chyba nie zgłaszałeś dodatkowych uwag, wniosków, dokumentów? (...) Podpisałeś im taki kwitek, że zapoznałeś się z zebranymi materiałami i nie wnosisz uwag/nie wypowiadasz się?
Nie, nie zgłaszałem żadnych uwag. Tak, podpisałem kwity o których piszesz.
IŻ 58MAE 12/70
Mosin Nagant wz. 91/30 7,62x54R
Remington 700 SPS Varmint .223 Rem
AKM 7,62x39
kulka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 10:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: kulka »

Ja mogę tylko pochwalić gdańskie WPA. Całość załatwiona w 2 miesiące (sport + dopuszczenie):

- wniosek dostarczony osobiście, na miejscu jeszcze poprawiałem za namową przyjmującego wniosek (miałem wyszczególniony podział)
- 3 tydzień: wizyta dzielnicowego
- 4 tydzień: list z informacja o przedłużeniu postępowania w związku z brakiem odpowiedzi z KRK
- 6 tydzień: Telefon z WPA, żebym dostarczył zaświadczenie o niekaralności, bo koniec roku się zbliża, z KRK nie ma odpowiedzi, a zaraz mnie się licencja skończy i będzie problem
- 9 tydzień: Telefon że decyzja do odbioru (3 tyg. pewnie z uwagi na Reutersa ;))
Shlizer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 października 2017, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Shlizer »

Ja mam trochę zagwozdkę. Składałem papiery na sport+kolekcja+dopuszczenie, z dzielnicowym już sobie rozmawiałem, jechałem nawet dodatkowo, żeby osobiście złożyć papiery ze startami (przy składaniu wniosku ich nie załączyłem).
Dostałem wreszcie list od WPA, w którym były dwa pisma:
1. Postanowienie o wyznaczeniu nowego terminu za miesiąc, bo 'sprawa nie została załatwiona w terminie z uwagi na konieczność zachowania wymogów formalnych postępowania administracyjnego w zakresie umożliwienia stronie zapoznania się i wypowiedzenie w sprawie zgromadzonych w toku postępowania materiałów przed wydaniem decyzji końcowej'.
2. W związku z zakończeniem postępowania administracyjnego dot. wydania pozwoleń i dopuszczenia przed wydaniem decyzji kończącej postępowanie mam prawo do zapoznania się z materiałami w terminie 7 dni.

No i teraz nie do końca rozumiem - sprawa została załatwiona, czy nie? Skoro mam wgląd przez 7 dni to po co czekać miesiąc na koniec sprawy?

Na końcu drugiego pisma widnieje "rezygnacja przez stronę z przysługującego jej prawa czynnego udziału w postępowaniu adm. nie stanowi przeszkody do jego zakończonego i wydania rozstrzygnięcia (decyzji) na pods. już zebranych w aktach materiałów tj. do dnia 10.01.2018, o ile nie wystąpią okoliczności powodujące konieczność wyznaczenia nowego terminu załatwienia sprawy". Czy to znaczy, że rezygnacja nic nie przyspieszy? To zdanie jest tak sformułowane chyba, żeby specjalnie wprowadzało w błąd. Boję się też, czy nie dostanę kolejnego odroczenia, bo na początku 2018 mogę jeszcze nie posiadać licencji sportowej na ten rok.. o0
Margolin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 15:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Margolin »

@Shlizer
Z tego co piszesz :

2. W związku z zakończeniem postępowania administracyjnego dot. wydania pozwoleń i dopuszczenia przed wydaniem decyzji kończącej postępowanie mam prawo do zapoznania się z materiałami w terminie 7 dni.

wygląda że postępowania się zakończyły. Teraz muszą dać Ci czas na zapoznanie się z dokumentami. Jeśli wyznaczyli date na 10.01.18 to albo wydadzą decyzję w grudniu albo w styczniu 2018. Najlepiej jedz na dniach i podpisz kwity że zapoznałeś się z dokumentami i nie wnosisz uwag. Jest szansa że wydadzą decyzję w grudniu, co jest korzystne dla Ciebie. Wystawiając decyzję w styczniu będą chcieli najprawdopodobniej licencje na 2018 rok, a wiemy ile się na nią czeka....

Najlepiej to podjedz, podpisz im kwity i może zrobią Ci prezent na Święta.
Oczywiście nie zgłaszaj dodatkowych uwag i dokumentów bo będą je musieli rozpatrzyć i przedłużą o kolejny miesiąc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vlvt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: vlvt »

@Shlizer:
Dostałem dokładnie takie samo pismo w dniu 02.11.2018. Tego samego dnia byłem w WPA, przejrzałem akta, nie zgłosiłem żadnych uwag, podpisałem dokumenty i... cisza. Jutro mija termin wydania decyzji.
Generalnie radzę jak kolega - jedź, i dopełnij formalności. Ale czy to przyspieszy cokolwiek? Po moim wypadku widać, że nie musi :cry:
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2017, 20:26 przez vlvt, łącznie zmieniany 1 raz.
IŻ 58MAE 12/70
Mosin Nagant wz. 91/30 7,62x54R
Remington 700 SPS Varmint .223 Rem
AKM 7,62x39
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”