WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

EKRK będzie szybsze na 99,9%. Sąd powie żebyś złożył podanie i czekał a oni Ci przyślą - tak potrafi to wyglądać.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2017, 08:16 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Złożyłem wniosek w EKRK, niestety wydruk nie jest dokumentem jak stoi na stronie. Tak czy siak im to wyślę i poproszę o dołączenie do akt sprawy, a międzyczasie poproszę o wysłanie zaświadczenia jeszcze pocztą na mój adres - tak na wszelki wypadek.

Dzięki Panowie za rady, dam znać jak się to rozwinie.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

Pamiętaj, ze masz wgląd do akt postępowania i możesz sobie zrobic fotokopię. Idź, poproś o akta i zobacz co, kiedy i do kogo wysyłali. Zostawisz przy okazji zaświadczenie o niekaralności.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2017, 09:38 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
Freshes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 28 czerwca 2005, 01:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Freshes »

W WPA Gdańsk od kilku lat mają klienta głeboko w ....
A idź złóz zażalenie na przewlekłość postępowania to po złości jeszcze przedłużą.

W moi przypadku sprawdzałem tydzień temu przebieg postępowania i mają wszystkie papiery gotowe w niecały miesiąc (łącznie z "ichnim" zaświadczeniem z KRK).
I co dalej ?
No osoba zajmująca się moim postępowaniem jest na urlopie i trzeba czekać ...
Pozdrawiam Mateusz
Cos tam z FWB.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

Teraz składa się ponaglenie i mają ustawowe terminy na wydanie decyzji. Nic na złość nie przedłużą.
Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pimos »

W tym przypadku na zasadach kpa nie przysługuje zażalenie, i macie to napisane tłustym drukiem na każdym powiadomieniu o przedłużeniu postępowania. Członkowie PZŁ, którzy obowiązkowo przed rozpoczęciem kursu muszą przedstawić zaświadczenie z KRS, dołączają je do wniosków o pozwoleń na broń i czekają obecnie po 2 -3 miesiące. Wczoraj również widziałem kolejne przedłużenie postępowania, i podobnie jak u kolegi wyżej, ponowny wniosek organu do MS o zaświadczenie, ciekawe jest to, że robią to w formie elektronicznej, więc nie wieszałbym psów i kotów na gdańskim WPA, bo może się okazać, że urlopy są po stronie MS.

Swoją drogą, po dłuższej nieobecności na forum stwierdzam po reaktywacji, że po wymianie ekipy gdańskiego WPA jest "lepiej", nowy zastępca Naczelnika chyba normalniej podchodzi do tematu i nie wydziwiają już jak za pana Arendta.
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

Ponaglenie np. z uwagi na przewlekłość to nie zażalenie Nie wprowadzaj w błąd.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2017, 11:46 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pimos »

krajes86 pisze:Ponaglenie np. z uwagi na przewlekłość to nie zażalenie Nie wprowadzaj w błąd.
Z przyjemnością poznam twoją definicję prawną "Ponaglenia" i jego umiejscowienie w kpa...
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: wrc69 »

Art. 37 KPA (Dz.U. z 2017 r.; poz. 1257 z późn. zm.)
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

pimos pisze:
krajes86 pisze:Ponaglenie np. z uwagi na przewlekłość to nie zażalenie Nie wprowadzaj w błąd.
Z przyjemnością poznam twoją definicję prawną "Ponaglenia" i jego umiejscowienie w kpa...
Masz i się ucz.

Art. 37. Prawo wniesienia ponaglenia
Dz.U.2017.0.1257 t.j. - Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego
§ 1. Stronie służy prawo do wniesienia ponaglenia, jeżeli:
1) nie załatwiono sprawy w terminie określonym w art. 35 terminy załatwiania spraw przez organy lub przepisach szczególnych ani w terminie wskazanym zgodnie z art. 36 obowiązek zawiadomienia o przyczynie zwłoki w załatwieniu sprawy § 1 (bezczynność);
2) postępowanie jest prowadzone dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia sprawy (przewlekłość).
§ 2. Ponaglenie zawiera uzasadnienie.
§ 3. Ponaglenie wnosi się:
1) do organu wyższego stopnia za pośrednictwem organu prowadzącego postępowanie;
2) do organu prowadzącego postępowanie – jeżeli nie ma organu wyższego stopnia.
§ 4. Organ prowadzący postępowanie jest obowiązany przekazać ponaglenie organowi wyższego stopnia bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie siedmiu dni od dnia jego otrzymania. Organ przekazuje ponaglenie wraz z niezbędnymi odpisami akt sprawy. Odpisy mogą zostać sporządzone w formie dokumentu elektronicznego. Przekazując ponaglenie, organ jest obowiązany ustosunkować się do niego.
§ 5. Organ, o którym mowa w § 3, rozpatruje ponaglenie w terminie siedmiu dni od dnia jego otrzymania.
§ 6. Organ rozpatrujący ponaglenie wydaje postanowienie, w którym:
1) wskazuje, czy organ rozpatrujący sprawę dopuścił się bezczynności lub przewlekłego prowadzenia postępowania, stwierdzając jednocześnie, czy miało ono miejsce z rażącym naruszeniem prawa;
2) w przypadku stwierdzenia bezczynności lub przewlekłości:
a) zobowiązuje organ rozpatrujący sprawę do załatwienia sprawy, wyznaczając termin do jej załatwienia, jeżeli postępowanie jest niezakończone,
b) zarządza wyjaśnienie przyczyn i ustalenie osób winnych bezczynności lub przewlekłości, a w razie potrzeby także podjęcie środków zapobiegających bezczynności lub przewlekłości w przyszłości.
§ 7. Organ rozpatrujący ponaglenie może z urzędu zmienić postanowienie, o którym mowa w § 6, wyznaczając dłuższy termin zakończenia postępowania, jeżeli wyjdą na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne lub nowe dowody, wymagające dłuższego postępowania, nieznane w momencie wyznaczania terminu.
§ 8. W przypadku, o którym mowa w § 3 pkt 2, przepisów § 4, 6 i 7 nie stosuje się. W przypadku stwierdzenia bezczynności lub przewlekłości organ prowadzący postępowanie niezwłocznie załatwia sprawę oraz zarządza wyjaśnienie przyczyn i ustalenie osób winnych bezczynności lub przewlekłości, a w razie potrzeby także podjęcie środków zapobiegających bezczynności lub przewlekłości w przyszłości.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

pimos pisze:Wczoraj również widziałem kolejne przedłużenie postępowania, i podobnie jak u kolegi wyżej, ponowny wniosek organu do MS o zaświadczenie, ciekawe jest to, że robią to w formie elektronicznej, więc nie wieszałbym psów i kotów na gdańskim WPA, bo może się okazać, że urlopy są po stronie MS.
Pimos, opóźnienie jest spowodowane brakiem odpowiedzi ze strony Krajowego Rejestru, to oczywiste... jednak z pism które do mnie wysyłają, wynika iż nie zrobili z tym nic przez niemal 3 miesiące. Wniosek wysłałi 7/06, co miesiąc przedłużali postępowanie, a dopiero 28/08 po raz kolejny złożyli wniosek do KRK MS o potwierdzenie mojej niekaralności... Z całym szacunkiem dla pracowników WPA, nie wygląda to na staranie zamknięcia sprawy bez zbędnej zwłoki. :-/
Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pimos »

Brawo, dokopałeś się do kwintesencji tekstu kpa.
Bazując na par.2 i definicji zasadności w par. 1 jakie będzie uzasadnienie "ponaglenia" i czy będzie ono skuteczne, skoro Organ nie jest w stanie zakończyć postępowania i wywiązał się obowiązku wymienionego w par.1. ???
Organ może przeciągać w nieskończoność postępowanie ( ja kopałem się przy swoim wniosku razem z Jurkiem Cieślą prawie dwa lata, skończyło się w NSA...) i jedynym zasadnym ponagleniem na jakie złapaliśmy WPA był przekroczony termin kolejnego postanowienia a i tak organ II instancji uznał ponaglenie za niezasadne.

Sedno sprawy polega na tym, że można kopać się z koniem ( w tym przypadku WPA), które odbije piłkę i Biuro Prawne KGP oddali ponaglenie a inną sprawą jest pisanie do Ministra Sprawiedliwości na działanie niższego szczebla tego Urzędu. Kończąc, oczekiwałem bardziej merytorycznego spojrzenia na ten przykład niż wymianę cytatów z kpa i jak to zauważył GrzegorzZ ma to jedynie sens w drugim przypadku.

pozdrawiam
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
zuber_gda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2017, 12:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: zuber_gda »

Panowie, trzymajcie konie na wodzy :D

Wielokrotnie na tym forum czytalem, ze jesli staracie sie o bron, to musicie wykazac sie ogromna cierpliwoscia. To prawda. Aczkolwiek warto.

Dzisiaj rano odebralem 3 decyzje, wszystkie pozytywne, 10 sportowego, 10 kolekcji, wszystko bez podzialu. Czekalem, bagatela, 4 miesiace (wniosek zlozony 11 maja - decyzje odebrane 7 wrzesnia).

Bylem oczywiscie niekarany, wszystko okej, zadnych watpliwosci.

Rozmawialem rowniez dzisiaj ze znajomymi z zagranicy (norwegia, szwecja, anglia) - w zadnym z tych panstw nie maja takich uprawnien i mozliwosci, jakie mamy my. Trzeba sie z tego cieszyc i doceniac.

Oczywiscie, ze zawsze moze byc lepiej. Ale tego tematu nie poruszajmy - nie ten watek.

Summa summarum - WPA Gdansk dostaje ode mnie, pomimo tych 4 miesiecy, ogromnego plusa. Warto bylo czekac. Jutro przyjezdza szafa. W przyszlym tygodniu promesa do odebrania. Kabura rowniez juz zamowiona. Amunicja i bron czekaja na odbior ;) Tak wiec pelen sukces ;)
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Twilight7 »

Gratuluję! To bardzo przyjemny moment :wink:
Ja czekałem niecałe dwa miesiące, ale ciśnienie zeszło mi jak tylko złożyłem komplet dokumentów. Bez dodatkowych pytań. Składałem i odbierałem osobiście ( polecam tę formę w Gdańskim WPA). No i podałem nr tel w razie ewentualnych pytań, ale dzwoniono do mnie jedynie, żeby poinformować, że wszystkie trzy decyzje gotowe do odbioru.
Ja mogę za każdy etap dać naszemu WPA plusa.
rycki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 07 grudnia 2016, 13:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rycki »

Hejka,
18 lipca złożyłem osobiście w WPA, w Gdańsku wniosek o wydanie pozwolenia na 6 sztuk broni do celów sportowych bez podziału, 10 sztuk broni do celów kolekcjonerskich także bez podziału oraz dopuszczenie do posiadanie broni. Zapomniałem załączyć wykazu startów i dzień później go doniosłem.
Około miesiąc później otrzymałem listownie informację o przesunięciu terminu o miesiąc.
W zeszłym tygodniu odebrałem komplet kwitów takich o jakie wnioskowałem datowanych na 9 września :)

Za każdą wizytą w WPA byłem obsłużony w bardzo miłej atmosferze z uśmiechem i bardzo sprawnie :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”