WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

GrzegorzZ pisze:Ja nadal czekam - dziś minął termin ustalony w przedłużeniu postępowania, ale listu w skrzynce brak. :-/

Postępowanie rozpoczęte w ostatnim tygodniu maja, początek czerwca wizyta dzielnicowego, początek lipca przedłużenie postępowania do końca miesiąca, w związku z oczekiwaniem na Krajowy Rejestr Karny... koniec lipca, przedłużenie postępowania do końca sierpnia, z tej samej przyczyny.

No i mamy koniec sierpnia... Dziś mija termin podany w decyzji o przedłużeniu postępowania.

Powiem szczerze, że jednak czuję się trochę sfrustrowany, bo szafa jest, wszystkie papiery zrobione, pieniądze odłożone, a promes brak.

Jeszcze rozumiem, jakbym miał jakąś historię kryminalną, ale w życiu dostałem 1 mandat, za przechodzenie w miejscu niedozwolonym. :shame:
To czemu nie wysłałeś im ponaglenia jeszcze?
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Cóż, spolegliwy ze mnie człowiek i nie bardzo uśmiechało mi się iść "na udry" z WPA.

Pierwsze przedłużenie potraktowałem jako normalną sprawę, bo wielu kolegów pisało na forum/mówiło na strzelnicy, że sezon urlopowy w pełni i zawsze czekają na zaświadczenie o niekaralności. Plus i tak czekałem na szafę S1, więc niewiele to dla mnie zmieniało... Drugie było nieprzyjemnym zaskoczeniem, ale stwierdziłem iż to już faktycznie końcowy termin załatwienia sprawy - zdążę dodać osobo-starty i dodatkowe uprawnienia (Prowadzący Strzelanie), jeżeli przyjdzie im do głowy zapytać.

Czekam z niecierpliwością na pismo, które powinno do mnie jutro dotrzeć. :-/ Mam nadzieję, że moje postępowanie nie będzie jednym z tych, które roztrząsa się na forum. ;) Dam znać jak to się rozwija dla innych ubiegających się/planujących się ubiegać w Pomorskim.

Tomerr, dzięki za odpowiedź! Czyli jest nadzieja, że to nie jakieś niecne knowania. ;)
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: RedSiedemosiem »

krajes86 pisze:To czemu nie wysłałeś im ponaglenia jeszcze?
Bo inni koledzy na forum sugeruja, ze takie dzialanie przedluzy tylko postepowanie :D hahaha...

@GrzegorzZ: zaloz sobie profil zaufany i korzystaj z ePUAP. Internet masz, telefon pewnie tez - wiec 0 kosztow, a bedziesz mial wszystko bez opozniej zwiazanych z wysylkami. No i nie mozna sobie 'antydatowac' pisma i wsadzic do koperty niby 5 dni wczesniej...
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2017, 22:44 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: CZ@rek »

No właśnie nie do końca ePUAP wyklucza się opóźnienia. One są też generowane wewnątrz WPA.
Oto przykład. Składałem wniosek o zniesienie podziału dnia 29.06 przez ePUAP właśnie. Zawiadomienie o wszczęciu postępowania i standardowym wydłużeniu terminu dostałem 20.07 - w/w zawiadomienie datowane jest na 14.07.
Jak więc widać jeśli nie poczta to planowe opóźnienie generowane jest jeszcze na miejscu :)
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

GrzegorzZ pisze:Cóż, spolegliwy ze mnie człowiek i nie bardzo uśmiechało mi się iść "na udry" z WPA.

Pierwsze przedłużenie potraktowałem jako normalną sprawę, bo wielu kolegów pisało na forum/mówiło na strzelnicy, że sezon urlopowy w pełni i zawsze czekają na zaświadczenie o niekaralności. Plus i tak czekałem na szafę S1, więc niewiele to dla mnie zmieniało... Drugie było nieprzyjemnym zaskoczeniem, ale stwierdziłem iż to już faktycznie końcowy termin załatwienia sprawy - zdążę dodać osobo-starty i dodatkowe uprawnienia (Prowadzący Strzelanie), jeżeli przyjdzie im do głowy zapytać.

Czekam z niecierpliwością na pismo, które powinno do mnie jutro dotrzeć. :-/ Mam nadzieję, że moje postępowanie nie będzie jednym z tych, które roztrząsa się na forum. ;) Dam znać jak to się rozwija dla innych ubiegających się/planujących się ubiegać w Pomorskim.

Tomerr, dzięki za odpowiedź! Czyli jest nadzieja, że to nie jakieś niecne knowania. ;)
Z takim podejściem to biurwy będą Cię rżnąć do końca życia. Nikt Ci tam łaski nie robi. Pisz ponaglenie via ePUAP albo zanieś osobiście.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 07:04 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: biper »

Panowie od ponagleń..
A może tak trochę ludzkiego zrozumienia.. primo mamy okres urlopowy, a po drugie gdańskie WPA przeszło dopiero co sporą reorganizację pracy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

Ok ale kogo to interesuje? U mnie i u wielu z nas w firmach też mamy okresy urlopowe, reorganizacje i g... to Klientów interesuje. Oni próbując odebrać Ci pozwolenie lub żądając dostarczenia dokumentów mają w głębokim poważaniu Twój okres urlopowy. Są terminy i koniec.

Nie zarejestruj broni w ciągu 5 dni i powiedz im, że na urlopie byłeś. Podziel się doświadczeniami i zakresem ludzkiego zrozumienia jakie wykazali.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 12:03 przez krajes86, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: biper »

krajes86 pisze:Nie zarejestruj broni w ciągu 5 dni i powiedz im, że na urlopie byłeś. Podziel się doświadczeniami i zakresem ludzkiego zrozumienia jakie wykazali.
O widzisz.. trafiłeś w sedno. Mógłbym się podzielić pewnym bardzo pozytywnym doświadczeniem, ale nie chcę robić pod górkę pracownikom wpa, bo różni ludzie to forum czytają. Domyśl się o co mi chodzi.

edyta:
Aaa. już wiem skąd u Ciebie takie rogate podejście do tej materii! Zauważyłem opis pod awatarem.
WPA Katowice i wszystko jasne! :)

Kolego Krajes86. Uwierz! Nie wszędzie WPA są takie jak u Ciebie, mroczne niczym kraina Mordoru.
Przyjmij wyrazy współczucia..

:piwo:
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 16:12 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

Dziękuję. Uwierz mi, że więcej jest takich którzy nie mieliby takich miłych doświadczeń jakie przytrafiło się Tobie.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Cóż, w mojej sprawie, właśnie dostałem 3-cie takie samo pismo - wygląda na to, że kolega Krajes86 ma rację.

Przedłużenie postępowania do końca września. Powód - brak informacji zwrotnej z Krajowego Rejestry Karnego... 2 dni temu wystąpili ponownie do tego organu o informacje dotyczące karalności mojej osoby.

Postępowanie wszczęte 29 maja, do Krajowego Rejestru Karnego wystąpili o informację 7 czerwca. Do 28 sierpnia, czekali na odpowiedź... czyli praktycznie 3 miesiące. Przez 3 miesiące Policja nie jest w stanie ustalić, czy jestem osobą karaną. :shock:

To jakieś fatum, podobnie miałem z moim patentem strzelecki w PZSS, na który czekałem szmat czasu, bo... bo tak.

Cóż, wyjeżdżam, po powrocie ogarnę co mogę w takiej sytuacji ze strony WPA zrobić.
redalert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 22 sierpnia 2017, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: redalert »

Nie chce mi się wierzyć że chodzi o rejestr karny. Dzisiaj rano z ciekawości sam złożyłem wniosek o informację z Rejestru na stronie https://ekrk.ms.gov.pl. Mam epuap, więc załatwiłem to szybko. Na stronie ekrk można nawet zrobić przelew online (20zł + 39gr opłata za pośrednika). Odpowiedź i dokument dostałem przez epuap po 4 (słownie: czterech) godzinach. Więc coś mi tu nie gra.

Może sam prześlij do policji tą informację o niakaralności z rejestru? :-)
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 20:33 przez redalert, łącznie zmieniany 1 raz.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: krajes86 »

Ponoć nie chcą bo musza miec swoj ;laughing: To jest komedia.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: biper »

No coż.. w takiej sytuacji, to faktycznie wydrukowałbym ten elektroniczny wyciąg z KRK i dostarczył do WPA z pismem, że w związku z opieszałością KRK i brakiem odpowiedzi na zapytanie ze strony WPA, domagam się uznania przez WPA niniejszego, urzędowo ważnego dokumentu, jako dowodu w sprawie..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: RedSiedemosiem »

@GrzegorzZ: chlopaku, pisz ponaglenie.

ps. solucja Bipera takze jest warta uwagi.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 22:05 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Tak też zrobie... głupie pytanie, ale może Panowie wiecie. Jeżeli stawie się z wnioskiem i dowodem opłaty w Sadzie Okregowym ktory wydaje zaświadczenie dla mego regionu, to jest szansa ze wydzadza mi je od reki, czy tez EKRK bedzie szybsze?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”