WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Panowie,

Mam sobie AR-15, obok numeru seryjnego ma wybite "5,56x45" - na fakturze zakupu widnieje "5,56x45 (.223REM)".

WPA wpisało mi do legitymacji "5,56x45", pomijając oczywiście ".223 REM"... wystarczy wysłać wniosek o uzupełnienie wpisu z opinią rusznikarza, czy też będzie to większy problem?

Jak bardzo jest to uciążliwe w kontaktach ze sklepami - bo może nie jest to wcale tak problematyczne jak się obawiam?
pjbl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 07 sierpnia 2017, 11:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: pjbl »

A próbowałeś po prostu poprosić o uzupełnienie danych o kalibrze w legitymacji? Może ktoś po prostu się machnął i zapomniał wpisać .223.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Właśnie piszę pismo... zobaczymy, czuję że bez opini rusznikarza się nie obędzie.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: shapi »

Jaka opinia rusznikarza? Po co? Sami się w tych WPA podkładacie, opinia rusznikarza żeby potwierdzić że różne określenie kalibru to jest jedno i to samo? Jak będzie kolega kiedyś miał na fakturze 9 Para, a w WPA wpisują tylko 9x19, to też będzie kolega biegał do rusznikarza z prośbą o potwierdzenie że 9x19 == 9 Para == 9 Luger ?


Rejestracja broni dokonywana jest na podstawie dowodu zakupu, w związku z tym WPA powinno Ci wpisać do książeczki taki kaliber/kalibry które sa wpisane w fakturę. Ja szczerze mówiąc, to idąc do WPA i zabierając pismo to najpierw spróbowałbym po dobroci, powiedzieć że 'zapomnieli Państwo wpisać kalibru obecnego na fakturze'. Jak nie są odklejeni od rzeczywistości, to powinni z miejsca uzupełnić wpis, bez jakichkolwiek dąsów.
Będą się dąsać - to pismo na stół (ale Twój wniosek o skorygowanie błędnego wpisu, nie jakiekolwiek opinie rusznikarskie), potwierdzenie przyjęcia na kopii i mówisz że prosisz o pisemną odpowiedź, w przypadku odmowy - z podaniem podstawy prawnej dla niepoprawnego dokonania rejestracji przez pracownika WPA.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: GrzegorzZ »

Dzięki, uderzę do nich z kolejnym pismem. Mam nadzieję, że nie będą robić kłopotów.
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

Wniosek złożony osobiście, dzisiaj - sport, kolekcja, dopuszczenie.
Ważna informacja: należy składać osobne wnioski, nie wpisywać wszystkiego na jednym. Dokumenty osobno pod każdy wniosek, oryginały do wglądu.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: McMonster »

Należy, bo tak sobie szanowny urzędnik wymyślił? ;)
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

Raczej tak, podstawy prawnej nie podano. Panie przyjmujące były bardzo zdecydowane i nieustępliwe. Jedno postępowanie - jeden wniosek. Nie wiem czy ich wola to, czy prikaz z góry.
VdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: VdS »

Bardzo dziwne, kiedy ja składałem wniosek to był on jeden na wszystko czyli sport, kolekcja, dopuszczenie, tylko opłaty 3 (co przecież jest normalne).
I nikt nie robił najmniejszych problemów. Oo
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1131
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: VIS »

Nie wiem jak w Gdańsku. W Olsztynie wysłałem wszystko na jednym wniosku. Przelew też robiłembna jednym druku, tylko kwota łączna.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
rezek10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 16 października 2017, 11:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rezek10 »

Miał ktoś do czynienia w Gdańsku ze złożeniem papierów o pozwolenie sportowe przez organizację sportową gdy osoba jest poniżej 21 roku życia?
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

tomekok pisze:Wniosek złożony osobiście, dzisiaj - sport, kolekcja, dopuszczenie.
Ważna informacja: należy składać osobne wnioski, nie wpisywać wszystkiego na jednym. Dokumenty osobno pod każdy wniosek, oryginały do wglądu.
Na dniach będę miał już komplet papierów i zamierzam wybrać się do Gdańska z wnioskiem. Czy składałeś 3 osobne wnioski z osobnym uzasadnieniem na każdym wniosku czy były to 3 kopie zbiorczego wniosku. Jak uzasadnić wniosek o dopuszczenie do broni?
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: PP-67 »

VIS pisze:Nie wiem jak w Gdańsku. W Olsztynie wysłałem wszystko na jednym wniosku. Przelew też robiłembna jednym druku, tylko kwota łączna.
Tak samo ja w gdańsku.
W kopertę i czekać.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

Być może w kopertę - wysłać i czekać - to najlepsze wyjście. Taki miałem plan ale po researchu wśród znajomych doradzono mi osobiście, bo na miejscu sprawdzą kompletność i procedura się od razu zacznie. Więc pofatygowałem się a wyniki wyszły takie jak napisałem.
Miałem 3 wnioski zbiorczo wpisane na jednym dokumencie z uzasadnieniem każdego z nich. Plus komplet załączników. Dodatkowo jedn egzemplarz dla mnie - do potwierdzenia wpływu.
Zażądano 3 osobnych plus załączniki pod każdy. Bo tak przyjmują, nie inaczej. Po krótkiej dyskusji w temacie wzięto ode mnie mój egzemplarz (jako drugi wniosek) a trzeci to ksero. Na każdym z egz. zaznaczono markerem czego dotyczy, segregacja papierów pod każdy i do widzenia.
Uzasadnienie dopuszczenia - wzór wniosku we wzorach pism na braterstwo.eu.
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

tomekok pisze: Uzasadnienie dopuszczenia - wzór wniosku we wzorach pism na braterstwo.eu.
Dzięki. No właśnie z ich wzoru chcę skorzystać, zastanawiałem się tylko czy rozbijać na osobne wnioski, Mógłbym pominąć jakieś uzasadnienie i zaczną się czepiać kropki czy przecinka. Zrobię jeden wniosek i pokseruje im 3 komplety.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”