WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

feder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 06 września 2017, 15:49
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: feder »

Czy ktoś ostatnio składał wniosek o wystawienie promes przez ePUAP? Ile czasu to trwało?
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

WPA Gdańsk nadal nie zna terminu kiedy będzie można załatwiać sprawy osobiście.
Podobno czekają na wytyczne od Komendanta.
Mam wrażenie, że jest im bardzo na rękę pracować za zamkniętymi drzwiami.
JAKON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: JAKON »

Witam szanownych kolegów, jestem trochę skołowany. Dzwoniłem dziś do Wpa gdansk zapytać jak się ma mój wniosek o pozwolenie (sport kolekcja dopuszczenie)
I Pani z którą rozmawiałem powiedziała że wysyłają pisma raz w miesiącu!?? I mam czekać. Nie dostałem info czy wszystko się zgadza we wniosku, mówiłem że mam komunikaty do dosłania, pytałem czy poszło zlecenie wywiadu. Nic mi nie powiedziała tylko ze mam czekać. Oczywiście mam świadomość że nie dadzą mi pozwolenia w tydzień ale liczyłem że skoro kwity były skompletowane według ich preferencji (licencja i patent potw notarialnie) +jeden komunikat z zawodów jako poza konkurencja bo jeszcze czekałem na licencje. To może w miarę sprawnie to pójdzie.
Pan z którym rozmawiałem wcześniej zanim posłałem wniosek fajnie mi doradził powiedział co i jak ale dziś normalnie zbili mnie z tropu.
Wniosek trafił do nich 20.05 mam zwrotkę, moja lokalna komenda wie że czekam na wywiad znają mnie i nie będzie problemu. Jak wygląda bieg sprawy po złożeniu papierów? Dostanę pismo że coś chcą, nic nie dostanę, jak uzupełnić starty jak nie znam numeru sprawy? Chciałbym aby poszło sprawnie ale nie chce się im narzucać.
Co nie znaczy że chce grzecznie czeka czekac po 30dni na kolejne pisma.i uzyskanie będzie trwało 60dni albo lepiej.
Awatar użytkownika
belzebubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 04 marca 2010, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: belzebubek »

WPA Gdańsk już przyjmuje osobiście. Dziś rejestrowałem broń - nawet dwa razy ten sam egzemplarz, z powodu pomyłki w numerze broni (udało się wszystko wyjaśnić i naprostować). Wszystko sprawnie i w miłej atmosferze.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: andwal »

To bardzo dobra informacja.Dzięki kolego
JAKON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: JAKON »

To powiedzcie czy ma sens iść tam sprawdzić jak się ma postępowanie i przy okazji dostarczyć nowe komunikaty żeby było więcej?
Ner0n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 13:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Ner0n »

Nie
Awatar użytkownika
belzebubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 04 marca 2010, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: belzebubek »

Kolego JAKON - są dwie 'szkoły' załatwiania spraw w WPA, jedna - załatwiasz wszystko w 100% na papierze od początku do końca przez pocztę (nie wiem tego ale podejrzewam że większość osób tak robi?), druga natomiast to osobiste załatwianie tematów na miejscu [ja preferuję tę ponieważ można coś więcej się dowiedzieć]. Skoro zacząłeś już ścieżkę numer 1 to chyba musisz poczekać aż Ci odpiszą. Ale nie zaszkodzi Ci zadzwonić i zapytać.
EDIT: dzwoniłeś i kazali czekać więc - pozostaje czekać.
JAKON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: JAKON »

To jest najtrudniejsze :wink:
A co z dostarczeniem dodatkowych komunikatów, przez covid nie miałem więcej na dzień składania wniosku teraz już mam.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: andwal »

Jak będą chcieli więcej to nie omieszkają cię poinformować,niczego nie przyśpieszysz chodząc tam a może być wręcz odwrotnie jak kogoś wnerwisz i nic im nie zrobisz.
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

Koledzy dobrze radzą - nie przyspieszaj, nie podchodź emocjonalnie, nie wykazuj nadgorliwości. To przeszkadza. Opóźnia... itp.
Reagować na wezwania. Optymistycznie czekać.
JAKON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: JAKON »

Wiem, wiem nie chce trafić na listę B 😁😁😁 czyli nie stresować się tym że dałem tylko komunikat z jednych zawodów poza konkurencja i o to się martwiłem, wnioskowałem 6sport 10kolekcja. W międzyczasie zaliczyłem jakieś zawody zaraz po pandemii i chciałem się pochwalić, ale skoro tak piszecie to zaufam. I czekam cierpliwie. Zbiło mnie z tropu to że telefonicznie "Pani z Wpa" powiedziała że listy idą raz w miesiącu i się podłamałem ze tak to ja do września mogę czekać. A szafa szczuje przy każdym razie jak się mijamy 😁😁😁😁🤟
Rudpavv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2019, 15:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Rudpavv »

Ja składałem w marcu wniosek o kolekcjonerkę, dalej czekam na egzamin. :) Podobno brak egzaminów jest spowodowane obostrzeniami na strzelnicach.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2021, 03:22 przez Rudpavv, łącznie zmieniany 1 raz.
Gibu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 24 lutego 2019, 00:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Gibu »

belzebubek pisze: 04 czerwca 2020, 15:54 WPA Gdańsk już przyjmuje osobiście. Dziś rejestrowałem broń - nawet dwa razy ten sam egzemplarz, z powodu pomyłki w numerze broni (udało się wszystko wyjaśnić i naprostować). Wszystko sprawnie i w miłej atmosferze.
To za***iście. Podwójne standardy. Dzisiaj mi powiedzieli, że jest dalej epidemia i nie ma spotkań osobistych, mam wrzucic kwity do skrzynki podawczej i po dwoch dniach kwarantanny dokumentów rozpatrza sprawe. Mam dzwonić w poniedziałek. 😂 Dodam, że chodzi o wyrejestrowanie broni.
JAKON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: JAKON »

Przy założeniu że wszystkie kwity były złożone prawidłowo bez jakichkolwiek uchybień, po wizycie dzielnicowego ile czekaliscie na decyzje w Gdańsku? Papiery z mojej komendy poszły 8.06 - dzielnicowy potwierdził ze wysłał komplet z pozytywna decyzja do WPA.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”