Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Iwan89
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Postautor: Iwan89 » 2018-10-24, 09:59

vril2002 pisze:jak to jest w WPA Gdańsk z korektą promes jeżeli zmienił się dowód osobisty ??
od reki naniosą poprawki czy trzeba 17 zł - oddać stare i czekać na nowe ?

Pytałem o to pare miesięcy temu w WPA Gdańsk i ich stanowisko jest takie, że trzeba dokonać nowej opłaty i zwrócić stare promesy.
Ostatnio zmieniony 2018-10-24, 10:00 przez Iwan89, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwan

Awatar użytkownika
biper
Status: Online

Postautor: biper » 2018-10-24, 19:03

Tak było jakiś czas temu. Potem przyszła nowa interpretacja i poprawiali na starych.
U mnie nanosili poprawki zarówno adresu zamieszkania jak i numeru dowodu.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
vril2002

Postautor: vril2002 » 2018-11-05, 10:25

potwierdzam - też mi tak zrobili pomimo moich wcześniejszych wątpliwości ( naniesiono nowy nr dowodu )

a taka ciekawostka :
można wnioskować o promesę w zakresie decyzji wtedy nie będzie "bron centralnego zapłonu z lufami...." tylko "w zakresie decyzji...."
tak mi , gdy już opadły emocje, podpowiedziały Panie z pok nr 6 ;-)

Thrud

Postautor: Thrud » 2018-11-05, 19:27

vril2002 pisze:a taka ciekawostka :
można wnioskować o promesę w zakresie decyzji wtedy nie będzie "bron centralnego zapłonu z lufami...." tylko "w zakresie decyzji...."

Można, tylko po co? Do sklepu razem z promesą musisz w takiej sytuacji zabrać jeszcze decyzje. A pewnie spora część sprzedawców i tak będzie miała wątpliwości.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.

tul17

Postautor: tul17 » 2018-11-05, 22:22

vril2002 pisze:potwierdzam - też mi tak zrobili pomimo moich wcześniejszych wątpliwości ( naniesiono nowy nr dowodu )

a taka ciekawostka :
tak mi , gdy już opadły emocje, podpowiedziały Panie z pok nr 6 ;-)

Czyli jest to metoda na promesę uniwersalną, z której można nabyć zarówno np. pistolet albo strzelbę gładkolufową? Daj znać jak wygląda to przy zakupie w sklepie

tylkologin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: tylkologin » 2018-11-05, 22:31

No z taką promesą "uniwersalną" wszedłem do sklepu, odliczyłem banknoty i wyszedłem z bronią. No... dowód jeszcze okazałem.

Sklep sprzeda. Ważne jest aby to potem zarejestrować w WPA.

tul17

Postautor: tul17 » 2018-11-06, 16:36

No skoro sami taką promesę wystawili, to powinnęło przejść

franek

Postautor: franek » 2018-11-06, 16:50

tul17 pisze:Czyli jest to metoda na promesę uniwersalną, z której można nabyć zarówno np. pistolet albo strzelbę gładkolufową? Daj znać jak wygląda to przy zakupie w sklepie
W innym "landzie" używałem kilka razy promes kolekcjonerskich bez podziału jako "uniwersalnych" do wożenia przy sobie.
Przy rejestracji pisałem pismo przewodnie "Proszę o rejestrację do celów sportowych broni ... zakupionej na podstawie promesy ... do celów kolekcjonerskich ...". WPA miało podkładkę dlaczego w książeczce jest "D" a nie "E" i wszystko grało ... uiszczałem kolejne 17 PLN za kolejną promesę kolekcjonerską ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

tul17

Postautor: tul17 » 2018-11-07, 21:24

No na pewno takie coś jest bardziej wygodne niż branie kilka promes na różne rodzaje broni, zwłaszcza jak się nie wie co teraz się kupi

Hoz85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Hoz85 » 2018-11-08, 20:39

Na ostatnich zawodach strzeleckich dostałem gratisową poradę żeby tak po 3-4 tygodniach od złożenia dokumentów podjechać do WPA i poprosić o wgląd w akta.
Tak też zrobiłem - 29.10 odwiedziłem WPA.
Okazało się, że dobrze zrobiłem bo 26.10 wysłano do mnie listownie pismo z informacją o zakończeniu postępowania i możliwości wglądu w akta razem z dokumentem informującym o przedłużeniu postępowania do 3 grudnia.
Za powód przedłużenia podano umożliwienie stronie zapoznanie się materiałami zgromadzonymi w czasie postępowania. Z aktami zapoznałem się na miejscu tj. 29.10. Złożyłem podpisy na trzech oświadczeniach, a na moje pytania co dalej dostałem odpowiedź - CZEKAĆ!

Super...tak czekam już 14 miesięcy :D

Pytanie do kolegów: z Waszego doświadczenia - przytrzymają mnie do 3 grudnia? Jak to miało miejsce u Was?
Ja osobiście nie widzę już żadnych innych powodów do spowalniania wydania decyzji.
Chyba, że w WPA panuje psia grypa...i przedłużą drugi raz (nawet chyba nie mogą?) do 3 stycznia.

Pozdr

Awatar użytkownika
fusz

Postautor: fusz » 2018-11-08, 22:54

Nie. Oni zwyczajnie muszą informować o przedłużeniu co wskazany okres czasu. A Twój czas na zapoznanie wykraczał poza 3.11, więc musieli formalnie przedłużyć. Na dniach będzie decyzja :piwo:
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...

Wróć do „Prawo i broń - WBP”