WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

Bez podziału oczywiście, łączna ilość nie może przekroczyć 8 szt. (lub 15 kolekcji)
rebelsoul777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 listopada 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rebelsoul777 »

tomekok pisze:Bez podziału oczywiście, łączna ilość nie może przekroczyć 8 szt. (lub 15 kolekcji)
Świetnie, dzięki za odpowiedź. Teraz czas na promeskę i zakupy :) :502: :502:
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Enderhawk »

Polecam WPA Gdańsk.

Na żadnego wrednego służbistę nie trafiłem, decyzja odebrana od listonosza tydzień po egzaminie a promesy po 5ciu dniach w tym świąteczny weekend.
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: tomekok »

Enderhawk pisze:[...] decyzja odebrana od listonosza tydzień po egzaminie [...]
Cały proces zajął im tydzień łącznie z wysyłką PP? (Egzamin na policji jak rozumiem - pełne kolekcjonerskie masz na myśli).
Promesy 5 dni roboczych to max, do mnie też dzisiaj rano miła Pani dzwoniła że są do odbioru a złożyłem 27.03.
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Enderhawk »

tomekok pisze: Cały proces zajął im tydzień łącznie z wysyłką PP? (Egzamin na policji jak rozumiem - pełne kolekcjonerskie masz na myśli).
Tak, kolekcja chociaż nie pełna - źle napisałem wniosek i już nie walczyłem np. o gazówki.. ważne że jest to co mnie najbardziej interesuje - CZ
Razem ze mną zdały chyba ze 4 osoby - wszyscy na dopuszczenie.
13/25 zaliczyło teorię
5/13 zaliczyło praktykę (wszyscy co odpali, odpali na krótkiej cz)
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2018, 12:27 przez Enderhawk, łącznie zmieniany 1 raz.
xylen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, 23:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: xylen »

Dzielnicowy zjawił się u mnie - po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się - po kliku dosłownie dniach od złożenia kwitów. Sprawdził hologram na tabliczce szafy, przesłuchał mnie, między innymi, ile piję i czy mam niebieską kartę i obiecał, że dnia następnego odeśle kwity z wywiadu środowiskowego do WPA. Najprawdopodobniej tak zrobił, za co chwała mu, bo...

Już po 2+1/2 tygodnia od złożenia papierów wiedziałem, że decyzje są pozytywne, ale muszę pokazać gazówkę która miałem od 95' do ochrony osobistej. Ponieważ gazówkę przechowywałem w innym miejscu niż obecnie mieszkam i od lat była uszkodzona postanowiłem ją... zezłomować. Niestety, dopiero 13.04(w piątek) mogłem fizycznie dostarczyć gazówkę do złomowania. Poszło gładko w 20 minut. Decyzje były przygotowane wcześniej, ale niepodpisane. Wraz z kwitem o złomowaniu przekazałem pani prowadzącej moją sprawę sugestię, że teraz zadowoli mnie 5 promes na sportową i 5 promes na sport. kolekcjonerską. Pani podpowiedziała żebym przygotował wnioski o promesy, opłacił stosowany haracz promesowy i czekał.

Dzisiaj(17.04) ok. 13:00 telefon z WPA - "decyzje na sportową, sportową kolekcjonerską i dopuszczenie są do odbioru, jak pan przywiezie wnioski o promesy i dowód wpłaty to za jednym wyjazdem wszystko pan załatwi bo promesy są gotowe". Szybko przelałem kasę i pojechałem do WPA. Pora była dobra, bo w WPA pustki, więc "z marszu" złożyłem 287.000 podpisów i po 20 minutach wyszedłem z trzema decyzjami, "czerwoną książeczką" dopuszczenia i oczekiwaną liczbą promes:-) Wszystkie ceregiele załatwiłbym w trzy tygodnie, gdyby nie ta cholerna gazówka, ale i tak uważam, że poszło ekspresowo - 30+2 dni.

Atmosfera w WPA bardzo dobra, miałem do czynienia z dwoma paniami, panią Anną i panią Mirosławą. Obie życzliwe i miłe, aczkolwiek wszystkie moje "kwity" dokładnie przetrzepały i nie było "zmiłuj się". Wiem, że miałem szczęście trafiając właśnie na te dwie panie, bo mój "wywiad środowiskowy"(a co, dzielnicowy może, a ja nie mogę? :-D ) twierdzi, że nie cała "załoga" WPA w Gdańsku jest tak profesjonalna i życzliwa na jaką ja trafiłem.

-----------------
xylen
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2018, 22:21 przez xylen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: skura »

Razem z kolegą złożyliśmy osobiście kwity 5 marca. Obaj mieliśmy 15 K + 10 S i obu nam "kazała" :-D zmienić na 6 S. Nie robiliśmy sobie pod górę i pozmienialiśmy na 15 + 6.

29 marca do kumpla przyszedł kwit, o zakończonym postępowaniu, możliwości wglądu i przedłużeniu postępowania do 5 maja. Co ciekawe nie wysyłał im pisma, że rezygnuje z wglądu. Taki sam papier dostałem 6 kwietnia (różnica tydzień czasu). Ja od razu wysłałem im pismo, ze rezygnuję z wglądu w akta sprawy. I teraz zaczyna się najlepsze :-)

11 kwietnia do kolegi przychodzi decyzja, czyli dokładnie 36 dni po złożeniu kwitów na WPA. Ja spokojnie czekałem, bo na przedłużeniu stało "5 maj".
Efekt? 7 maja telefon z WPA, że kwity do odbioru.

3 tygodnie różnica czasu, a sprawy były IDENTYCZNE, składane w tym samym dniu, jedna po drugiej.
Także reguły nie ma. Grunt, że kwity są.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: nzpetter »

Heja,
ja dostałem kwity w zeszłym tygodniu.
Bez startów dostałem 5s i 15k + dopuszczenie.
Wytłumaczenie 5s na 4 strony A4 (2 kartki dwustronne).
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2018, 19:49 przez nzpetter, łącznie zmieniany 1 raz.
-----------------------------------------
Obrazek
Witek05
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 27 czerwca 2018, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Witek05 »

nzpetter pisze:Heja,
ja dostałem kwity w zeszłym tygodniu.
Bez startów dostałem 5s i 15k + dopuszczenie.
Wytłumaczenie 5s na 4 strony A4 (2 kartki dwustronne).
Napisałem ci prywatną wiadomość odnośnie twojego wytłumaczenia czekam na odpowiedź :)
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: nzpetter »

Chciałem tylko zapytać czy wiecie może czy WPA Gdańsk ma jakieś braki kadrowe? Kolega złożył wniosek, do tej pory miał DWA przedłużenia o miesiąc.
Rozumiem że wakacje, ale KPA chyba w wakacje też obowiązuje i terminów ustawowych trzeba się trzymać. Chyba że były naprawdę "wyjątkowe okoliczności". Ciekawe czy ja mógłbym się na to powołać w US składając PIT w lipcu?!?
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

W tym tygodniu wystartowałem z dokumentami w WPA.
Jeżeli składacie dokumenty na sport + kolekcja + dopuszczenie warto przygotować wszystkie załączniki w 3 kopiach - wnioski też w 3 egzemplarzach. Uchroni to Was przed gniewem :P osób przyjmujących wniosek.

Wystąpiłem o 6S + 10K. Więcej nie potrzebuję na najbliższe kilka lat. Ewentualnie będę rozszerzał sport wedle potrzeb o czym napisałem we wniosku. Uwag brak.
Starty miałem - dołączyłem (wystarczy jeden komplet - nie musicie ich kopiować 3 razy - dołączyć je trzeba tylko do kompletu na sport).

Ogólnie póki co miło, bez kolejek. Złożenie papierów zajęło mi może 15-20 minut od momentu wejścia do budynku, do wyjścia na parking.
Z góry uprzedzają, że procedura potrwa PRZYNAJMNIEJ miesiąc głównie przez oczekiwanie na raport o niekaralności.

Zobaczymy co będzie - mam nadzieje, że do końca listopada będzie zgoda.
warzone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 16 października 2017, 10:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: warzone »

Ja czekałem równo 4 miesiące :) Wywiad w 2 miejscach, ale to akurat było załatwione dość szybko. Chyba faktycznie nie mają kim robić.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

warzone pisze:Ja czekałem równo 4 miesiące :) Wywiad w 2 miejscach, ale to akurat było załatwione dość szybko. Chyba faktycznie nie mają kim robić.
Nie takie informacje chciałem usłyszeć :(
Ja mam taką cichą nadzieje (która jak wiadomo umiera ostatnia i jest matką głupich :P), że z uwagi na zbliżający się koniec roku i tym samym ważność licencji, będą chcieli załatwić sprawę szybciej niż w 4 (!) miesiące.
Czytałem gdzieś tutaj, że pod koniec roku starają się wyrobić przed utratą ważności licencji.

Jest też druga strona medalu, która widziałem miała miejsce w jednym z WPA na południu kraju - wstrzymali postępowanie i czekali aż wnioskujący dostarczy nową licencję. Po pisemnej wymianie opinii skończyło się na tym, że gościu musiał dostarczyć potwierdzenie złożenia wniosku o przedłużenie licencji i udokumentować ilości wymaganych startów do przedłużenia licencji.
Ostatnio zmieniony 03 października 2018, 16:57 przez Hoz85, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vril2002
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 września 2016, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: vril2002 »

jak to jest w WPA Gdańsk z korektą promes jeżeli zmienił się dowód osobisty ??
od reki naniosą poprawki czy trzeba 17 zł - oddać stare i czekać na nowe ?
Awatar użytkownika
Iwan89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Iwan89 »

vril2002 pisze:jak to jest w WPA Gdańsk z korektą promes jeżeli zmienił się dowód osobisty ??
od reki naniosą poprawki czy trzeba 17 zł - oddać stare i czekać na nowe ?
Pytałem o to pare miesięcy temu w WPA Gdańsk i ich stanowisko jest takie, że trzeba dokonać nowej opłaty i zwrócić stare promesy.
Ostatnio zmieniony 24 października 2018, 10:00 przez Iwan89, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwan
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”