Noszenie broni zarejestrowanej do celów kolekcjonerskich

Moderator: Moderatorzy WBP

Shinigami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Shinigami »

Chyba lepiej niesprawdzać tego w praktyce :D
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

9x19 pisze: Ustawa nie mówi jakie warunki trzeba spełnić, by nosić broń kolekcjonerską. Ale zawsze można wystąpić o zezwolenie na czasowe noszenie tej broni w okresie od 1 stycznia 2012r. do 31.12.2012r. z miejsca zamieszkania na strzelnicę w .... w celu strzelania. :P
No i już widzę jak WPA wydają taką zgodę :) Teoretycznie oczywiście masz rację, ale praktycznie to chyba w ogóle niemożliwe.

Co do noszenia załadowanych magazynków itp itd ja sądze, że to kuszenie losu. I jak się nie ma pozwolenia do ochrony osobistej to lepiej sobie takie pomysły darować, nawet jeśli to legalne. To jest trochę proszenie się o kłopoty i nie mówię tu o policjantach którzy zaczęliby szukać dziury w całym, ale o nas samych. A nuż człowiek trafi na jakąś niebezpieczną sytuację, (będą kogoś prać czy coś) poniosą go nerwy i ten magazynek włoży do broni .... a potem to już może być bardzo różnie.
Awatar użytkownika
bulter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 14 listopada 2008, 14:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bulter »

Shinigami pisze:Chyba lepiej niesprawdzać tego w praktyce :D
Dokładnie. Dlatego lepiej się upewnić żeby nie było... :)
tom-tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 06 września 2005, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tom-tom »

9x19 pisze: Jeżeli idę z bronią, która ma podpięty magazynek z amunicję, to jest to NOSZENIE broni. Jeżeli wyjmę z tej broni magazynek z amunicją, to wówczas tylko PRZEMIESZCZAM broń.
To jest oczywiste :)
9x19 pisze: Do noszenia broni kolekcjonerskiej potrzebna jest każdorazowo zgoda Policji,
A gdzie jest napisane, że do każdorazowo :P - cos tu nadinterpretujesz ;laughing:
9x19 pisze: Ustawa nie mówi jakie warunki trzeba spełnić, by nosić broń kolekcjonerską. Ale zawsze można wystąpić o zezwolenie na czasowe noszenie tej broni w okresie od 1 stycznia 2012r. do 31.12.2012r. z miejsca zamieszkania na strzelnicę w .... w celu strzelania. :P
Oczywiście, że ustawa nie wskazuje, żadnych warunków - więc zawsze można wystąpić.

Zgoda taka powinna być w formie decyzji - bo tak wypowiada się organ.

Nie wiem też skąd bierzesz ograniczenie czasowe :-/ - no tak można dobrowolnie wystąpić na określony krótki czas , ale też można długi - 10 lat lub też na stałe :)
Awatar użytkownika
WRB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 02 lutego 2011, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: z Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WRB »

Ja jeśli jadę na strzelnicę, to amunicję mam w fabrycznym pudełku a pistolet w kaburze przy pasie. Jeżeli jadę komunikacją zbiorową, to broń mam zawsze na smyczy.
Ładnych parę lat temu, zrobiłem się lżejszy o portfel, jadąc właśnie tramwajem, dlatego pistolet jest przypięty, bo strzeżonego Pan Bóg strzeże... :P
Przyjaciół miej blisko siebie a wrogów jeszcze bliżej ...
___
P99; KBK AKS;
tom-tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 06 września 2005, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni zarejestrowanej do celów kolekcjonerskich

Post autor: tom-tom »

Old Cadet pisze:
tom-tom pisze: Czyżby to był ewidentny "dups" panów p.osłów?
To nie posłowie ten zapis wymyślili. Posłowie ten zapis co prawda przyjeli, ale najpierw sprytnie opisali definicję noszenia, która spowodowała, że zakaz noszenia zaczął oznaczać coś innego niz chciała KGP.
Eeee tam .... przecież to posłowie (parlament) stanowią prawo ...

Przyjęli, więc należy uznać, że tak chcieli .... to się zwie: zasadą racjonalnego ustawodawcy. 8-)

Z ustawy wprost wynika, że broni kolekcjonerskiej i pamiątkowej nie można nosić jak się nie ma zgody policji, ale jak się ją posiada to i owszem - można. :)
Ejdzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 432
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ejdzej »

W sumie chciałbym zobaczyć minę kieszonkowca kiedy to co wyciąga okazuje się bronią :)

Zawał gwarantowany ;laughing:
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

Z ustawy wprost wynika, że broni kolekcjonerskiej i pamiątkowej nie można nosić jak się nie ma zgody policji, ale jak się ją posiada to i owszem - można.
Taką zgodę dostaniesz na tych samych warunkach jak pozwolenie do ochrony osobistej. Pozostaje jedynie przemieszczanie broni.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Noszenie broni zarejestrowanej do celów kolekcjonerskich

Post autor: 9x19 »

tom-tom pisze: ..... Z ustawy wprost wynika, że broni kolekcjonerskiej i pamiątkowej nie można nosić jak się nie ma zgody policji, ale jak się ją posiada to i owszem - można. :)
Ale zawsze można ją przemieszczać. :-/
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

tom-tom pisze: ... Zgoda taka powinna być w formie decyzji - bo tak wypowiada się organ....
Chyba coś nadinterpretujesz. Wystarczy mieć wypisany druczek - "zezwolenie na czasowe noszenie broni."
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Jerzy Cieśla pisze:"Czy występując o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich mogę zawnioskować o możliwość jej noszenia?

Niestety takiej możliwości nie ma, gdyż zakaz noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich (a także pamiątkowych) ustala sama ustawa o broni i amunicji w art. 10 ust. 8. Organ Policji wydając pozwolenie nie ma tu możliwości zmienić rozwiązania ustawowego. Ale pamiętać trzeba, że zgodnie z art. 10 ust. 9 noszeniem broni jest każdy sposób przemieszczania załadowanej broni przez osobę posiadającą pozwolenie. Gdy broń jest rozładowana nie ma noszenia, jest natomiast przemieszczanie, a na przemieszczanie nie jest potrzebna zgoda Policji."
Chyba coś nadinterpretujesz. Wystarczy mieć wypisany druczek - "zezwolenie na czasowe noszenie broni."
Cytat pochodzi z FAQ ze strony ROMBu.
Chcę być legalny!
tom-tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 06 września 2005, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tom-tom »

9x19 pisze:
tom-tom pisze: ... Zgoda taka powinna być w formie decyzji - bo tak wypowiada się organ....
Chyba coś nadinterpretujesz. Wystarczy mieć wypisany druczek - "zezwolenie na czasowe noszenie broni."
Nooo ... masz rację , jak dają zgodę to wystarczy druczek. :P

Ale jak by odmówili to tylko decyzją :)
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Ad ToKKotai

Język twojego postu wzbudził taki mój niesmak, że zostałem zmuszony przenieść ten post do śmietnika.
ToKKotai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 514
Rejestracja: 10 lipca 2009, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ToKKotai »

9x19 pisze:Ad ToKKotai

Język twojego postu wzbudził taki mój niesmak, że zostałem zmuszony przenieść ten post do śmietnika.

No cóż, Ja tez czuje niesmak jak czytam gdzie ma prawo.. i jak głęboko... Polska Policja.

A skasowany post był jak najbardziej ironiczny i tylko przez szacunek do Uczciwego Człowieka, Funkcjonariusza go przywołałem do pamięci, także tych co się do tego morderstwa pośrednio przyczynili.
Kret
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2011, 13:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kret »

Witam

Mam na imię Piotr i jestem tu nowy mimo, że przeglądam od pewnego czasu wasze forum.
Od dłuższego czasu nurtuje mnie odpowiedź na pytanie jak ma się sprawa z noszeniem broni pozbawionej cech bojowych przy wpisie w karcie rejestracyjnej broni (cel posiadania broni: do celów kolekcjonerskich).

Napisałem zapytanie w tej sprawie do WPA i dostałem od nich tylko taką informację, a raczej przytoczenie dwóch artykułów o tym, że:
- zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich bez zgody właściwego organu Policji.
- broń palną pozbawioną cech użytkowych można posiadać na podstawie karty rejestracyjnej broni (...).

ale jak widzę to:
Old Cadet pisze:Dla Ciebie kolejna nauczka - nigdy nie pytaj WPA o nic. Bo albo są niedoinformowani, albo świadomie Cię okłamują.
Wczytywałem się tutaj też w tematy noszenia broni pneumatycznej lecz interesuje mnie fakt od strony prawnej czy można nosić taką broń pozbawioną cech użytkowych przy sobie (już nie wnikam po co ktoś by miał nosić ze sobą)? Chociaż pani w WPA podczas rejestracji broni zapytała czy mam ją przy sobie.
Czy broń palna pozbawiona cech użytkowych jest tak samo traktowana jak broń palna, mimo, że z niej nie można strzelać?

Z góry dziękuję za odpowiedż :)
Piotrek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”