Rejestracja broni w WPA

Moderator: Moderatorzy WBP

Piotrekpiast
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 02 września 2008, 22:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Piastów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piotrekpiast »

Pamiętaj również, że Warszawskie WPA nie przyjmuje petentów w piąteki.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

WTK pisze:Hmmm... rozumiem, że rejestrując "wysyłkowo" wypada coś napisać ale będąc osobiście mówię grzecznie: "dzień dobry, chciałem zarejestrować broń..." i nigdy nie miałem problemów :-D
Jak robiłem osobiście to też tak było. Ale 550km w jedną stronę nie będę jeździł środkami masowej ... komunikacji z "wiązką karabinów". Jak kupiłem coś w okolicy i w dzień otwarty to zaglądam, jak nie to ludzie listy piszą ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WTK »

franek pisze:<...>Ale 550km w jedną stronę <...>
Też specjanie bym nie jeździł... :)
ROMB, KS KVG, MSSiKM, IPSC
Powietrze, CP i nitro: 4,5 .22Short .22LR 6,35x15,5 7,62x25 7,62x39 7,62x54R .32S&WLong 9x19 .38Spl 9x18 .45ACP 12/76 .36 .44
Zasłyszane na zawodach: Zawody są mało emocjonujące bo tarcza nie odpowiada ogniem...
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

Czy podczas rejestracji pierwszej sztuki broni WPA wystawia legitymacją posiadacza "na poczekaniu", czy każą się po nią zgłaszać w późniejszym terminie (ew. wysyłają)?
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturo111 »

Nie wiem , jak w Warszawie , ale u mnie wydali na poczekaniu , na poczekaniu również dokonują rejestracji każdej następnej sztuki .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Mat99 pisze: ... b/ następnie dowiedziałem się, ze na podpis i pieczątke pod UZP trzeba czekac tydzień :roll:
Art. 37a ust. 3 ustawy o broni i amunicji stwierdza, że organ Policji poświadcza uprzednią zgodę przewozową w terminie nie dłuższym niż 5 dni od dnia jej wpływu do tego organu. A więc żaden tydzień. Przy tak sformułowanym przepisie winni to robić od ręki, ale nie później niż w ciągu 5 dni. Jeżeli tego nie robią od ręki, to znaczy, że w danym WPA jest zła organizacja pracy.
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwaki »

lto, wydają od ręki - książeczkę mają gotową i tylko wpisują rejestrowaną broń.
Lack of confidence comes from lack of competence.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: TeGies »

Chciałbym zaktualizować info o WPA KATOWICE.

Dowiedziałem się ( i sprawdziłem) że nie ma wymogu noszenia broni do zarejestrowania, a interesanci są obsługiwani od poniedziałku do piątku - w całym zakresie godzin pracy WPA.

Więc nie nosimy im broni i nie załatwiamy spraw tylko w dwa dni po godzinie (czy jakoś tak)!
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: vantv8 »

Potwierdzam.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: mkl1 »

Także potwierdzam....
Zbylem broń i nowy właściciel zarejestował bez problemów i BEZ BRONI
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: Kalantris »

Tymczasem wczoraj w warszawskim WPA.

Wczoraj (czwartek) przejechałem pół miasta w korkach, bo mi wczoraj mijał termin ustawowy rejestracji broni (odebrana w sobotę przed długim weekendem - bardzo mądrze z mojej strony, wiem). 16:19 docieram do WPA. Dyżur jest do 17:00. Bardzo miła pani w recepcji dzwoni do WPA, żeby ktoś do mnie zszedł. Przezornie wysłałem im fakturę za broń faksem rano i zadzwoniłem, że będę dzisiaj odebrać legitymację (bo to pierwsza sztuka). Po 40 minutach pojawił się pracownik WPA i poinformował mnie, że "pana, który zajmuje się moją sprawą nie ma, legitymacji nie może znaleźć". Mina pani w recepcji bezcenna. Gość zaczął coś tłumaczyć, że weźmie fakturę dzisiaj i że mi to wystawią i żebym dzwonił. Ja mu mówię, że mija mi termin ustawowy dzisiaj. Ten mi na to, że mi podbije fakturę i że będzie że się zmieściłem w terminie, a jutro będę mógł odebrać. Kobieta w recepcji nie strzymała, patrzy na niego i mówi "przecież wy jutro jesteście NIECZYNNI". Gość się zmieszał, coś zaczął mi tłumaczyć, że do mnie zadzwonią i coś powiedzą, bla bla bla. Podsumowując: cała wycieczka na darmo, po legitymację mam wpaść "kiedyś", a do tego czasu baw się obywatelu z nielegalną bronią w szafie :).

Cudnie.

Pozdrawiam,
Kalantris
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: shapi »

Broń którą masz w szafie, nawet bez rejestracji nie jest nielegalna - jest w pełni legalna. Brak rejestracji w oznaczonym czasie nie powoduje że broń staje się w jakiś spobób 'nielegalna' - Ty narażasz się na odpowiedzialność z niezarejestrowanie w terminie, ale z samą bronią wszystko jest ok i nikt nie powinien postawić Ci zarzutu nielegalnego posiadania.
Musisz tylko pamiętać żeby przy ewentualnym przemieszczaniu się z tą bronia, posiadać przy sobie decyzję o wydaniu pozwolenia (skoro nie masz książeczki) i fakturę/umowę zakupu.
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: Kalantris »

Dzięki za info, ale pisząc "nielegalna" żartowałem sobie. Wiem, zawsze miałem przy sobie fakturę i decyzję. Tak czy owak dzięki za info, może komuś kiedyś uratować cztery litery :).

Pozdrawiam,
Kalantris
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: 9x19 »

Jeżeli dokumenty do rejestracji broni zostały złożone do WPA, które ma nadto zdjęcie ich posiadacza, to obowiązkiem tegoż WPA jest wystawienie legitymacji posiadacza broni i wysłanie jej na adres miejsca stałego pobytu osoby zainteresowanej. I nie trzeba tu żadnego chodzenia do WPA, czy też wypisywania podania o wysłanie legitymacji do domu. Jej dostarczenie, to obowiązek WPA (art. 39 kodeksu postępowania administracyjnego).
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rejestracja broni w WPA

Post autor: Zlewozmywak »

TeGies pisze:Chciałbym zaktualizować info o WPA KATOWICE.

Dowiedziałem się ( i sprawdziłem) że nie ma wymogu noszenia broni do zarejestrowania, a interesanci są obsługiwani od poniedziałku do piątku - w całym zakresie godzin pracy WPA.

Więc nie nosimy im broni i nie załatwiamy spraw tylko w dwa dni po godzinie (czy jakoś tak)!
A.... czyli przeczytałeś ustawę ? Będę powtarzał do znudzenia : trzymajmy się prawa a nie tego co w WPA mówią, bo często jest tak, że mówią nie zgodnie z przepisami tylko zgodnie ze swoim wygodnictwem. Od lat nie noszę broni do tego WPA, bo nigdy nie było przepisu który by mi to nakazywał. Jak się pojawi, to będę nosił.

WPA Katowice i tak znormalniało na szczęście ostatnimi czasy. To musi być jakiś podstęp :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”