Jaka droga najrozsądniejsza?

Moderator: Moderatorzy WBP

adam357
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 25 lutego 2012, 13:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jaka droga najrozsądniejsza?

Post autor: adam357 »

Witam wszystkich serdecznie.
Jak dobrze wiecie,ci wiedzą co czytali poprzednie moje posty że zaczynam zabawę ze strzelectwem sportowym.A w zasadzie dopiero zacząłem.Czytam to forum od tygodnia,wszystko sobie analizuje w swojej głowie,wszystkie plusy i minusy danego wariantu.
Zaznaczam że interesuje mnie broń jak i strzelanie z niej.Ostatnio znajomy mi powiedział abym robił uprawnienia myśliwskie ponieważ jest znośne finansowo,można czasami polować jako niezrzeszony,a sportowe podobno drogie jest....
Nie wnikam w to czy tak jest,czy może kolega mnie wpuszcza w maliny,dlatego postanowiłem umieścić ten post na forum.
Po przez powyższy tekst zmierzam do kilku odpowiedzi,otóż:
1-Czy lepiej iść drogą myśliwską(plusy i minusy)
2-Czy może wybrać drogę sportową(plusy i minusy)
Mile widziane wypowiedzi myśliwych jak i sportowców.
Lepiej zapytać teraz niż potem obudzić się z ręką w nocniku,prawda?
Liczę na treściwe,pomocne,odpowiedzi 8-)
sempzs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 14:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka droga najrozsądniejsza?

Post autor: sempzs »

adam357 pisze:Witam wszystkich serdecznie.
Jak dobrze wiecie,ci wiedzą co czytali poprzednie moje posty że zaczynam zabawę ze strzelectwem sportowym.
Kolego, właśnie sam sobie w tym zdaniu odpowiedziałeś.
Szczerze mówiąc, to odnoszę wrażenie, że po prostu chcesz zdobyć broń.
Postrzelaj, a jak po roku Ci się nie znudzi, to już będziesz doskonale wiedział jaką drogą iść.
adam357
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 25 lutego 2012, 13:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adam357 »

O w mordę....czemu każdy tutaj dopatruję się w najmniejsze szczegóły?
Owszem,to że byłem kilka razy na strzelnicy i strzelałem z wielu typów broni,oznacza że jestem już zdecydowany, że wybieram drogę na zasadzie sportowej?
Strzelanie z broni myśliwskiej na strzelnicy wg ustawy o sporcie też podlega pod uprawianie sportu.Więc na pewno sobie nie odpowiedziałem na to pytanie,gdyby tak było to nie zakładałbym wątku na forum.
Naskrobałeś parę linijek postu na udowodnienie mi że mój post jest (........ :090: ) warty,gdyż w tym czasie mogłeś mi coś wytłumaczyć i pomóc,tak jakbyś zapominał że też kiedyś byłeś zielony w tym temacie.Chyba że zarejestrowałeś się tylko tutaj po to aby nad kimś się wywyższać,to już twoja prywatna sprawa.
Dziękuję za taką pomoc.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2012, 17:18 przez adam357, łącznie zmieniany 2 razy.
Losiek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 342
Rejestracja: 15 października 2007, 10:06
Tematy: 0
Lokalizacja: 3-City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Losiek »

adam357 pisze:Naskrobałeś parę linijek postu na udowodnienie mi że mój post jest g.... warty.... Dziękuję za taką pomoc.
Kolego, zadałeś pytanie, to się nie "jonizuj" jak uzyskałeś odpowiedź która Cię nie satysfakcjonuje.
Jeżeli chcesz strzelać z broni krótkiej (pistolet, rewolwer) to droga "myśliwska" - jeżeli chodzi o własną broń - nie jest dla Ciebie.
Jeżeli chcesz strzelać i uczestniczyć w rywalizacji sportowej (zawodach) powinieneś pójść drogą sportową. Jak to zrobić - poszukaj na forum - wielokrotnie było to omawiane.
Nie licz jednak że po kilku pobytach na strzelnicy dostaniesz pozwolenie - na to trzeba trochę czasu (i dobrze). Będziesz mógł zdecydować które konkurencje najbardziej Ci odpowiadają - a żeby zajmować lepsze miejsca na zawodach nie wystarczy strzelać okazjonalnie. Każdy trening to i praca i koszty (głównie amunicji). A centralnego zapłonu jest znacznie droższa niż bocznego czy śrut do konkurencji pneumatycznych (ppn, kpn).
Tak więc nie obrażaj się na post kol. sempzs - możne odpowiedział Ci zbyt skrótowo, ale miał sporo racji. Jak zapiszesz się do jakiegoś klubu, pochodzisz na strzelnicę, zintegrujesz się ze środowiskiem, to na pewno wiele się dowiesz i koledzy "po lufie" podpowiedzą jaką drogą powinieneś pójść.
Szczerze życzę abyś wybrał najlepszą dla Ciebie drogę i żeby strzelectwo sprawiało Ci wiele przyjemności, pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 06 marca 2012, 17:30 przez Losiek, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea,
Awatar użytkownika
tomkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 27 października 2004, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tomkow »

Z Twojej wypowiedzi, jednoznacznie wynika, że interesuje Cię jedynie strzelanie z broni długiej. Bo obecnie broń do celów łowieckich nie obejmuje broni krótkiej. Ale skoro jest Ci wszystko jedno......
Broni ci u mnie dostatek...
www.stunts.pl
raptor_xxl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: raptor_xxl »

Zapisz się do jakiegoś klubu strzeleckiego, który jest członkiem PZSS. Najlepiej też do jakiegoś stowarzyszenia, które ma charakter kolekcjonerski. Niektóre kluby sportowe mają w swoim statucie kolekcjonerstwo broni. Po 3 miesiącach od wstąpienia do klubu będziesz mógł zdawać na patent. Zdaj od razu na wszystkie kategorie (pistolet, karabin, strzelba). Wtedy kup sobie licencję na dowolną kategorię broni, zrób badania psychologiczne i u lekarza i z kompletem dokumentów złóż podanie na pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich, lub sportowych. Możesz też na dopuszczenie do posiadania broni. Tu są przykładowe wzory podań http://www.romb.org.pl/?id=58 Potem jeszcze ileś czasu walki z bezprawnym zachowaniem policji i masz pozwolenie. Mając pozwolenie na broń sportową (nie ważne, czy do celów kolekcjonerskich, czy sportowych) będziesz mógł nabyć większość broni myśliwskiej (nie jestem pewien, czy wszystkie), więc ja bym polecił tą ścieżkę.
ObrazekWarszawa
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

1-Czy lepiej iść drogą myśliwską(plusy i minusy)
2-Czy może wybrać drogę sportową(plusy i minusy)
Kup już teraz, bez egzaminów, szaf atestowanych, zbierania papierów
"czarnoprochowca".
Sam zaczynałem od tego i uzbierałem tego kilkanaście szt. Teraz mam broń na
pozwolenie, ale nie pozbywam się CP, startuję z nią w zawodach i od czasu do
czasu udaje się wygrać. Starty z CP liczą się do licencji.
Polecam
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

i zapisz się do ROMB, opłać składkę, poproś po 3 msc o zaświadczenie o przynależności do stowarzyszenia. Pomoże ci to w dalszej pracy nad zdobyciem zezwolenia na posiadanie i rywalizacji sportowej. Znajdziesz tam też po zapisaniu się kontakty do kolegów w okolicy, będziesz mógł się dopytać o porady lub umówić się z kimś pogadać w temacie.

I nie myśl o noszeniu broni, nawet się nad tym nie zastanawiaj, nie myśl o obronie koniecznej i wogóle nie myśl o używaniu broni poza strzelnicą.
I przeczytaj (serio - sciągnij sobie, poświęć 2 wieczory i przeczytaj) ustawodastwo. http://wpa.policja.waw.pl/portal/wpa/11 ... episy.html (no może nie czytaj punktu 30 i 31 ;)

Powodzenia!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”