ROMB-nowa wiadomość - interpelacja Posła S. Wziątka

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

ROMB-nowa wiadomość - interpelacja Posła S. Wziątka

Post autor: 9x19 »

Na stronie internetowej ROMB-u jest nowa wiadomość o interpelacji Pan Posła Stanisława Wziątka, który pyta Ministra Spraw Wewnętrznych co zamierza zrobić z samowolą urzędniczą w sprawach dotyczących wydawania pozwoleń na broń palną:
http://www.romb.org.pl/index.php?id=85

Dla przypomnienia - Pan Poseł Stanisław Wziątek pracował w komisji, która znowelizowała ustawę o broni i amunicji, która w intencji ustawodawcy miała być przyjazną dla strzelców i która miała zlikwidować uznaniowość i omnipotencję urzędników z WPA.
Awatar użytkownika
danwoj-85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: danwoj-85 »

Ciekawe czy i jakie kroki podejmie Minister Spraw Wewnętrznych.
PilotHN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 510
Rejestracja: 15 lutego 2011, 13:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: PilotHN »

BTW: Ile minister ma czasu na udzielenie odpowiedzi?
Obrazek
Esjedynkowym skrytowymuszaczom mówimy NIE!
.22LR; 7,62x39
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stalker77 »

Nie jestem do końca pewien, ale minister nie ma nawet obowiązku udzielać odpowiedzi, o terminie nie wspominając ....
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

stalker77 pisze:Nie jestem do końca pewien, ale minister nie ma nawet obowiązku udzielać odpowiedzi, o terminie nie wspominając ....
Konstytucja RP art. 115:

1. Prezes Rady Ministrów i pozostali członkowie Rady Ministrów mają obowiązek udzielenia odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie w ciągu 21 dni.

2. Prezes Rady Ministrów i pozostali członkowie Rady Ministrów mają obowiązek udzielenia odpowiedzi w sprawach bieżących na każdym posiedzeniu Sejmu.
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stalker77 »

OK konstytucji nie sprawdzałem :) A czy jest jakaś odpowiedzialność za niewywiązanie się z tego ? Nie pomnę przy jakiej sprawie, ale była sytuacja już parę razy gdy minister nie odpowiedział na interpelacje i jakoś nic się z tego tytułu nie stało.
blackjack
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 20 sierpnia 2011, 08:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: blackjack »

Brawa dla Posła który pytając ujawnia skandaliczne postępowanie i łamanie prawa przez Policję .
To co w tej sprawie zrobi lub nie zrobi Minister MSW będzie sugerować kierunek dalszych zmian .
pozdrawiam blackjack
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Robi się ciekawie.
:one:
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

Z uznaniem i szacunkiem podchodzę do Pana Posła i do osób, które przekonały go do konieczności złożenia interpelacji, ale z wieloletnich obserwacji życia sejmowego (również w kwestiach dotyczących broni) wiem, że skuteczność interpelacji jest żadna.
To jest tak jak w monologu Kobuszewskiego z kabaretu Dudek o książce życzeń i zażaleń: Kobuszewski pisał zażalenie na czerstwy chleb, a otrzymywał odpowiedź, że dział obuwniczy oferuje asortyment w różnych rozmiarach.
Rząd ma obowiązek udzielić odpowiedzi, to jej udzieli. Tyle że zapewne będzie ona kompletnie nie na temat, może to być tekst przepisany bez sensu z innych dokumentów, ba może być nawet kłamliwy.
Taka praktyka obowiązuje od zawsze. W ciągu 20 lat mojego obserwowania sejmu znam jeden przypadek, że poseł kolejnymi, coraz ostrzejszymi interpelacjami, w których wykazywał bezprawność działań, wprowadzanie w błąd itd osiągnął zamierzony cel. Było to o tyle szczególne, że był to poseł partii rządzącej, występujący przeciwko ministerstwu rządzonemu przez jego własną partię, więc był w niewygodnej sytuacji.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
Awatar użytkownika
miess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 13 grudnia 2011, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: miess »

Wypada mieć nadzieję, że Pan Poseł Wziątek czyli, było nie było, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych nie da się zbyć byle czym.
Awatar użytkownika
Lesterasalas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 11 listopada 2007, 12:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lesterasalas »

To nie są jacyś ONI, ci źli, nie wiadomo skąd. Prawo stanowimy MY - społeczeństwo, Pan, Pani etc.
Popierajmy dobre idee. Popierajmy właściwych ludzi.
Poniżej część listu jaki wysłałem do p. Posła.

"Panie Stanisławie,

Bardzo dziękuję za podejmowanie w Sejmie działań w kwestiach związanych ze strzelectwem. Mam tu na myśli min. prace nad poprzednią nowelizacją UOBiA, a także interpelacją skierowaną kilka dni temu przez Pana do Ministra Spraw Wewnętrznych, w nawiązaniu do tejże.

Biorąc pod uwagę dramatycznie niski stan świadomości tematyki w społeczeństwie, często zmanipulowany przekazami medialnymi, Pana praca na rzecz obronności, upowszechniania wiedzy, a także krzewienia kultury i tradycji strzeleckiej liczy się po stokroć.

Pragnę przekazać iż wiele osób w środowisku strzeleckim w pełni popiera i docenia Pana pracę.
Jest Pan jednym z niewielu, którzy dostrzegają jak bardzo negatywne skutki niesie dla całego naszego społeczeństwa sukcesywne niszczenie i zaniedbywanie kultury i tradycji strzeleckiej, a także jak negatywny ma to wpływ na potencjalny poziom obronności Polski.

Ponadto, każdy strzelec to płatnik vat. Rozwój branży i rynku to zwiększenie wpływów budżetowych. Szansa na podtrzymanie a w perspektywie rozwój polskich konstrukcji. Jesteśmy pasjonatami, sam Pan wie ile pracy i środków należy włożyć aby osiągnąć dobry wynik. My koszty te ponosimy dobrowolnie, wystarczy dać praworządnym obywatelom szansę. Mamy wspólny cel.

Wychowałem się w domu w którym broń była od zawsze. Ojciec był myśliwym, to on zaszczepił we mnie pełne pasji, ale zarazem bardzo odpowiedzialne podejście do niej. Ja jestem strzelcem sportowym. Chciałbym móc przekazać w przyszłości swoim własnym dzieciom podobne wartości i zasady. Chciałbym aby także one mogły w wolnym kraju, jako praworządni obywatele po prostu mieć do tego prawo.

Warto popatrzeć na naszych Sąsiadów. Na południu - Czesi to doskonały przykład jak można propagować bezpieczne strzelectwo, budować markę (CZ), o wynikach kadry nie wspominając. Niemcy, Austria, północ Europy - te kraje wyznaczają standardy do których jak mniemam powinniśmy aspirować i dążyć.

Zdaje sobie sprawę, że przed nami wszystkimi jeszcze długa droga do normalizacji i popularyzacji tego pięknego sportu. Proszę zatem o dalsze wspieranie tej jakże słusznej sprawy.

W temacie tym, warto byłoby w Sejmie zbudować ponadpartyjną, pozbawioną populizmu, profesjonalną postawę - taką jaką Pan prezentuje.


Życzę wytrwałości.
Serdecznie pozdrawiam.

Wiem że forum ma być bez polityki i tak starałem się to napisać.
Pzdr
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
Jurand
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Jurand »

Pięknie napisane.
Obrazek
blackjack
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 20 sierpnia 2011, 08:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: blackjack »

Jurand pisze:Pięknie napisane.
Bo prawda jest wartością samą w sobie i na każdym partyjnym czy politycznym sztandarze jej do twarzy .
DB pozdrawiam blackjack
Shinigami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Shinigami »

Pozostaje czekać na rozwój wypadków, a nuż postawią krok ku normalności.
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2012, 15:26 przez Shinigami, łącznie zmieniany 1 raz.
Frost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 21:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Frost »

Shinigami, nóz do rozwoju wypadków nie ustoi, lepiej go już wbij.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”