Dopuszczenie do posiadania broni

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: RedSiedemosiem »

IMHO wystarczy Ci jedno zdjecie - do legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni. Jednak sprawdz u zrodla.
Wplaty mozesz zrobic via bank, pozniej wydrukowac sobie z systemu bankowego potwierdzenie (nieraz trzeba czekac dzien, az przelew wyjdzie, zeby system potrafil wygenerowac wtornik) - tego nie musisz jakos specjalnie potwierdzac, po prostu takie wtorniki traktuje sie na rowni z 'oryginalem'. Drukujesz, dolaczasz i tyle.

Jak juz bedziesz skladal dopuszczenie i sport kolekcja, to pomysl, czy nie warto doplacic dodatkowe 242 i 10 i zlozyc papiery o pelne kolekcjonerskie i pelne dopuszczenie. Po 3 dniach zawiesisz i w ciagu 3 lat jak bedziesz sie juz czul na silach to przystapisz do egzaminu. Badania 400-600pln zalezy od regionu polski, czyli dodatkowe 252PLN nie wydaja sie duza suma, a bedziesz mogl miec w przyszlosci praktycznie wszystko co Ci bedzie pasowac (jesli zdasz egzamin na dopuszczenie pelne za 600pln) ;)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: carambas »

WPA Szczecin domaga się potwierdzenia zatrudnienia w podmiocie, od osoby która wystepuje o dopuszczenie:

Obrazek

Nie wiem dlaczego WPA w tym kraju nie potrafią stosować jednego prawa w jeden sposób. Jest oczywiste, że do dopuszczenia wystarczy wniosek i egzamin. Nie trzeba być zatrudnionym nigdzie, żeby otrzymać dopuszczenie, a tylko po to by "móc posługiwać się bronią podmiotów".

Czy ktoś ma jakieś pismo, którym się przed tym bronił, żeby gnębiona przez Szczecin osoba nie musiała sama koła na nowo odkrywać?
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: MarcinD »

RedSiedemosiem pisze:Wygasly Ci badania, ktore sa wazne tylko 3 miesiace. Tak wiec - musisz je powtorzyc i mozesz skladac wniosek + 10PLN oplaty.
Przy dopuszczeniu?? Kumpel ostatnio rozszerzal pozwolenie i wystapil o dopuszczenie, bez problemu i bez zadnych badan. Dopuszczenie dostajesz na bron an ktora juz masz pozwolenie, imho nie trzeba podobnie jak przy rozszerzeniu pozwolenia przechodzic ponownych badan.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: RedSiedemosiem »

MarcinD pisze:Przy dopuszczeniu?? Kumpel ostatnio rozszerzal pozwolenie i wystapil o dopuszczenie, bez problemu i bez zadnych badan. Dopuszczenie dostajesz na bron an ktora juz masz pozwolenie, imho nie trzeba podobnie jak przy rozszerzeniu pozwolenia przechodzic ponownych badan.
Moze zagapili sie i nie zauwazyli? Nie wiem tego.
Nie mniej art. 15 par. 3 i par. 4a powinny Ci dac podstawe wydedukowania, ze jednak ow badania sa potrzebne.
carambas pisze:Czy ktoś ma jakieś pismo, którym się przed tym bronił, żeby gnębiona przez Szczecin osoba nie musiała sama koła na nowo odkrywać?
Ja nie mam, ale chetnie bym pomogl. Gdyby tylko bylo wiadome, czy osoba ubiega sie o A G H I L J czy o pelne i znal tresc wniosku.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 18:49 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: MicromaX »

@carambas - Musisz zaznaczyc we wniosku lub pismie uzupelniajacym, że dopuszczenie do posiadania broni jest ci niezbędne podczas uczestnictwa, organizacji oraz przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych w związku z posiadana licencją zawodnika.

dokladnie takiego zdania domaga sie wpa katowice. moze nie wiedza o jakie dopuszczenie ci chodzi. jesli masz patent i licencje to tylko taki wpis jak powyzej pozwoli ci uzyskac ksiazeczke.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 18:38 przez MicromaX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: carambas »

@MicromaX,
ale tutaj osoba złożyła wniosek o kolekcję + dopuszczenie, żeby obniżyć koszt egzaminu kolekcjonerskiego zgodnie z tym, co przerabiał kolega kjed. Zatem nie przejdzie motyw z licencją.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: RedSiedemosiem »

Carambas: 2 posty wyzej pisalem, nie wiem czy nie przeoczyles.

Zatem pozostaje mi zgadywac, ze wnioskujacy nie ma licencji sportowej. Jesli tak, to racje niestety ma organ.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: marcusling »

carambas pisze:WPA Szczecin domaga się potwierdzenia zatrudnienia w podmiocie, od osoby która wystepuje o dopuszczenie:

Obrazek

Nie wiem dlaczego WPA w tym kraju nie potrafią stosować jednego prawa w jeden sposób. Jest oczywiste, że do dopuszczenia wystarczy wniosek i egzamin. Nie trzeba być zatrudnionym nigdzie, żeby otrzymać dopuszczenie, a tylko po to by "móc posługiwać się bronią podmiotów".

Czy ktoś ma jakieś pismo, którym się przed tym bronił, żeby gnębiona przez Szczecin osoba nie musiała sama koła na nowo odkrywać?
Niedługo po tym jak złożyłem swoje wnioski w Szczecińskim WPA w 2016 roku o broń sportową i sportowa do celów kolekcjonerskich miałem standardową rozmowę z panem z WPA podczas której zostałem zapytany dlaczego we wniosku o broń sportową proszę również o dopuszczenie do broni. Przyznam szczerze, ze dopisałem to machinalnie posługując się jednym z gotowych wzorów wniosków dostępnych w necie. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, ze właściwie to nie wiem. Pan mi wyjaśnił, że dopuszczenie jest mi potrzebne kiedy przykładowo zamierzam przewozić broń klubową na dane zawody sportowe. Wówczas jestem jako osoba z tym dopuszczeniem za nią odpowiedzialny prawnie. I zapytał czy chcę to robić?. Powiedziałem, że nie mam takiego zamiaru i nie jestem tym zupełnie zainteresowany. Finalnie zmodyfikowaliśmy wspólnie mój złożony już wcześniej wniosek o broń sportową poprzez wykreślenie tego punktu. 10 zł, które zapłaciłem za to dopuszczenie przepadło. Machnąłem na to ręką. Do tej pory czytając od czasu ten wątek o dopuszczeniu jestem zdziwiony po co aż tyle osób wnioskuje o takie dopuszczenie. Pewnie część tak jak ja nie wiedząc w momencie składania wniosku o broń sportową co to w ogóle jest, a że kosztuje tylko 10 zł to warto je mieć. Mi jest to zupełnie niepotrzebne.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 21:23 przez marcusling, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: MarcinD »

Warto miec wszelkie przywileje, ktore miec mozna, zwlaszcza, ze koszt jest zaden. A dopuszczenie to przeciez nie tylko zawody, o ile dobrze zrozumialem, ale tez dopuszczenie do broni obiektowej, wiec potencjalne zatrudnienie na strzelnicy chociazby.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: RedSiedemosiem »

@marcusling: bo za 10 PLN mozesz pracowac w ochronie i nie musisz na to wydawac dodatkowych 600PLN za egzamin, a praktycznie wszystko z magazynu podejmiesz ;) (A G H I J L)
A tak na serio - bo to dodatkowe uprawnienie, ktore moze Ci sie przydac np. przy wypozyczeniu broni z klubu, przy organizacji zawodow (jako sedzia i nie sedzia) i kosztuje tylko 10PLN na wiecznosc.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: MicromaX »

bo to tylko 10 zl a moge jechac na zawody na ktore moj klub nie jedzie a ja nie posiadam danej broni. np nie mam nic do trapa a pokazuja sie fajne zawody gdzie mozna zakosic 1 miejsce bo konkurencja zadna, pozyczam bron z klubu i jade.
mozna pozyczyc bron od wojska, policji i innych instytucji.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2017, 21:41 przez MicromaX, łącznie zmieniany 1 raz.
innovate
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 21 czerwca 2017, 20:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: innovate »

Może się również okazać przydatne w kontekście przepisów przejściowych kiedy będzie wchodzić w życie nowa ustawa.
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: PJU »

RedSiedemosiem pisze:.... na wiecznosc.
Zupełnie się nie zgadzam.
W Polsce pojęcie wieczności nie istnieje :-D
Pozdrawiam
Piotrek
Karolus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2017, 21:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: Karolus »

kurde dostałem pismo że :
"w związku z przesłaniem (...) proszę o jego uzupełnienie poprzez przesłanie :
- dokumentu wymienionego w art. 30 ust.1 ustawy z dn. 21 maja 1999r o bronii i amunicji (tekst jednolity : Dz. U 2012 poz 576 z póżn. zm) w postaci : umowy zatrudnienia w podmiocie o którym mowa w art. 29 wspomnianej wyżej ustawy lub
- dokumentów wymienionych w art.30 ust. 1a ustawy z dn. 21 maja 1999r o bronii i amunicji (tekst jednolity : Dz. U 2012 poz 576 z póżn. zm) w postaci: licencji zawodnika, trenera lub sędziego strzelectwa sportowego w terminie 7 dni. W przypadku niedostarczenia tych dokumentów zostanie wydana decyzja odmowna"

czy w moim przypadku lipa z tym dopuszczeniem? Mam już pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich...
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dopuszczenie do posiadania broni

Post autor: RedSiedemosiem »

Karolus: nie znamy Twojego przypadku :D Jesli nie masz licencji zawodniczej lub sedziego, to Ciebie nie dopuszcza bez egzaminu.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”