Kurs strzelecki - wielka prośba

Moderator: Moderatorzy WBP

NXR

Kurs strzelecki - wielka prośba

Post autor: NXR »

Witam Wszystkich !

Nigdy nie trzymałem w ręku broni palnej i ostatnio postanowiłem że czas to zmienić.
Szukam kompetentnego i sprawdzonego ośrodka (firmy, strzelnicy ?), w której nauczą mnie od podstaw co i z czym się je.
W późniejszym czasie chciał bym przejść kurs, który ułatwił by mi ubieganie się o pozwolenie na broń do ochrony osobistej
i przygotował do egzaminów na licencję pracownika ochrony ( chociaż w tym przypadku jestem za stary, ale kto wie...).
Interesują mnie kursy - nie szkoła ( brak czasu niestety ) jak najbliżej Zielonej Góry.
Mogli byście polecić coś dla takiego laika jak ja ? Będę bardzo wdzięczny.
Poszukiwania w internecie nie przyniosły niestety wymiernych efektów...

Awatar użytkownika
JMJ
Zarejestrowany użytkownik

Post autor: JMJ »

Współczuję marzeń... :(::

Polecam poczytanie wątków na tym forum, jak jeszcze się nie poddasz, to inni Koledzy, bardziej zorientowani w terenie, pewnie podpowiedzą jakiś ośrodek.

(żeby nie ciągnąć dyskusji, co, jak i gdzie, to mówię o wątkach, gdzie jest napisane, że o broni osobistej możesz zapomnieć, zrobienie licencji pracownika ochrony nic nie daje, a na sport, jak rozumiem, nie masz czasu)

Motocyklista? NXR? pozdrawiam :one:

jarek molga

Post autor: jarek molga »

W necie znalazłem takie coś:
http://www.ka-liber.pl/
Są z Zielonej Góry.

Awatar użytkownika
Jurand

Post autor: Jurand »

Jak już msz robić jakiś kurs, to polecam kurs na Instruktora Strzelectwa. Ten papier jest sporo 'wart'. Ka-liber go organizuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
7.62x51

Post autor: 7.62x51 »

Jak już msz robić jakiś kurs, to polecam kurs na Instruktora Strzelectwa. Ten papier jest sporo 'wart'. Ka-liber go organizuje.

pogratulować pomysłu!! kolega chce się nauczyć podstaw strzelectwa a ty go kierujesz na kurs po który daje uprawnienia instruktora czyli osoby nauczającej innych... nie jest to impreza nauczająca strzelać tylko pokazująca metodykę nauczania czyli co zrobić żeby kogoś nauczyć.

najlepiej zgłoś się do klubu gwardia zielona góra. tam penie co jakiś czas organizuje się kursy na patent strzelecki wiec możesz się tam zapisać poza tym w budynku sekcji znajduje się siedziba szkoły ochrony i jak się tam zapiszesz to zrobisz kurs na licencje i odbędziesz podstawowe szkolenie strzeleckie, jak nie masz czasu to pewnie tez działają w systemie zaocznym jakieś weekendy itp.
Walther LGR

Awatar użytkownika
7.62x51

gwardia miesci sie na ulicy strzeleckiej w zielonej gorze maja swoja strone w internecie wiec latwo znajdziesz kontakt. pozdrawiam!
Walther LGR

Awatar użytkownika
Jurand

Może rzeczywiście kolega ma trochę racji. Ale jedno nie wyklucza drugiego. Nauczyć się strzelać, to najlepiej w klubie a jak kurs - to kurs na instruktora strzelectwa. Bo tylko ten kurs coś daje jeśli chodzi o kwestie pozwolenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
7.62x51

poczytaj tematki z przed jakiegos miesiaca. ktos tam napisal takie stwierdzenie ale nie chce mi sie szukac wiec to nie cytat tylko ogolny sens wypowiedzi:
ze jezeli sie nie ma umiejetnsci strzelania to ten kurs nie jest dobry bo trzeba miec jaka wiedze i ogolne pojecie zeby cos na nim zyskac.
Walther LGR

Awatar użytkownika
Jurand

Większość osób nie robi tego kursu dla umiejętności - tylko dla uzyskania odpowiednich uprawnień, które liczą się w WPA...
Kolega chciał jakiś kurs, który pomógłby w załatwieniu pozwolenia
Obrazek

Awatar użytkownika
7.62x51

Nigdy nie trzymałem w ręku broni palnej i ostatnio postanowiłem że czas to zmienić.
Szukam kompetentnego i sprawdzonego ośrodka (firmy, strzelnicy ?), w której nauczą mnie od podstaw co i z czym się je.
W późniejszym czasie chciał bym przejść kurs, który ułatwił by mi ubieganie się o pozwolenie na broń do ochrony osobistej
i przygotował do egzaminów na licencję pracownika ochrony

czytanie ze zrozumieniem! najpierw nauka strzelanie pozniej ewentualnie pozwolenie. wg mnie bardzo prawidlowe podejscie!

bo w innym przypadku moze miec iejsce taka rozmowa:
dziendobry!
dziendobry
jest pan instruktorem strzelectwa sportowego.... wspaniale... czy moglby pan zademonstrowac jak parwidlowo zalozyc sie do strzalu w postawie kleczacej z karabinka sportowego??
nie.... :galy: bo wie pan jeszcze tego nie wiem bo kurs zrobilem zaby mic papier a trwal on na tyle krotko ze nie zapamietalem akurat tej postawy...ale najwazniejsze ze jesteminstruktorem i mam papier ktory uznaje komenda
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2009, 14:01 przez 7.62x51, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LGR

TWE

Post autor: TWE »

7.62x51 zgadnij ilu policjantów w Twoim WPA wie jak przyjąć dowolną postawę z karabinka?
Ilu policjantów odróżnia postawę od pozycji?
Człowieka, który niektóre rodzaje broni trzymał pierwszy raz w ręku na kursie instruktorskim, znam osobiście. Dla ułatwienia dodam, że zdał.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
7.62x51

zgadnij ilu policjantów w Twoim WPA wie jak przyjąć dowolną postawę z karabinka?
Ilu policjantów odróżnia postawę od pozycji?

ale oni nie muszą nie są instruktorami i nie mówi ze nie uda się skończyć kursu instruktora bez wiedzy i umiejętności tylko mi się zawsze wydawało ze instruktor to jest ten co wie lepiej i potrafi się ta wiedza podzielić i co nieco zademonstrować..........
Walther LGR

ferdek

Post autor: ferdek »

No właśnie, wydawało Ci się kol. 7.62x51 :/
Jakie są realia w Polsce to chyba wie każdy. Np: jak się robi prawo jazdy, jacy są pożal się Boże instruktorzy? Jak uczyłem się na prawo jazdy na motocykl to potrafiłem lepiej jeździć niż instruktor, który sam kilka m-cy wcześniej zrobił kat. A. No ale było tanio :)
Kwestia innych papierów instruktorskich (państwowych): osobiście znam kilku instruktorów samoobrony, których pokonałby 16-letni chłopak trenujący boks dwa lata. To samo się tyczy instruktorów alpinistyki i strzelectwa. Coś tam wiedzą ale sami nie wiedzą do końca co. Według mnie papier instruktora strzelectwa jest sztucznym tworem, to powinno być podzielone na co najmniej kilka kategorii, żeby miało sens, gdyż nikt nie jest alfą i omegą. Co innego jest strzelanie z pistoletu pneumatycznego czy bocznego zapłonu, strzelanie na celność, a co innego centralny zapłon i strzelanie dynamiczne, że o obronnym nie wspomnę. A to tylko broń krótka, są jeszcze pm-y, pompki, karabinki, karabiny....
Może ktoś kiedyś sensownie to rozwiąże.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
libero

Post autor: libero »

7.62x51 pisze:jest pan instruktorem strzelectwa sportowego.... wspaniale... czy moglby pan zademonstrowac jak parwidlowo zalozyc sie do strzalu w postawie kleczacej z karabinka sportowego??
Z wałkiem czy bez?

Awatar użytkownika
7.62x51

z wałkiem i pasem oraz uwzglednieniem wszystkich przepisow ISSf. ale mniejsza o to to byl tylko przyklad.pozdrawiam!
Walther LGR

Wróć do „Prawo i broń - WBP”