Pan Komendant nie widzi ........

Moderator: Moderatorzy WBP

Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pan Komendant nie widzi ........

Post autor: Guliwer »

Właśnie kupiłem "Strzał" 12/08 i przeczytam rozmowę z nowym Komendantem Stołecznym Policji.
Lepiej nie czytajcie, pomińcie str. 3, bo Święta sobie popsujecie :<
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2009, 11:55 przez Guliwer, łącznie zmieniany 1 raz.
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Też sie załamałem.Nie pamietam dokładnie ale było cos takiego:
"To że ktoś ma patent licencję, jeżdzi na zawody i osiaga ponadprzeciętne wyniki sportowe nie stanowi jeszcze powodu do tego by mu wydać pozwolenie na broń sportowa.To kłóciłoby sie z reglamentacyjnym charakterem ustawy o broni"

Ale w ostatnim wywiadzie(ten sam numer 12/08) z działaczami PZSS też są niezłe kwiatki.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Guliwer pisze:Właśnie kupiłem "Strzał" 12/08 i przeczytam rozmowę z nowym Komendantem Stołecznym Policji.
Lepiej nie czytajcie, pomińcie str. 3, bo Święta sobie popsujecie :<
Ten wywiad z inspektorem mgr Adamem Mularzem - Komendantem Stołecznym Policji to pasjonująca i wciągająca lektura – jak uzasadnienie negatywnej decyzji w sprawie o wydanie pozwolenia na broń palną sportową.

Ale dowiadujemy się z tego wywiadu, że Pan Komendant nie widzi ....... możliwości ustalenia jednoznacznych kryteriów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej.

Pan Komendant nie widzi również ..... że zaprzecza sam sobie. Raz twierdzi, że praktyka policyjna dotycząca pozwoleń na broń palną sportową znajduje odzwierciedlenie w orzecznictwie sądów administracyjnych, a w innym miejscu dodaje, że w Polsce nie funkcjonuje konstytucyjne prawo precedensowe i dlatego pojedyncze wyroki sądów nie zobowiązują organów Policji do podejmowania takich samych rozstrzygnięć w innych sprawach.

Pan Komendant nie widzi też ..... że jest już wiele wyroków sądów administracyjnych stwierdzających, że przesłanką do wydania pozwolenia na broń palną sportową jest uprawianie strzelectwa, a wymaganie od osób ubiegających się o pozwolenie bycia wybitnym zawodnikiem jest pozaustawową przesłanką wymyśloną przez Policję.

Pan Komendant nie widzi nadto ...... że z reglamentacyjnego charakteru ustawy o broni i amunicji uczynił cel sam w sobie, (... wydawanie pozwoleń na broń każdej osobie powołującej się na uprawianie strzelectwa przeczyłoby reglamentacyjnemu charakterowi ustawy ...) i zapomina o tym, iż Policja ma być formacją służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego (Art. 1 ust. 1 ustawy o Policji). Każde więc podanie o pozwolenie na broń palną sportową należy rozpatrywać mając na uwadze ochronę tych ostatnich dóbr, a nie ochronę „reglamentacyjnego charakteru ustawy o broni”.


:one:
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2008, 19:47 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
V1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: V1 »

A co on ma powiedzieć ? - jak by prawde powiedział to pewnie by wyleciał :D
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Te 7 z 9 to chodziło o broń kolekcjonerską-jeżeli mnie pamieć nie myli.
Za to pan Komendant chwali sie ze pozwoleń na broń sportową wydali aż kilkanaście w tym roku. :!: :!: :!: .
TWE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1174
Rejestracja: 25 lutego 2004, 12:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TWE »

Witam,
absolutnie popieram Guliwera - żeby nie czytać 3 strony Strzału. Ja mu nie uwierzyłem i teraz zastanawiam się nad odpowiednio mocnymi technikami relaksacyjnymi.
W sklepie, podczas żony zakupów przeczytałem tylko jedną kolumnę.
Komentarz do tego może być tylko jeden: przypominają mi się czasy stanu wojennego i komisarzy krążących po liceach (wtedy byłem w liceum), ich logika i sens wypowiedzi były takie same, zmienił się tylko temat.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sądząc po fizjonomii, szef KSP jest ode mnie młodszy (lub w podobnym wieku). Jak straszna indoktrynacja musiała nastąpić, aby obecnie prezentował on podobny poziom.
Z drugiej strony niestety nawiązując do dawniejszych czasów - MO nie organizowało naborów, chętni sami przychodzili, pomimo że to nie było bardzo trendy (przynajmniej wśród młodzieży miejskiej). W dzisiejszych czasach znane jest ogłoszenie: Policja poszukuje chętnych do pracy (pewnie to też jest nielegalne :D ). Kandydatów dzisiaj trochę mniej.
Podejrzewam, że na wymianę kadry kierowniczej nie wystarczą dwa pokolenia. Selekcja negatywna jest tam zakorzeniona tak głęboko, że podobnego poziomu możemy spodziewać się także po innych komendantach wojewódzkich.
Żonglowanie "statystyką" bez znajomości całego zagadnienia jest po porostu oszustwem.
A mimo to życzę wszystkim (także i IM) zdrowych i wesołych świąt. A IM, dodatkowo rozumu.
Pozdrawiam,
Tomek
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Cereus pisze:Te 7 z 9 to chodziło o broń kolekcjonerską-jeżeli mnie pamieć nie myli.
Za to pan Komendant chwali sie ze pozwoleń na broń sportową wydali aż kilkanaście w tym roku. :!: :!: :!: .
Fakt, mea culpa. :( Poprawiłem się. :)
Awatar użytkownika
7.62x51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 29 września 2006, 15:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Breslau
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 7.62x51 »

Witam! ma ktos moze jakis skan tego artykulu?? bo jestem bardzo zaintrygowany a nie bede mial dostepu do papierowej wersji do nowego roku......ewentualnie zeby nie lamac prawa moze na pw.....


przypomnial mi sie taki dowcip o policjantach dlaczego zawsze na patrole chodza parami?? bo jeden umie cztac a 2 pisac.... no i wlasnie tak bywa z pozwoleniami jedni cos widza inni nie.........
Walther LGR
Awatar użytkownika
Lesterasalas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 11 listopada 2007, 12:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lesterasalas »

Wiecie co,

Idąc tą logiką, w Polsce prawo do posiadania samochodu sportowego mógłby uzyskać:

- Kubica
- Hołowczyc
- Kuzaj

To są jakieś kpiny z interpretacji zapisów prawa.

Mimo wszystko Najlepszego na Święta.

Alek.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
7.62x51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 29 września 2006, 15:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Breslau
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 7.62x51 »

witam !ponawiam prosbe o udostepnienie tresci artykulu bardzo mnie intryguje pelny tekst. pozdrawiam i zycze wesolych swiat!!
Walther LGR
Awatar użytkownika
koniucorso
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 856
Rejestracja: 20 lipca 2007, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Brwinów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: koniucorso »

Przepraszam że w ten świąteczny czas
Ale dowiadujemy się z tego wywiadu, że Pan Komendant nie widzi ....... możliwości ustalenia jednoznacznych kryteriów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej.

Pan Komendant nie widzi również ..... że zaprzecza sam sobie. Raz twierdzi, że praktyka policyjna dotycząca pozwoleń na broń palną sportową znajduje odzwierciedlenie w orzecznictwie sądów administracyjnych, a w innym miejscu dodaje, że w Polsce nie funkcjonuje konstytucyjne prawo precedensowe i dlatego pojedyncze wyroki sądów nie zobowiązują organów Policji do podejmowania takich samych rozstrzygnięć w innych sprawach.

Pan Komendant nie widzi też ..... że jest już wiele wyroków sądów administracyjnych stwierdzających, że przesłanką do wydania pozwolenia na broń palną sportową jest uprawianie strzelectwa, a wymaganie od osób ubiegających się o pozwolenie bycia wybitnym zawodnikiem jest pozaustawową przesłanką wymyśloną przez Policję.

Pan Komendant nie widzi nadto ...... że z reglamentacyjnego charakteru ustawy o broni i amunicji uczynił cel sam w sobie, (... wydawanie pozwoleń na broń każdej osobie powołującej się na uprawianie strzelectwa przeczyłoby reglamentacyjnemu charakterowi ustawy ...) i zapomina o tym, iż Policja ma być formacją służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego (Art. 1 ust. 1 ustawy o Policji). Każde więc podanie o pozwolenie na broń palną sportową należy rozpatrywać mając na uwadze ochronę tych ostatnich dóbr, a nie ochronę „reglamentacyjnego charakteru ustawy o broni”.
Generalnie, ślepy albo głupi, albo jedno i drugie.
My stoimy ponad prawem, prawo mamy w d..pie, i to my będziemy wykładnią ustawy a nie sąd, chyba to chciał nam powiedzieć, ten Pan Obermilicjant.
Życzę Wam koledzy Zdrowych Wesołych Świąt a w Nowym Roku życzę Wam i sobie aby Milicjanci nie próbowali myśleć, bo kiepsko im to wychodzi skoro sam nie wie co i kiedy mówi.
Pozdrawiam
Sprawiedliwość bez mocy jest niczym, a moc bez sprawiedliwości to tylko przemoc
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Przeczytałem. Nic nowego, normalka. Nie wiem czym sie tak ekscytujecie.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
kukul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 597
Rejestracja: 03 listopada 2006, 18:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kukul »

Wypowiedź KSP w przypadku powielenia w decyzji admin. dot. pozwolenia zahacza o art 231 par.1 kk. Pozaustawowe kryteria. Warunki wydania regulują odpowiednie przepisy i nie ma w nich nic o startach, komunikatach i innych duperelach. :D
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

sas88 pisze:Przeczytałem. Nic nowego, normalka. Nie wiem czym sie tak ekscytujecie.
Człowiek żyje nadzieją, że będzie lepiej, przynajmniej w temacie broni, więc czyta z tą wiarą.
Ale jak na kilka milionów mieszkańców woj. mazowieckiego tylko kilkanaście osób dostało poszerzenie lub nowe pozwolenie, to... lepiej nie czytać.

"Strzał" czytam zawsze do ostaniej strony tj. od felietonu Seweryna Bidzińskiego. Wszystkie są świetne ale ten ostatni szczególnie.
Dlatego zacytuję jedno zdanie:
"Nie wiem, ilu miłośników broni by nimi nie zostało, gdyby rzecz była dostępna."
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
Piekielny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1235
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piekielny »

koniucorso pisze:Przepraszam że w ten świąteczny czas
(...)Życzę Wam koledzy Zdrowych Wesołych Świąt a w Nowym Roku życzę Wam i sobie aby Milicjanci nie próbowali myśleć, bo kiepsko im to wychodzi skoro sam nie wie co i kiedy mówi.
Pozdrawiam
A ja bym życzył nam wszystkim, żeby policjanci WRESZCIE NAUCZYLI SIĘ SAMODZIELNIE MYŚLEĆ - bo chyba gorzej jest, kiedy zupełnie bez zastanowienia, z "czółkiem myśleniem nie skażonym" (zapożyczenie z Urbana! :diabel2: ) stosują się do zaleceń kolejnych rządzących...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”