Jakie mam szanse i co dalej ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Co było nie tak z powyzszym postem Katigroszka, że został skrócony o część zasadniczą? Pozwolę sobie zauważyć, że w obecnej formie nie ma on większego sensu :/ .
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Jego prośba. Jak chcesz to zapytaj go na PW.
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Przez chwilę było wszystko czarno na białym. Kto się interesował tematem - zdążył przeczytac :) i może się domyślac ... wszystkiego czego ma się ochotę domyślac :)

W przyszłym tygodniu idę do WPA KWP Kielce. Będę informował na bieżąco.

Until then - good night and good luck!

P.S.
Panie Moderatorze 9x19 - bardzo dziękuję!
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Okazało się, że potrzebuję jeszcze dwóch rzeczy - legitymacji członka PZSS oraz jakiejś opinii PZSS, że moje starania o własną broń są uzasadnione. Osobiście uważam, że to ponad wymogi ustawowe, ale ponieważ jedno i drugie w moim przypadku nie wiązało się z dodatkową opłatą to wystąpiłem o to zaświadczenie (dziś wysłałem przesyłkę z wnioskiem z klubu czy też z mojego okręgowego ZSS jakimś ultra szybkim pocztexem czy czymś). Gdybym miał patent i licencję sprzed 2005 r. to by to kosztowało 60 albo 100 zł - wtedy bym się mocno zastanawiał. Kolega, który od niedawna ma własną broń mówił, że od niego już po złożeniu wniosku zażądali takiego dokumentu, a ja na razie chcę wszystko załatwic po dobroci.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Czyżbyś zapomniał dołączyć "zaświadczenia PZSS o czynnym uprawianiu strzelectwa"?

;)
MarcinWSS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 324
Rejestracja: 03 lipca 2008, 13:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MarcinWSS »

"Fajoska" ;) ta stronka Policyi Świętokrzyskiej... Wykaz (przykładowy a jakże) dokumentów porządanych... Aczkolwiek mnie najbardziej urzekło to :
WNIOSEK

W związku z zamiarem zakupu nowej jednostki broni ………………………………… …………………w ramach posiadanej decyzji administracyjnej Komendanta Wojewódzkiego Policji w ………………… z dnia ……………… nr ……………………… uprzejmie proszę Pana Komendanta o zmianę - w trybie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego - posiadanej przeze mnie decyzji przyznającej mi prawo do posiadania broni w zakresie rodzaju broni / ilości jednostek broni.*

W sumie mogli napisać : uniżenie proszę, ja, niegodny zaszczytu... więc nie jest tak źle :diabel: .
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Tylko brak tu konsekwencji i logiki. Jeżeli zamierzam dokonać zakupu W RAMACH posiadanej decyzji, to po co mam dokonywać zmieny tej decyzji? Bo jeżeli mam decyzję na 3 sztuki broni, a kupiłem już dwie, to W RAMACH tej decyzji mogę kupić jeszcze jedną. Wnosić o zmianę należy wówczas, gdy chcemy kupić coś ponad przyznany decyzją limi. Wtedy oczywiście potrzebna jest zmiana decyzji w trybie art. 155 kpa.

:one:
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

9x19 pisze:Czyżbyś zapomniał dołączyć "zaświadczenia PZSS o czynnym uprawianiu strzelectwa"?
Nie, ten dokument mam. Chodzi o potwierdzenie przez PZSS, że do uprawiania strzelectwa potrzebuję własnej broni sportowej. Wysłałem wniosek i nie mam ksera więc nie powiem jaka dokładnie była treśc. Wiem, że w odpowiedzi PZSS przysyła jakiś dokument z hologramem. Tego właśnie mi brakuje i uważam, że to z palca wyssane. Ale miły pan ze Związku zapewnił mnie telefonicznie, że załatwią sprawę szybko. Wniosek dotrze do nich dziś. Wizyta w KWP odwleka się więc do przyszłego tygodnia.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

"Dokument z hologramem" to właśnie to "zaświadczenie o czynnym uprawianiu strzelectwa...." Nie słyszałem o niczym innym. Zresztą charakter prawny tego "zaświadczenia" jest bardzo ciekawy. Potwierdza członkostwo w PZSS, posiadanie licencji oraz zdanie egzaminu, a więc spełnienia wymogów przewidzianych wart. 53b ustawy o kulturze fizycznej. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to właśnie dokument, w którym traktuje tenże artykuł 53 b. Z drugiej strony - jak twierdzą sądy administracyjne - w zaświadczeniu tym PZSS przekroczył swoje uprawnienia i wszedł w kompetencje Policji stwierdzając, iż jego posiadacz "spełnił warunki występowania okoliczności o jakich mowa w art. 10 ust. 1 do otrzymania pozwolenia na broń".

A kwit o tym, czy do uprawiania strzelectwa i Twojego dalszego rozwoju w tym sporcie potrzebna jest własna broń palną, może ci wystawić każdy trener, instruktor, prezes klubu. :P

:one:
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

To ja już nic nie rozumiem... :/

Takie zaświadczenie to ja już jedno mam - wydane przez mój klub z opinią Świętokrzyskiego ZSS...

Jak chcą z PZSS to będzie - zaczyna mnie to wszystko już nużyc trochę i robię to co radzą ci, co już tą drogę w naszej KWP przeszli, bo ja to jednak się pasjonuję strzelaniem, a nie przepisami z nim związanymi. Przepisów mam dośc i bez tego :) Nie chcę się z policją szarpac o ilośc załaczników do wniosku. Walczył to będę jak odmówią, a na razie staram się przedstawic wszystko czego sobie życzą.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Znaczy się pamiątasz, że szuflada otwiera się z tej strony biurka, z której siedzi urzędnik ... Na razie nie masz innego wyjścia. Życzę cierpliwości. I dokładnie dopytuj się urzędnika jakiego dokumentu od Ciebie oczekuje, by nie było pomyłki i niepotrzebnych nerwów.

:one:
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

9x19 pisze:[...]Życzę cierpliwości. I dokładnie dopytuj się [...], by nie było pomyłki[...]
Tak właśnie robię.

Jakbym lubił strzelanie tylko troszkę mniej niż BARDZO to by mnie to wszystko zniechęciło gdzieś po drodze... Chyba...
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
MarcinWSS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 324
Rejestracja: 03 lipca 2008, 13:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MarcinWSS »

Podobną drogę przechodziłem. Sprzeczne a czasami idiotyczne informacje. Uśmieszki w stylu : "składaj, składaj papiery a my ci i tak odmowę wysmażymy". Ale : spojrzenie Pani z WPA KWP na widok decyzji KGP, uchylającej odmowę KWP i przyznającej mi trzy promeski, - BEZCENNE :diabel: .
Nie poddawaj się i walcz! Trzymam kciuki i do zobaczenia wkrótce na zawodach!
Pzdr
Marcin
Awatar użytkownika
ukiwas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 12 września 2008, 17:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Leszno/Helsingor/Wijewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ukiwas »

katigroszek pisze:Jakbym lubił strzelanie tylko troszkę mniej niż BARDZO to by mnie to wszystko zniechęciło gdzieś po drodze... Chyba...
I o to w tym wszystkim chodzi. Po co się trudzić nad wymyślaniem uzasadnienia decyzji odmownej skoro petent sam może zrezygnować ;)
był (może znów będzie) Sauer 200 STR 6,5x55
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Wczoraj przyszedł papiór z PZSS, że potwierdzają, że spełniłem "warunki do otrzymania pozwolenia na broń w celach wymienionych w art..." itd, itp. Czyli wcześniej wspomniany "dokument z hologramem". Wypisy z uczestnictwa w zawodach i treningach już "się robią". Święto mnie trochę opóźni, ale w przyszłym tygodniu to już raczej na pewno...

Ależ się to wszystko przeciąga! Badanie psychologiczne mam z 18 września. 2 miesiące miną niedługo. Ciekawe, czy jak miną przed rozpoznaniem wniosku w KWP to mnie będą ganiac o nowe?
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”