Jakie mam szanse i co dalej ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Wneku pisze:
katigroszek pisze:
9x19 pisze:Na strzelnicy nie muszą. :P
No właśnie - na strzelnicy nie muszą, a poza strzelnicą to kto zdrowy na umyśle by zaczepiał stu uzbrojonych facetów :?: :diabelek:
Inna uzbrojona setka? :one:
Dobre! Bardzo dobre! Znakomite! :D

Chociaż gdzieś tam czytałem, że przy operacjach desantowych powinno się zapewnic przewagę nad przeciwnikiem w stosunku 3:1 i tu proponowałbym zachowac zbliżone proporcje! :P

P.S.
Kończę już OT.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: argo »

katigroszek pisze:

Chociaż gdzieś tam czytałem, że przy operacjach desantowych powinno się zapewnic przewagę nad przeciwnikiem w stosunku 3:1 i tu proponowałbym zachowac zbliżone proporcje! :P

P.S.

Kończę już OT.
......... i to jest wlasnie klasyczny przykład eskalacji konfliktu :diabel2:
EOT
tylko łowy , tylko nitro
Awatar użytkownika
bulter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 14 listopada 2008, 14:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bulter »

Twoje wyniki w Ksp, Psp i Kcz przewyższają próg do otrzymania złotej odznaki strzeleckiej. Zaznacz to w swoim podaniu

Czasami to akurat niedobrze. W podobnej sytuacji odwalili chłopaka(WPA Katowice) argumentując to w ten sposób, że jeśli jest w stanie osiągnąć taki wynik z broni klubowej, to broń prywatna nie jest mu potrzebna...
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

bulter pisze:[...]W podobnej sytuacji odwalili chłopaka(WPA Katowice) argumentując to w ten sposób, że jeśli jest w stanie osiągnąć taki wynik z broni klubowej, to broń prywatna nie jest mu potrzebna...
To akurat nie ich biznes czy jest mu potrzebna. Zawsze zresztą są jeszcze klasy sportowe, a takich wyników jak tam to już raczej z broni klubowej (takiej nie przypisanej do konkretnego strzelca) się nie da osiągnąć. Rzędu 585/600. Te moje 93/100 to nawet gdybym utrzymał taką formę do samego końca to zaledwie dawałoby 558/600. Są orzeczenia sądów adniminstracyjnych które mówią, że strzelectwo jest dyscypliną bardzo "sprzętozależną". Więc jak ktoś nie strzela wyniku absolutnego i dlatego występuje o broń to policji nie powinno dziwić.

Taka decyzja w zestawieniu z decyzjami gdzie odmawiają bo za mało punktów byłaby zresztą śmiesznie łatwa do zaskarżenia.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
bulter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 14 listopada 2008, 14:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bulter »

nawet gdybym utrzymał taką formę do samego końca to zaledwie dawałoby 558/600

A myślisz że ich to wzrusza? Nie zrozum mnie zle, gorąco życzę Ci abyś dostał pozytywną decyzję (bo każda taka decyzja to może jakiś mały krok do normalności).Chodzi o to że niezbadane są wyroki boskie, a to że oni przeczą sami sobie...A czy to po raz pierwszy? :(::
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Ależ panowie błyskawicznie działają! Jutro minie trzydzieści dni od złożenia wniosku a oni właśnie przed chwileczką u mnie byli :) Punkt 19:30. Zapytali grzecznie czy się nie leczyłem na głowę i o nazwisko panieńskie matki. Ja grzecznie odpowiedziałem i się rozstaliśmy. Teraz decyzja. Oby pozytywna!
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Kończę już udział w tym wątku dobrą wiadomością:

Właśnie dziś dostałem pozwolenie na 3 sztuki broni sportowej bocznego zapłonu - dwie sztuki broni długiej i jedną sztukę broni krótkiej.

Długo trwało ale "się udało".

Życzę wszystkim strzelcom sportowym, żeby i w ich wypadku postępowanie w sprawie wydania pozwolenia przebiegło w sposób równie miły i również zakończyło się pozytywnie.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Moje gratulacje!!!!
Licze że wiosną odwiedzisz teściów z rodziną i HW 660 ;-)
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

katigroszek pisze:Kończę już udział w tym wątku dobrą wiadomością ....
Jakie kończę, jakie kończę? A podzielić się z kolegami doświadczenieami z drogi przez mękę, argumentami jakie zostały przedstawione i innymi dowodami na uprawianie strzelectwa. Kto to zrobi???? O treści uzsadnienia nie wspominając.

:one:

PS. Gratuluję i proponuję zacząć zbierać kwity uzasadniające konieczność posiadania broni palnej centralnego zapłonu. Najbliższe zawody z karabinu cz są 21 stycznia 2009r. w Dąbrowie k. Bartoszyc. :)
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Oj nie wiem jak to będzie z tym HW bo mam już wstępnie umówione 4 sztuki z tego dwie krótkie do wyboru :) Jeden to jednostrzałowy Wostok z górną szyną (cena 1 PLN - tego nikt nie pobije :) ) i dokupię do niego wysokiej jakości przeziernik i oporę dłoni - będzie na zawody, Drugi to Iż Bi-7 pod optykę i dwójnóg do zabawy w małokalibrowego snajpera i nieśmiertelny Iż-35M (a właściwie dwa) do zabawy w precyzję :) Ale oczywiście Bełchatów odwiedzę i może zorganizujemy zawody "taktyczne" z karabinków .22 lr z optyką, które na naszej strzelnicy 50m nie wyszły niestety (za dużo strzelających z pistoletów i tylko 12 stanowisk.

Argumenty były takie, że uzyskałem uprawnienia do orzekania w sądach powszechnych, co jest jednak daleko większą odpowiedzialnością od posiadania broni palnej i uprawiania strzelecta sportowego. Więc argument o zagrożeniu dla społeczeństwa posiadaniem przeze mnie broni odpada. Mało kto może takiego argumentu użyć, ale zapewniam, że jest bardzo skuteczny i trudny do zbicia.

Uzasadnienie dwóch karabinów - jeden do konkurencji ksp a jeden do kdw. Oczywiście pada pytanie o różnicę, ale ja byłem na nie przygotowany :).
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

Komunikaty z pcz to już zacząłem zbierać oczywiście - i lokalne i wyjazdowe. I nawet mam wysokie miejsca czasami - tak, że jestem na właściwej drodze :)

Ze styczniem w kcz to kiepsko to widzę bo do tego czasu nasza drużyna nie kupi jeszcze chyba składkowego karabinu :) Są zresztą rozbieżności co do marki i kalibru :) Ale jeszcze tam zamieszamy! Mam nadzieję :diabel:
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2008, 21:32 przez katigroszek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Ale oczywiście Bełchatów odwiedzę i może zorganizujemy zawody "taktyczne" z karabinków .22 lr z optyką, które na naszej strzelnicy 50m nie wyszły niestety (za dużo strzelających z pistoletów i tylko 12 stanowisk.
Zawody odbędą się na innej strzelnicy, ale będzie oczywiście dystans 100 metrów z .22 LR.
Na zachętę dodam że są już uruchomione (chwała prezesowi!) dwa cele (2 x 5 sztuk) biatlonowe.
Na rozgrzewkę strzelaliśmy do nich z pistoletów .22 LR na ok 20 metrów, ale też było fajnie ;)
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

No to myślę, że jak przyjdzie czas to odwiedzimy Was co najmniej we trzech :) i zrobimy zawody jak się patrzy! Ale na razie - zakupy! :D
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
Awatar użytkownika
mura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 25 grudnia 2003, 20:51
Tematy: 103
Lokalizacja: Ornontowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mura »

Klub Arsenał na każdych swoich zawodach na Pasterniku organizuje również konkurencję "strzelania snajperskie". Jako że chętnie biorę w nich udział, zapraszam wszystkich do rywalizacji. Najbliższe będą w tą sobotę (20.12 ). Konkurencja jest otwarta dla każdego kalibru bez podziału. Oczywiście są one ujęte w komunikacie, co może pomóc komuś w staraniu się za jakiś czas o centralny zapłon.
Awatar użytkownika
katigroszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 658
Rejestracja: 05 marca 2008, 17:38
Tematy: 13
Lokalizacja: Kielce, AZS PŚ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katigroszek »

To ja bardzo chętnie, ale dopiero jak kupię sprzęt, który się do tego nada. Do soboty absolutnie nie zdążę, ale chętnie pojadę na następne! Bardzo chętnie! I myślę, że nie sam!
"Piekło to inni." Jean Paul Sartre
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”