Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Skraaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 07 września 2014, 14:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: Skraaj »

Czołem, podejrzewam, że temat był wałkowany, a odpowiedzi zniknęły w gąszczu innych postów, więc jeżeli ktoś wie gdzie jest odpowiedź to prosiłbym o link. Teraz do rzeczy.

Niedawno dostałem pozytywną decyzję sport/kolekcja, ale tylko na PK, bo nie miałem licencji na strzelby. Teraz jednak stwierdziłem, że chcę tą strzelbę. Dostałem już licencję na 2018, w której jest pełen PKS i tu się pojawia pytanie – jak napisać podanie do WPA, że chciałbym jeszcze strzelbę? Sprawa ma krótki termin ważności, bo jeszcze do połowy grudnia mam ważne badania, które leżą w WPA. Dodatkowo parę pytań – czy wystarczy mi wpisanie numeru badań lekarskich czy muszę sobie z WPA skserować oryginały żeby dołączyć? (Wiem, że ten tok rozumowania jest debilny, ale w urzędzie mnie nic nie zdziwi...) Czy znowu trzeba płacić 242 zł, bo jest to jakby nowe pozwolenie, ale rozszerzające stare? Za wszelkie sugestie, a tym bardziej za wzór podania i wymagane załączniki będę wdzięczny.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: Polim »

Odnośnie rozszerzenia o nowe rodzaje broni stanowisko KGP jest niekorzystne dla nas. Niestety trzeba zapłacić kolejne 242 zł. Po prostu będziesz traktowany jak każdy nie mający pozwolenia na bron, który ubiega się o pozwolenie na tylko strzelbę ze wszystkimi z tego wynikającymi procedurami. Jeżeli chodzi o badania będące już w dyspozycji organu piszesz, że WPA już je posiada w aktach postępowania zakończonego wydaniem ci decyzji nr wydającej ci pozwolenie na bron.
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2017, 17:18 przez Polim, łącznie zmieniany 1 raz.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: Jedrula »

Wpłacać nie trzeba.
Składaj puki masz ważne badania i we wniosku napisz że badania już są w WPA z okazji innego postępowania
Pozdrawiam
Jędrzej
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: Polim »

Jędrula niestety trzeba wpłacić kolejne 242 zł, wiem bo przerabiałem to w zeszłym miesiącu. WPA traktuje to jako odrębne postępowanie dotyczące wydania pozwolenia na broń ze wszystkimi tego konsekwencjami /włącznie z kolejnym wywiadem środowiskowym/ nawet jeśli to nowe pozwolenie jest wydane w tym samym celu co już posiadane tylko na inne rodzaje broni.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: RedSiedemosiem »

Badania ma juz WPA, wystarczy informacja, ze dolaczyles je do poprzedniego wniosku (leza przeciez w Twojej teczce i maja jeszcze termin przydatnosci).

Ja na Twoim miejscu (choc w/g mnie - jesli jest to taki sam rodzaj pozwolenia w sensie celu to mozna skorzystac z 155KPA) dla pewnosci zlozylbym 2 wnioski.
Jeden - z oplata 242, w ktorym wnosisz o pozwolenie do celow sportowych ze strzelba. Drugie w trybie 155 KPA, ze chcesz zmiany decyzji. To pierwsze kolejnego dnia zawiesilbym i walczyl na samym 155. Jak nic nie wskorasz, to odwiesisz to normalne i wszystko bedzie cacy (badania sie nieprzeterminuja).
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: Polim »

Zapoznaj się też z tym wątkiem ze szczególnym uwzględnieniem wypowiedzi Ś.P. 9x19
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75&t=152783 . On wspomina o jakiś wyrokach , potwierdzających stanowisko KGP , że jest to nowe odrębne postępowanie nawet jeżeli wydaje się broń w tym samym celu i twierdzi, że jest szansa wygrać dopiero w NSA.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: modoc »

Polim pisze:i twierdzi, że jest szansa wygrać dopiero w NSA.
2-3 lata później :D :512:

Więc nie wiem czy nie lepiej zapłacić te 242 niż bujać się tyle czasu przed sądem.
Awatar użytkownika
Skraaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 07 września 2014, 14:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: Skraaj »

Dziękuję za pomoc, przejdę się w poniedziałek złożyć papier :) wybiorę jednak drogę płatną, będzie mniej kosztowna niż targanie się po różnych instancjach.

Ale jeszcze w ramach upewnienia się – mogę wystąpić o rozszerzenie o gładką na kolekcjonerskie, bez sportowej, przedłużać tylko PK i utracić licencję na strzelbę, ale strzelba na kolekcjonerskim mi zostanie. Dobrze rozumuję?
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie PK do PKS - parę pytań

Post autor: modoc »

Skraaj pisze: Ale jeszcze w ramach upewnienia się – mogę wystąpić o rozszerzenie o gładką na kolekcjonerskie, bez sportowej, przedłużać tylko PK i utracić licencję na strzelbę, ale strzelba na kolekcjonerskim mi zostanie. Dobrze rozumuję?
yes kolekcja sportowa nie wymaga później licencji, możesz całkowicie zrezygnować ze sportu i zostać tylko przy kolekcji sportowej.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2017, 08:53 przez modoc, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”