Broń a przemoc

Moderator: Moderatorzy WBP

Delwin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Delwin »

Warto poczytać artykuł o statystykach w zakresie użycia broni palnej w celu obrony (DGU):

http://scienceblogs.com/deltoid/1998/06/dgu-00037.php

Sam artykuł Smitha wzmiankowany powyżej (podsumowanie dyskusji - trochę stare ale argumentacja dość logiczna):

http://www.saf.org/lawreviews/smitht1.htm
Awatar użytkownika
Gooralznadmorza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 03 maja 2012, 19:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Kaszuby
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gooralznadmorza »

Zdecydowany spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz bardzo wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2012.
(...) Na szczególną uwagę zasługuje:
• rekordowy spadek rozbojów z bronią palną lub innym niebezpiecznym narzędziem aż o 18,7 %. Wszczęto 1 159 postępowań czyli o 266 mniej niż rok wcześniej
• prawie tak samo wysoki spadek liczby zabójstw – o 17,4 proc. Wszczęto o 119 postępowań mniej tj. 565.

I to wszystko mimo leciutkiej liberalizacji UBiA ;-) w 2011 r.

Więcej na ten temat tutaj
tutaj
"To, co staje na drodze, pozwala iść naprzód" (Albert Camus)
apa2903
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 16 listopada 2012, 09:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Polska to dziki kraj

Post autor: apa2903 »

W tym chorym kraju póki prawo się nie zmieni, wyciąganie legalnej broni nawet we własnym domu, będzie traktowane jako przestępstwo. Przykład ? Niedaleko gdzie mieszkam w pewnej wsi, jeden z radnych miał lokal. Były to lata 90te,wszystko było fajnie do momentu jak jego barman nie podpadł jakiemuś miejscowemu sterydowi. Ten zwołał kolesi karków z naszego miasteczka, pojechali tam w kilku z bejsbolami i dawaj bić kogo popadnie i demolować lokal. Nie liczyli się z jednym, że właściciel to wieloletni myśliwy. Poleciał więc po dubeltówę i mierząc do grupy naćpanych sterydowców apelował żeby się uspokoili i wynieśli. Nawet widok dwururki kalibru 12mm przed nosem nie zrobił na nich większego wrażenia. Wtedy jeden strzał w sufit, drugi celowany z bliskiej odległości w najagresywniejszego z gówniarzy w nogi (no ale podrzut sprawił że trafiło między nogi i odstrzeliło mu jak to mawiają starzy bawarczycy Ja..Ja ) Dopiero wtedy uciekli. Postrzelonego koleżkę wozili ze sobą samochodem, bo nie wiedzieli ponoć co teraz. Jak już stracił przytomność z upływu krwi i przestał się drzeć, że boli - zawieźli go pod szpital i jak szczeniaka wyrzucili pod izbą przyjęć na ulicy. Koleś zmarł. Wykrwawił się. I teraz dopiero się zaczęła gehenna dla pana radnego, który strzelił. Co tam się działo? Masakra jakaś. Nawet Wrona z całym TVN-em przyjechał i na rynku naszego miasta robił program na żywo - nie wiem czy pamiętacie, po jednej stronie jedni, po drugiej drudzy, kilku przedstawicieli miasta i policji i dawaj huzia na Józia. Kilka lat się to ciągnęło za właścicielem knajpy. Oskarżenia o morderstwo ze str prokuratury, o nadużycia, przekroczenia w obronie własnej i .... ahhh i oooh co tam nie jeszcze. Nawet nie wiem jak to się skończyło i ile trwało, ale nie ma ani tej knajpy, i chyba gość nawet myśliwym już nie jest, mówili nawet że się wyprowadził gdzieś. Zgnoili go. A przecież działał w bezpośredniej obronie życia swojego pracownika. Barmana by zapałowali jakby nie on. Tak to jest w naszym kraju z prawem. Więc póki chore prawo skostniałego państwa w większości bazujące na wymysłach z lat komunizmu, nie zostanie zmienione, to sobie możemy pomarzyć, że będzie łatwiej z dostępem do broni palnej i jak przyjdą Ci do domu w nocy w czarnych kominiarkach Misie Pysie, to najlepiej udawać że się śpi - niech biorą co chcą i jeszcze pokaż im gdzie kluczyki od auta w garażu wiszą, żeby zapakowali w furę i odjechali nie robiąc Tobie, żonie, czy dzieciakom żadnej krzywdy. Amen.
P.S. U mnie już raz byli - ale mnie nie było na szczęście w domu.
Drugi raz jak wpadną - N i e s p o d z i a n k a !
Nie będzie mi Kargul siłą zmuszał kota do kolaboracji
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Coś mi tu nie pasuje. Facet leci po broń zostawiając wszystkich. Zamiast dzwonić na Policję - biegnie do szafy. Wraca. Strzela w sufit, a następnie celuje w nogi ale podrzut powoduje strzał wyżej? :shock:
Podrzut występuje gdy pocisk w tym przypadku śrut wyleci już z lufy, więc jakim cudem gość trafił wyżej? Uważam, że celował tam gdzie trafił.
Potem goście się zwijają, a myśliwy zadowolony idzie spać czy chlać z barmanem?
Nie zawiadamia Policji?
Nie usiłował udzielić pomocy osobie, którą tak fatalnie postrzelił?
Jak dla mnie sprawa dość prosta: prorok nie ma wyboru, a Sąd niech to wyjaśnia i decyduje co z gościem zrobić.
Awatar użytkownika
redpoint
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 679
Rejestracja: 27 maja 2010, 13:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Zamość
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: redpoint »

Wyrwał chwasta? - wyrwał i chwała mu za to bo może uratował komuś życie. Gdzie indziej dostał by medal od szeryfa i został bohaterem mediów. A jak to by się skończyło gdyby tylko zadzwonił na policję?, możliwe że przyjechali by po wszystkim zabrać czyjeś zwłoki. Napastnicy byli na tyle zdesperowani że nie spierniczyli po pierwszym strzale to się doigrali, raczej się nie spodziewali że ktoś może w ich harcach bronią palną przeszkodzić bo przecież w naszym kraju to ewenement że ktoś się broni strzelając do napastnika.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego.
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Chcę być legalny!
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Chcę być legalny!
Awatar użytkownika
xFlorianx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xFlorianx »

Flobert pisze:Nie tylko w USA...
Ciekawi mnie co dziadek zrobił, ze tak młodego wkurzył hehe.

Nieważne czy dziadzia miał gazówkę czy bron palną, ważne, że zadziałał element psychologiczny na napastnika i nie doszło do tragedii.
Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "BRACTWO STALI" - Koszalin.
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Chcę być legalny!
billd
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 27 lutego 2014, 21:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: billd »

I to jest najgorsze, że nawet jeśli ktoś chce pięściami Cię pobić, użyjesz broni jako obrony koniecznej i masz Ty problem...
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Przeciwnicy często twierdzą, że ponieważ istnieje wymóg bezpiecznego przechowywania broni, więc w razie napadu, nie da się jej użyć do obrony domu TUTAJ: http://rare.us/story/home-invasion-ends ... -siblings/ jest przykład że jednak można.
Chcę być legalny!
Dolar$$
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 07 maja 2014, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dolar$$ »

billd pisze:I to jest najgorsze, że nawet jeśli ktoś chce pięściami Cię pobić, użyjesz broni jako obrony koniecznej i masz Ty problem...
Niekoniecznie, to wszystko ,,zależy", ale w praktyce pewnie tak.

Jest to bezpośredni, bezprawny zamach na dobro chronione prawem
i jeśli masz przy sobie broń, to... uciekaj :wink:
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Chcę być legalny!
MLC1991
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 07 lutego 2014, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MLC1991 »

tutaj ciekawy artykuł

http://rafalbauer.pl/gun-culture/

umieściłem go wcześniej w innej części forum
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1049
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: r2d2 »

"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”