Cykliczne badania dla posiadaczy broni

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Guliwer pisze: "Przestępcy rocznie kradną (myśliwym, osobom prywatnym, instytucjom państwowym, strażnikom i pracownikom ochrony) około 500 sztuk różnego rodzaju broni". ....

Tego się chyba policja obawia. Między innymi obawami :(:
Uzupełniając:

Ale odzyskują znacznie więcej:
- w 2005r. – 1.396 szt.,
- w 2006r. – 1.328 szt.

Warto też zwrócić uwagę na fragment: … instytucjom państwowym, strażnikom i pracownikom ochrony …

Te 500 skradzionych to zaledwie 1% z 541.698 sztuk broni, które posiadały w 2005r. osoby fizyczne i instytucje na 347.384 pozwolenia.

A idąc tokiem myślenia tzw. „organów” należałoby zakazać posiadania samochodów, bo:

- po pierwsze samochód to bardzo niebezpieczne narzędzie: w 2006r. z ich użyciem było 45.844 wypadków, w których zginęło 5.103 osoby, a 57.930 zostało rannych (w tym samym czasie odnotowano tylko 699 przestępstw z użyciem broni palnej),

- po drugie: w 2006r. ukradziono aż 30.529 samochodów, a więc 61 razy więcej niż broni.

:one:

PS. Dane statystyczne - to samo źródło, które wskazuje Guliwer
Piekielny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1235
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piekielny »

Pytanie też, jaka była proporcja - to znaczy ile z tej broni skradziono, czy zrabowano osobom prywatnym (fizycznym), a ile instytucjom?
Bo z tej statystyki, jak mi się wydaje, to nie wynika!
Tak naprawdę tylko takie zestawienie może pokazać, na ile zasadne są obawy policji!
I pewnie dlatego policja jak ognia unika upubliczniania tego rodzaju statystyk... ;)
Pozdrawiam!
Piotr - "Piekielny"
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Guliwer pisze:Niewątpliwie masz rację.
Jednak... "Przestępcy rocznie kradną (myśliwym, osobom prywatnym, instytucjom państwowym, strażnikom i pracownikom ochrony) około 500 sztuk różnego rodzaju broni".
Taaaa.... A ciekawy bylby podzial na to ile komu kradna? Oraz wyszczegolnienie w ramach instytucji panstwowych ile broni rocznie traci wojsko a ile policja.

BTW Podzial na "mysliwy" i "osoba prywatna" jest co najmniej ciekawy :D Czyzby policja potwierdzala teorie ze ludzie dziela sie na "myslacych i mysliwych"!! (no offence! po prostu stary kawal mi sie przypomnial i tyle!).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Piekielny pisze:Pytanie też, jaka była proporcja - to znaczy ile z tej broni skradziono, czy zrabowano osobom prywatnym (fizycznym), a ile instytucjom?
Też chciałem coś więcej na ten temat wiedzieć. Zapytaj w … Komendzie Głównej Policji, a głowę daję, iż dowiesz się, że nie posiada ona takich danych! Ja już próbowałem.

:one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”