Potrzebuje informacje o prawach dotyczonce broni palnej w PL

Moderator: Moderatorzy WBP

Marcinpt
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Chicago
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Potrzebuje informacje o prawach dotyczonce broni palnej w PL

Post autor: Marcinpt »

Po pierwsze witam na forum panowie :)
Sory na przod za spelling ale jestem z za granicy ( Chicago)

Jestem obywatelem Polski i chce dostac pozwolenie na bron w Polsce. Niedlugo planuje przyjazd do kraju(Wawa). Posiadam papiery na bron tutaj w stanach prywatne i na moj zawod ( prywatny detektyw). Niemam pojecia jakie sa prawa dotyczace broni w PL. U nas tutaj sa Federalne ( krajowe) potem powiatowe, miastowe , itd itd. Byl bym wam panowie bardzo wdzieczny jak mogli byscie mi wytlumaczyc jak to u was dziala. Jestem wmiare oczytany w kodeksie prawnym z 1999. http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Ins ... =520447554 Czy to jest prawo na cala Polske? Czy sa jescze prawa posczegolonych miast, wsi, itd., na ktore musze uwazac? Czy, te prawo je zakrywa i mnie chroni itd.?

Druga sprawa
http://srodmiescie.policja.waw.pl/?page ... ure&id=104

Powyzej zalonczylem link do komendy Policji w Wawa Srodmiescie i process/dokumenty potrzebne do ozyskania pozwolenia na bron palna.

Czy te pozwolenie wydawane w Wawie upowaznia mnie do posiadania i ewentualne uzycia broni na calej Polsce czy tylko w Wawie?

Jescze jedna sprawa. Czy sa w Polsce odzielne pozwolenia dla Detektywow prywatnych itd. i dla publicznosci? Jezeli sa, to pewnie tak jak tu ze dochodzi duzo z tym pronblemow typu. ubezpieczenie, egzaminacje, zaswiadczenia, kwalifikacja, itd.

Nieplanuje miec broni aby wykonywac moj zawod w Polsce tylko we wlasnej ochornie itd., lecz jak by to bylo mozliwe rowniez byl bym zainteresowany licensja detektywa.

Jak ktos tutaj ma informacje o licensjowaniu, prawach, itd. dotyczace spraw detektywistycznych to byl bym BARDZO WDZIECZNY!

Pozdrawiam was i dzieki na front!
Marcin
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Posiadacze broni dziela sie w Polsce na kilka grup ( i kazda grupa z reguły moze posiadać taki a nie inny rodzaj broni palnej np mysliwy nie moze miec broni krótkiej oczywiscie w celach mysliwskich tz na zezwolenie mysliwskie a ktoś kto posiada zezwolenie na broń do ochrony osobistej moze mieć tylko broń krótką )
- do celów łowieckich
- do sportu
- kolekcjonerska
- do ochrony osobistej czyli ta która Cię interesuje.................
Mozna powiedzieć ze zezwolenie na broń do ochrony osobistej jest w Polsce uzyskać niezmiernie trudno "szaremu obywatelowi" , polecam tez lekturę ustawy o broni i amunicji ..........nie jestem prawnikiem ale wymogiem otrzymania zezwolenia na broń ( jakąkolwiek ) jest zameldowanie na terenie RP .
Nie chce "krakać " ale szanse na załatwienie broni do ochrony osobistej widzę marnie .........choć mogę sie oczywiscie mylić . Ogladając program TV podano tam ze w Polsce broń do ochrony osobistej posiada ok 20,000 osób ............na prawie 40,000,000 obywateli .........
Awatar użytkownika
koli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2006, 21:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: koli »

zapraszam na PW
koli-GLOCK Rulez
Marcinpt
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Chicago
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marcinpt »

Dzieki Przezs za odpowiedz.

Slyszalem ze macie walniete tam prawa ale jakos bedzie musialo sie dac zalatwic.

Np. jak patrze sie na franka i jego grupe lataja z bronia maszynowa krutka itd. Jaka droga oni maja te zezwolenia? Np. Na bron na ochrone to dla mnie znaczy karabin, shotgun, i bron krutka. Nieorjentujesz sie moze czy Polskie wladze uznaja licencje moja i egzaminacje z IL, USA. ? Znajoc zycie to nie, i jest od ch biurokracji tak jak i tu.
Marcin
Marcinpt
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Chicago
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marcinpt »

Koli masz PW. Niewiem czy to dobrze puscilem.
Marcin
Guliwer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2145
Rejestracja: 24 marca 2006, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guliwer »

Witam!

W Polsce żeby policja wydała pozwolenie na broń do ochrony osobistej, trzeba wykazać, że jest się ponadprzeciętnie zagrożonym.
Nie jest to może wymóg ustawowy ale taka jest praktyka.

Kol. Marcinie, a jak jest w Chicago z pozwoleniami na broń palną :?:

Czy można ją nosić na ulicy :?:
Ma być ukryta, czy widoczna, jak jest podobno w Teksasie :?:

Co z bronią do celów sportowych, czy rekreacyjnych, czyli strzelania dla przyjemności.
Czy wolno strzelać tylko na strzelnicach, czy można w innym bezpiecznym miejscu :?:

pzdr
I przekują miecze swe na lemiesze, a włócznie swe na sierpy. (Izaj. 2:4)
Awatar użytkownika
Cactus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 722
Rejestracja: 08 maja 2003, 12:49
Tematy: 76
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cactus »

Tu masz najnowszą wersję Ustawy o ochronie osób i mienia (w PDF): http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 0740Lj.pdf
no i jest ze 20 rozporządzeń wykonawczych do niej - niestety na stronie sejmowej nie ma uaktualnianych wersji.
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do 18 roku życia" (A. Einstein)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”