Magazyn Broni

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Magazyn Broni

Post autor: pimos »

Witajcie
Chciałbym się was poradzić odnośnie jednej kwestii, liczę na waszą pomoc i dobre rady....
Rejonowy Klub LoK w moim mieście posiada magazyn broni w jednej z agencji ochrony. Magazyn spełnia wszystkie europejskie wymagania itd. Niestety firmie nie przedłużono umowy i na jej miejsce wchodzi nowa firma ochroniarska, która delikatnie mówiąc, chce się pozbyć LOKoskiej broni. Ale nie w tym problem. Magazyn zostanie przeniesiony w inne miejsce, nasz magazynier ( jedyny zresztą ) to człowiek z zewnątrz, czyli dojeżdżający i problemem się staje jak ktoś chce sobie postrzelać w weekend. W związku z przeniesieniem magazynu na nowe miejsce padła propozycja wprowadzenia kolejnego magazyniera, który wypełni lukę w zakłóceniach jakie są w przypadku pobierania broni.
Teraz sedno : Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać magazynierem broni LOKoskiej, ( zaznaczam LOKoskiej ), czy konieczne sa jakieś szkolenia w tym względzie, czy wystarczy na przykład pozwolenie na broń czy może patent strzelecki / licencja ???
Może są wśród was magazynierzy i podzielą sie opiniami.

Z góry dziękuję za każdą radę....

pzdr
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
Awatar użytkownika
Old Archer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 336
Rejestracja: 29 października 2006, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Old Archer »

Witam

Z tego co się orientuje to aby prowadzic magazyn z bronia trzeba zrobić papiery "Dyspozytora broni" to cos pomiedzy pozwoleniem na broń a jego brakiem :).
Jezeli bedziesz potrzebował więcej informacji pisz bo 2 lata temu moja babcia robiła te papiery i jedyne co narazie pamięrtam to to że trzeba badania psychologiczne zrobić, ale zawsze mogę się dopytac jakby było trzeba.

Pozdrawiam Old Archer
Koń: Cekar, siodlo australijskie i złoty navy.
Cowboy Mounted Shooter
Cyrograf15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1716
Rejestracja: 15 listopada 2004, 23:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cyrograf15 »

Uprawnienia do pracy z bronią. Tu wystarczy kurs i egzamin LOKowski. Ja sie w tym roku z kusem zgapiłem a nastepny to niewiadomo kiedy bedzie. Trzeba co najmniej 15 osób aby się odbył, koszt był 200zł albo 400zł za osobę, nie pamietam. Trwa tydzień i konczy sie egzminem przed komisją z Warszawy (egzamin praktyczny i teoretyczny).
Wojtek
4,5/22/7.62/38/45
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PJU »

Witam. Napiszę Ci z własnego doświadczenia, bo też należe do Loku. W naszym przypadku - mamy magazyn broni, ze wszystkimi odpowiednimi papierami i odebrany przez policję, w budynku należącym do Lok - ale na chwilę obecną nie mamy magazyniera :( (Tzn - magazynier był, ale zrezygnowała z tej funkcji). W naszym przypadku wyglądało to tak:
1. Osoba, która ma być magazynierem musi być pracownikiem etatowym LOK - wymóg Loku
2. Musi odbyć odpowiedni kurs (nie chcę skłamać, ale z tego co mi się o uszy obiło to kosztuje on ok 1400 zł :shock: ).
Sytuacja wygląda u nas tak - nie mamy pracowników etatowych Lok w swoim mieście, więc nikt z miejscowych magazynierem zostać nie może.
Mamy przygotowany magazyn, który stoi pusty, po broń musimy jezdzić do magazynu w Rzeszowie.
Sytuacja patowa! Teraz albo dostaniemy pracownika etatowego (wątpię), albo ktoś będzie do nas dojeżdzał (bez sensu), pieniądze na magazyn wydane, na magazyniera też i nic z tego wszystkiego.
Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pimos »

PJU pisze:....Osoba, która ma być magazynierem musi być pracownikiem etatowym LOK - wymóg Loku...
No to jest problem, ale skoro to wymóg LOKu, to może uchwała Zarządu może go lokalnie "ulepszyć"... Z tego co wiem, to poprzedni emerytowany magazynier nie był również etatowcem a jedynie długoletnim członkiem klubu.... Sam egzamin też mnie przeraża, a szczególnie jego koszty, choć wydaje mi się że tygodniowy kurs to lekka przesada, jeśli byłby zorganizowany w oddziele wojewódzkim to jak dla mnie (domniemam) materiału jest na 2 dni szkolenia góra, choć moge się mylić...

Dziękuję wam za podpowiedzi, niemniej muszę skontaktować się z województwem aby wyciągnąć coś więcej... aczkolwiek koszty które podajecie są zdecydowanie różne, może jeszcze ktoś bliżej tematu potwierdzi jego wysokość.....

z góry dzieki

pozdrowienia
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
Awatar użytkownika
pimos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 29 września 2005, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolne Powiśle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pimos »

Old Archer pisze:.....to że trzeba badania psychologiczne zrobić, ale zawsze mogę się dopytac jakby było trzeba....
Rozumiem że masz tu na myśli standardowe badania lekarskie i psychiatryczne przy staraniu się o pozwolenie .... ? To dodatkowy koszt, który będzie musiała taka osoba ponieść, to cenna informacja, dziękuję.
pzdr
22LR / 7,62x39/ 8 / 9X19 / 12/76
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PJU »

Co do kosztów, to podałem jedynie, że tak słyszałem - ale pewności żadnej nie mam. Natomiast co do tego wymogu, aby magazynierem był pracownik etatowy Lok - to było to "życzenie" naszego Związku Wojewódzkiego LOK. Uważam, że w wielu kwestiach dot. np uprawnień do prowadzenia magazynu broni, czy innych jest wiele niedomówień i cięzko o jakąś pewną informację, na której można by się w 100% oprzeć.
Sam jestem ciekawy jak się wątek rozwinie - w razie czego sam wyszarpnę parę złoty i zrobie te uprawnienia :D
Cyrograf15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1716
Rejestracja: 15 listopada 2004, 23:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cyrograf15 »

Ponad 1500zł to kosztuje taki kurs i egzamin państwowy. Wtedy możesz być magazynierem nie tylko w LOKu a gdziekolwiek (agencje ochrony, policja, dowolne kluby, prywatne/komercyjne strzelnice).
Wojtek
4,5/22/7.62/38/45
deadlife
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 99
Rejestracja: 27 października 2006, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin/czechów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: deadlife »

Z tego co się orientuje to pozwolenie typu G
Only my weapon understand me:
TAU-7
margolin
votsok Ural
-----------------------
Miecz półtoraręczny zbroja pierscieniowo - płytkowa + rękawice bojowe ;)
Awatar użytkownika
koli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2006, 21:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: koli »

Witam
Jako że aktualnie przerabiam ten temat to może uściślę.
Wszelkie kwestie związane z "Magazynem Broni" reguluje rozporządzenie MSWiA z dn 3.04.2000 w sprawie przechowywania, noszenia i ewidencjonowania broni i amunicji. Zgodnie z tym rozporządzeniem "magazynier" o którym mowa w par2 pkt 4 powininen posiadać "legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni" o czym z kolei mowa w tym samym pargrafie w pkt5. w przypadku magazynowania mowa jest o dopuszczeniu typu "G" (dopuszczenie to nie to samo co pozwolenie, mówi się o dopuszczeniu do posiadania broni tylko na czas wykonywania zadań na rzecz podmiotów określonych w art. 29 par.1 Ustawi o BiA)
Kwestia samej "legitymacji" określona jest w ustawie o broni i amunicji. W art 30 ustawy mowa jest o tym kto może takową legitymaję posiadać. Co do kosztów "dopuszczenia" to ja np. za egzamin musiałem zapłacić 1000pln (było to 2 lata temu, jakie są stawki na chwilę obecną tego nie wiem, ale słyszałem że się nie zmieniły) i przedstawić umowy o pracę z podmiotami które posiadają broń o dopuszczenie której się ubiegałem.
Mam nadzieję że mój post uporządkował kwestie które były niejasne oraz uszczegółowił kilka definicji (to czego często doświadczam czytając to forum to tworzenie różnych definicji przez różnych ludzi, chyba tylko dla samego tworzenia :))
w razie wątpliwości służę radą i doświadzceniem.
pozdrawiam
koli-GLOCK Rulez
Awatar użytkownika
koli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2006, 21:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: koli »

I jeszcze słówko nt "kursu" i "egzaminu". Otóż w polskim prawie nie ma mowy o żadnych "kursach". Jesli takowe występują to są wewętrznym wymysłem LOK'u. Sam egzamin natomiast, może i noszący znamiona egzaminu państwowego, przeprowadzany jest przez Policję. i nie jest nigdzie napisane że ten kto zda ten egzamin może być magazynierem "wszędzie". Warunkiem dopuszczenia wogóle do egzaminu jest przedstawienie jak pisałem we wczesniejszym poście, umowy o pracę z podmiotem posiadającym broń o dopuszczenie której się ubiegamy.
sprawa, jak to w Polsce, turdna aczkolwiek do zrobienia, potrzeba trochę pieniędzy i dużo cierpliwości 8)

pzdr
koli-GLOCK Rulez
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”