Pozwolenie kolekcjonerskie mieszane

Moderator: Moderatorzy WBP

czmiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 24 lutego 2007, 22:43
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie kolekcjonerskie mieszane

Post autor: czmiel »

Mam prośbę do osób, które są zorientowane w prawie o poradę. Posiadam od dłuższego czasu pozwolenie na broń do celów sportowych. Mam licencje na karabin i pistolet bez strzelby. Patent zdawałem dawno temu na śrut (do wiatrówki) i kulę, tzn. nie mogę zakupić strzelby gładkolufowej na pozwolenie sportowe. Będę występował o pozwolenie na broń do celów łowieckich. W związku z tym mam pytanie, czy mogę wystąpić o broń kolekcjonerską do celów sportowych i łowieckich, tak żebym mógł nabyć każdy rodzaj broni na pozwolenie kolekcjonerskie tj. pistolet, karabin i strzelbę?
Proszę powiedzieć czy taki wniosek ma sens, czy lepiej dorobić patent na strzelbę i wystąpić o „pełne” kolekcjonerskie do celów sportowych?

Pytanie numer dwa. Jeżeli można uzyskać pozwolenie kolekcjonerskie do celów sporotwych (bez strzelby) i łowieckich (ze strzelbą), to czy do jego utrzymania będę musiał być cały czas jednocześnie członkiem PZSS (licencja) i PZŁ?
Naturalnie jestem także członkiem stowarzyszenia kolekcjonerskiego.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie mieszane

Post autor: arturo111 »

Nie występuje w przyrodzie coś takiego jak "pozwolenie kolekcjonerskie do celów sportowych".
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
czmiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 24 lutego 2007, 22:43
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie mieszane

Post autor: czmiel »

arturo111 dziękuję za zwrócenie uwagi, będę bardziej precyzyjny następnym razem.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie mieszane

Post autor: VIS »

Podpowiem tylko jak sformułować o jakie pozwolenie złożyć wniosek.

O broń palną sportową i myśliwską do celów kolekcjonerskich.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1387
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie mieszane

Post autor: rokada »

czmiel pisze: 18 maja 2022, 10:37 czy mogę wystąpić o broń kolekcjonerską do celów sportowych i łowieckich, tak żebym mógł nabyć każdy rodzaj broni na pozwolenie kolekcjonerskie tj. pistolet, karabin i strzelbę?
Jak rozumiem, Twoje pytanie dotyczy nie tyle samej możlwości, co sensowności wystąpienia o pozwolenie do celów kolekcjonerskich - pod względem ewentualnej konieczności zdawania dodatkowo egzaminu w WPA. Z tego punktu widzenia jest całkowicie wszystko jedno, czy zwolnienie z egzaminu przysługuje Ci z tytułu zdania egzaminu w PZŁ, czy z tytułu posiadania patentu i licencji sportowej PZSS.
czmiel pisze: 18 maja 2022, 10:37 Jeżeli można uzyskać pozwolenie kolekcjonerskie do celów sportowych (bez strzelby) i łowieckich (ze strzelbą), to czy do jego utrzymania będę musiał być cały czas jednocześnie członkiem PZSS (licencja) i PZŁ?
Ważnym powodem posiadania pozwolenia do celów kolekcjonerskich jest członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim. Członkostwo w PZŁ i PZSS nie ma tu zupełnie znaczenia.
Pamiętaj o tym, żeby we wniosku o pozwolenie do celów kolekcjonerskich napisać wyraźnie, że chodzi nie tylko o zakres broni sportowej, ale także myśliwskiej. Bez tego może okazać się, że dostaniesz pozwolenie z ograniczeniem kalibru broni długiej c.z. do 12mm.
czmiel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 24 lutego 2007, 22:43
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie mieszane

Post autor: czmiel »

Serdecznie dziękuję za uwagi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”