Start w zawodach

Moderator: Moderatorzy WBP

Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Start w zawodach

Post autor: Tlwar »

SAYR pisze: 09 października 2021, 16:56
Tlwar pisze:Chyba wszystko wiem
Jak w wielkim jesteś błędzie…
Wiem wszystko co chciałem.
Mateusz70 pisze: 09 października 2021, 17:31
Tlwar pisze: 09 października 2021, 13:27 Chcę zrobić pozwolenie na broń do celów sportowych-i tu się zaczyna pytanie - jak często trzeba startować w zawodach?
A gdyby podejść inaczej? Najpierw treningi, starty w zawodach dla utrzymania licencji, ale tylko w bocznym zapłonie (pistolet, karabin). Po jakimś czasie zaś podejść do tematu pozwolenia?
Przytaczana przez kolegów ilość startów jest potrzebna do utrzymania licencji. A do pozwolenia na broń, mianowicie tzw. "sportowego do celów sportowych", trzeba mieć właśnie aktualną licencję zawodniczą (do innych licencji się nie odniosę, bo nie dotyczy to kwestii podjętej przez kolegę - zaznaczam na forum, gdyby ktoś musiał coś sobie udowadniać).
Na strzelnicę chodzę regularnie co dwa tygodnie od roku i jestem pewien że chcę mieć swoją broń.
zbys77 pisze: 09 października 2021, 20:14 Może jeszcze jedna sprawa .
Jesteś na 100 procent pewien , ze chcesz pozwolenie sportowe ? Może wolisz pełne kolekcjonerskie , troszkę szybciej idzie , nie potrzebujesz startów .
Cały czas się zastanawiam nad kolekcjonerką ale słyszałem dużo opinii, że jest to trudniejsze do zdobycia.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Start w zawodach

Post autor: MarcinD »

Co do pelnej kolekcjonerki to z tego co swego czasu pisali koledzy raczej byla to kwestia regionalna. Ja robilem w Warszawie i to byl akurat bardzo prosty proces. Utrudnienia w stosunku do sportowej sa takie, ze jest drozej, masz wiecej strzelania i na tescie nie mozesz miec zadnego bledu. Ale sa tez plusy - proces jest szybszy i masz wiekszy wolumen broni do zakupu. Zrob obie, tak jak ja;) Dzieki temu masz pelen przekroj mozliwosci.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Start w zawodach

Post autor: Tlwar »

Ostatnie zapisałem się do klubu i robię sport + kolekcjonerka
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Start w zawodach

Post autor: Mateusz70 »

To będzie szkolenie na patent, na którym można dopytać o konkrety. Na forum, jak na rynku (gdyby stwierdzenie było niezrozumiałe, to tłumaczenia są na https://pl.wiktionary.org/wiki/forum). Część nawet zachowuje się, jakby towar wciskali.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”