Obrona konieczna

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Kucharek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1531
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 14:06
Tematy: 34
Lokalizacja: Front Wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Obrona konieczna

Post autor: Kucharek »

CP88; Colt 1911 A1 Government; Colt 1911 WWII Commemorative ; Beretta 92fs;
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Fokat »

Popisał ??? Czym ?? Żenującą niekompetencją swoich podwładnych ?
Odwrócenie zarzutu o 180 stopni, to powinna być DEGRADACJA i wylot z pracy dla odpowiedzialnego.
Bo to oznacza, że albo nie przeczytał akt sprawy, albo mają WYTYCZNE, że po użyciu broni, najpierw idziesz do paki a potem się zobaczy.
Kuriozum polega na tym, że gościa zapakowali do aresztu, a bandyci którzy go napadli, swobodnie hasali na wolności, bo policja tłumaczyła się stanem epidemiologicznym.
Systemowo dalej nic nie osiągnęliśmy, bo dyby nie MEDIALNA AKCJA, gość dalej gniłby w pace.
Czyli jak nie masz znajomych w portalach informacyjnych, albo nie jesteś prokuratorem, lub mundurowym, to wraz z bronią powinieneś nosić szczoteczkę do zębów i zapasową bieliznę.
NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO i NIC NIE IDZIE NA LEPSZE.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: biper »

"Prokurator Generalny polecił również wszcząć postępowanie wyjaśniające, w jaki sposób doszło do przedstawienia zarzutów osobie działającej w ramach obrony koniecznej."

Ale może po czymś takim w końcu ci cholerni prokuratorzy zaczną myśleć, a nie tylko przylepiać komuś paragrafy bez ryzyka..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: KG92RS »

To, czy zaczną myśleć, będzie zależało od efektów owego śledztwa - jeśli sprawa się rozmyje, to nic się nie zmieni.
Jedyna szansa na włączenie szarych komórek, to wywalenie tego konkretnego prokuratora z zawodu, z zarzutami niedopełnienia obowiązków.
Awatar użytkownika
AdrianX2005
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 15:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: AdrianX2005 »

Na TVP INFO też o tym mówili. Może teraz powinna zostać zorganizowana akcja w której trzeba by się domagać surowych konsekwencji wobec osób, które wsadził tego człowieka do aresztu. Zapewne sprawa ucichnie a potem posypią się nagrody dla prokuratury.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Fokat »

„Jeszcze kilka dni temu, prokuratorzy prowadzący, nie chcieli słyszeć o zmianie zarzutów”

Dajcie spokój, bo płakać się chce. To nie był jeden prokurator, tylko kilku, którzy MUSIELI przeanalizować materiał, skoro podtrzymali „usiłowania zabójstwa” .
Goście szli w zaparte, życzę marzycielom o „obronie koniecznej” mocne zrewidowanie swoich poglądów o ile nie chcecie za przeproszeniem „pi***zieć w pasiak”
ZORRO musiał coś zrobić, bo nawet w interwencji Polsatu, wyszło, że to gruba afera.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Tomtap »

@Fokat

Nie wiem na co to całe Twoje czarnowidztwo, zresztą będące jedynie gdybaniem. Nie lepiej poczekać co będzie i komentować rzeczywistość?

Sam fakt, że takie decyzje zapadły już jest bardzo dobrym znakiem, bo mamy pewien rodzaj precedensu, na którym można opierać podobne przyszłe sprawy. Czekajmy, obserwujmy.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: iiyama »

biper pisze: 08 maja 2020, 17:31 Ale może po czymś takim w końcu ci cholerni prokuratorzy zaczną myśleć, a nie tylko przylepiać komuś paragrafy bez ryzyka..
A co mu grozi? Przejście w stan spoczynku czyli de facto nagroda?
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Ziemo »

Tomtap pisze: 09 maja 2020, 07:31 mamy pewien rodzaj precedensu, na którym można opierać podobne przyszłe sprawy.
W Polsce nie mamy prawa opartego na precedensach i nie można się na nie powoływać. Takie rzeczy to tylko w usa.
HFT
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Tomtap »

Ziemo pisze: 09 maja 2020, 09:27
W Polsce nie mamy prawa opartego na precedensach i nie można się na nie powoływać. Takie rzeczy to tylko w usa.
Wybacz, ale nie miałem na myśli zapatrzenia się na prawnicze seriale z Netflixa. To jest zawsze precedens sytuacyjny, który może stanowić furtkę tak jak powoływanie się na orzeczenia sądów czy instytucji. Nie zamierzam wymieniać się tu na argumenty konkretnych przepisów, piszę o sensie ogólnym wystąpienia takiej sytuacji i możliwości wskazywania jej jako dobrej praktyki.

Nie wiem Ludziska jak można Was zadowolić. Podnosicie raban jak gość dostaje zarzuty, a jak pojawia się przeciwna decyzja, z której chyba całe środowisko strzeleckie powinno być zadowolone, to Wy nadal twierdzicie że jest źle. To kiedy będzie dla Was dobrze?
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Ziemo »

Ja jestem z tych wiatrowych strzelaczy, ale i tak się cieszę :)
HFT
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Fokat »

Tomtap pisze: 09 maja 2020, 10:41 Nie wiem Ludziska jak można Was zadowolić. Podnosicie raban jak gość dostaje zarzuty, a jak pojawia się przeciwna decyzja, z której chyba całe środowisko strzeleckie powinno być zadowolone, to Wy nadal twierdzicie że jest źle. To kiedy będzie dla Was dobrze?
Jeżeli KILKU PROKURATORÓW, po przeanalizowaniu sprawy idzie w zaparte jeszcze kilka dni temu, to znaczy, że SYSTEM „obrony koniecznej” nie działa.
Jeżeli z aresztu wydobywczego, wyciąga cię ZORRO w świetle kamer i blasku fleszy, to znaczy że system nie działa.
Mentalnośś tych ludzi opiera się na starej komunistycznej zasadzie „nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani”.
Po cholerę Ci system prawny, skoro z pudła wyciągać cię będzie medialny SZERYF?
A co będzie jak ministrem sprawiedliwości zostanie ZANDBERG?
Oczekuję wiarygodnej klasyfikacji mojego czynu, a nie medialnej szopki w świetle kamer.
Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Daniel D »

Ostatnie procesy obrony koniecznej to jakaś farsa.
Mamy kolesia co się bronił CP przed typem z pałką - tak samo usiłowanie zabójstwa.(sprawa sprzed 2 lat?)
Mamy Stoipę - usiłowanie zabójstwa
Mamy Jacka Windyka - usiłowanie zabójstwa
Ostatnią obronę konieczną z CP - usiłowanie zabójstwa

Jedynie przy tym prokuratorze sprawa została załatwiona szybko i z uwzględnieniem obrony koniecznej jako głównego motywu.

Zgodzę się z przedmówcą - Jeśli sprawa musi trafić aż do prokuratora generalnego, żeby była traktowana "normalnie" to coś tu nie działa.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: GreenHeart »

Nie wiem w jakim eurolandzie co niektórzy żyją i co sobie wyobrażają o sprawiedliwości wobec aferowców, defrauciarzy, manipulantów i oszustów ale w w tym kraju, oprócz Rywina to jeszcze nikogo do ciupy nie wsadzili :)

Wciąz będę powtarzał że wolałbym stłuc komuś ryja śmietnikiem, przywalić ławką, poharatać siekierą niż strzelać do kogoś, gdyż w Polsce za samo wyciągnięcie broni na ulicy są już zarzuty. Chora sytuacja tym bardziej że media mają w d... sprawiedliwość i nierzadko już samym tytułem skazują niewinnego człowieka.
Na serio to żygać mi się chce tą całą nagonką na posiadaczy broni. We własnym kraju, który moi dziadowie piersią bronili, ja mam zastanawiać się czy zabiorą czy nie zabiorą, czy wsadzą czy nie wsadzą. Jakby dziadek żył to by powiedział, że od komuny nic się nie zmieniło. Ciężko mi to napisać ale Ziobro w tym momencie stanął na wysokości zadania. Czyżby Kmicicowa przemiana?
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna

Post autor: Tomtap »

GreenHeart pisze: 09 maja 2020, 13:43 Ciężko mi to napisać ale Ziobro w tym momencie stanął na wysokości zadania. Czyżby Kmicicowa przemiana?
Porównania i przenośnie pozostawmy Sienkiewiczowi, tu z całą pewnością nie taka wersja. Albo ot tak się złożyło, albo pasowało do utrącenia kogoś niewygodnego, albo chodziło o tradycyjny dla tego gościa PR.

Niemniej ważne, że się zdarzyło.

Niedobrze, że porównywane są całkiem różne sprawy, których chyba jedynym wspólnym mianownikiem są rażące i często zwyczajnie głupie błędy owych posiadaczy, pogarszające ich sytuację. A świat nie kręci się wokół kilku "mających prawo do wszystkiego" posiadaczy broni.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”