Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Moderator: Moderatorzy WBP

p.m070994
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 12:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: p.m070994 »

Dzień dobry, odbywam kandydacką służbę wojskową we Wrocławiu, którą zakończę w 2022r. W czasie pełnienia służby jestem zakwaterowany w koszarach na terenie jednostki wojskowej. Zameldowany jestem w miejscowości w województwie łódzkim, natomiast moim miejscem stałego pobytu jest jednostka wojskowa we Wrocławiu. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądała by kwestia wywiadu środowiskowego po złożeniu wniosku do WPA. Czy w takiej sytuacji wywiad środowiskowy może być przeprowadzony tylko w miejscu zameldowania?
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2020, 12:32 przez p.m070994, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: MarcinD »

A w twoim wypadku to aby nie zandarmeria czy cos?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
p.m070994
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 12:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: p.m070994 »

Żandarmeria zajmuje się sprawami żołnierzy zawodowych. Odbywając służbę kandydacką moja droga do pozwolenia wygląda tak samo jak dla osób cywilnych.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2020, 15:02 przez Jka, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: K.B. »

Już na samym początku musisz wybrać odpowiednią komendę wojewódzką, ponieważ pozwolenie wydaje komendant wojewódzki właściwy ze względu na miejsce stałego pobytu: UOBiA, Art. 9, Ust. 1. Jeśli chodzi o określenie miejsca pobytu stałego, to sprawa nie jest szczególnie sprecyzowana. Jeżeli masz zamiar gdzieś przebywać stale, to jest to miejsce pobytu stałego. Jeżeli przebywasz gdzieś indziej przez ponad trzy miesiące, ale bez zamiaru zmiany miejsca pobytu stałego, to jest to pobyt czasowy. Mnie się wydaje, że spokojnie możesz składać papiery w Łodzi i wszystko w tamtejszym województwie załatwiać. O ile tak Ci wygodnie. Jeżeli wolisz we Wrocławiu, to też możesz, zawsze później możesz (a nawet musisz!) przepisać się przy kolejnej zmianie miejsca stałego pobytu. Czyli wybierz sobie wygodniejsze WPA i tam konsekwentnie wszystko załatwiaj.
adlar
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 23:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: adlar »

Jeżeli chodzi o wywiad środowiskowy, to ja ze względu na inne miejsce zameldowania i inne miejsce pobytu miałem kontakt z dwoma różnymi dzielnicowymi.
p.m070994
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 12:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: p.m070994 »

Czytałem że tak to wygląda, tylko że w moim przypadku mieszkam na terenie jednostki wojskowej gdzie niema sąsiadów z którymi można porozmawiać.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2020, 15:02 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chemol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 05 grudnia 2018, 21:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: Chemol »

Poczekaj aż skończysz WSO. Trafisz gdzieś w Polskę; tam staraj się o pozwolenie na broń. Z ŻW będziesz miał szybciej i łatwiej.
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: K.B. »

Z niczym nie czekaj, składaj papiery na Policję już teraz. We wniosku opisz sytuację z miejscem pobytu. Reszta to już zmartwienie Policji.
ketchup87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 08:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: ketchup87 »

K.B. pisze:Z niczym nie czekaj, składaj papiery na Policję już teraz. We wniosku opisz sytuację z miejscem pobytu. Reszta to już zmartwienie Policji.
Najgłupsza odpowiedź. Jak zostanie żołnierzem zawodowym to pozwolenie na kolekcjonerkę dostanie w trzy tygodnie i będzie go to kosztować 242zł. Żadnych badań, egzaminów nic. To jakby leżało na ziemi i wystarczy się schylić.

Edit: nie zauważyłem, że odgrzewam kotleta.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2020, 22:14 przez ketchup87, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Służba kandydacka a wywiad środowiskowy

Post autor: KG92RS »

ketchup87 pisze:Jak zostanie żołnierzem zawodowym to pozwolenie na kolekcjonerkę dostanie w trzy tygodnie i będzie go to kosztować 242zł.
A w trakcie się każe, że - zanim zostanie żołnierzem zawodowym - zmieni się ustawa i już nie będzie tak łatwo... W obecnej sytuacji, lepiej z niczym nie czekać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”