Licencje na 2020

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Focus2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 12:19
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Focus2018 »

Pierwszą licencję mam wydaną w 2019 roku.

Teraz chcę uzyskać swoje pierwsze przedłużenie na 2020 rok.

Wczoraj wyrobiłem wszystkie konieczne starty na P, K, S.

Chcę dziś w systemie kliknąć wniosek o przedłużenie licencji ale dostaję info, że klub nie ma ważnej licencji na rok 2020.

Co robić?

Czy czekać aż w systemie się pojawi ta możliwość czy pobrać ze strony mojego klubu taki czysty druk wniosku o przedłużenie licencji, wypełnić go długopisem i odesłać do mojego klubu?
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Hoz85 »

Czekać aż klub dostanie licencję na 2020 r.
U mnie jest tak samo - mój klub jeszcze nie otrzymał licencji na 2020 r.
Mam nadzieje, że w tym roku nie będzie jaj z ich przedłużaniem jak miało to miejsce rok temu.

Jak klub otrzyma licencję na 2020 r. będziesz mógł złożyć przedłużenie w zakresie broni na które Twój klub otrzymał licencję.
Awatar użytkownika
Focus2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 12:19
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Focus2018 »

Jaja to pewnie będą bo to jest PZSS - tu się normalnie nie da.

Zastanawiałem się tylko czy nie skorzystać z tej starej, papierowej formy (odręczny wniosek) ale zaczekam na licencję klubową w systemie i wtedy przez system to zrobię.

Kiedy robić opłatę za licencję na 2020? W jakiej wysokości? Do kogo ten przelew? Przelew tradycyjny czy przez jakiś system jak przy egzaminie na patent?
Arek_78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 16 lipca 2013, 09:58
Tematy: 5
Lokalizacja: Lubin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Arek_78 »

Tylko narzekacie. System elektroniczny PZSS działa bardzo dobrze. Wiadomo, że jest nowy i jak każda rzecz wymaga dopracowania ale nie ma co narzekać.
Jak klub składa późno wniosek to później tylko cierpią klubowicze. Mój akurat działa szybko i sprawnie.
Za wydanie licencji my płacimy do klubu, a klub płaci do PZSS. Dzięki temu PZSS nie musi szukać kto zrobił przelew (a ludzie robią to różnie, czasem z innego konta, czasem napiszą tytułem za licencję i szukaj później co za gościu wpłacił). Wydanie licencji 50 zł.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: woytas »

Focus2018 pisze:Jaja to pewnie będą bo to jest PZSS - tu się normalnie nie da.

Zastanawiałem się tylko czy nie skorzystać z tej starej, papierowej formy (odręczny wniosek) ale zaczekam na licencję klubową w systemie i wtedy przez system to zrobię.

Kiedy robić opłatę za licencję na 2020? W jakiej wysokości? Do kogo ten przelew? Przelew tradycyjny czy przez jakiś system jak przy egzaminie na patent?
Odręczny wniosek i tak musisz złożyć w klubie. Podobnie z 70 pln za wydanie nowego dokumentu
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Garfield »

woytas pisze:. Podobnie z 70 pln za wydanie nowego dokumentu
70? Wg cennika PZSS 50
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Toost »

woytas pisze:Odręczny wniosek i tak musisz złożyć w klubie. Podobnie z 70 pln za wydanie nowego dokumentu
Nie musi, jeśli startował w innych klubach to potwierdzenie startów jedynie.
Płaci się 50zł na konto swojego klubu, klub przesyła zbiorcze opłaty dalej.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Piotr_JG »

Focus2018 pisze: Zastanawiałem się tylko czy nie skorzystać z tej starej, papierowej formy (odręczny wniosek) ale zaczekam na licencję klubową w systemie i wtedy przez system to zrobię.

Kiedy robić opłatę za licencję na 2020? W jakiej wysokości? Do kogo ten przelew? Przelew tradycyjny czy przez jakiś system jak przy egzaminie na patent?
Tak jak woytas napisał: składasz papierowy wniosek w klubie, bo to klub weryfikuje i potwierdza Twoje starty. Płacisz też na konto klubu (u mnie 70 zł: 50 zł dla PZSS za licencję wg. cennika i 20 zł na DZSS ). Niezależnie od tego składasz wniosek elektronicznie, ale tu muszą być spełnione warunki niezależne od Ciebie (klub musi mieć aktualną licencję, kierownik klubu musi kliknąć, że zostałeś zweryfikowany, musi dotrzeć wpłata z klubu za li cencje) i wtedy PZSS przyznaje licencję.
Focus2018 pisze:Jaja to pewnie będą bo to jest PZSS - tu się normalnie nie da.
Nie jestem fanem PZSS, ale to było niepotrzebne. Możnaby odpowiedzieć: Jak ma być normalnie skoro członkowie jacyś .........(autocenzura)....
Na wszystkie Twoje pytania z ostatniej serii mas odpowiedź na stronie PZSS na samym dole. Wystarczy przeczytać.
Piotr
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Toost »

To w moim klubie jest Ameryka, załatwiłem wszystko nie wstając z fotela bez żadnej makulatury i płaciłem tylko 50zł.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Piotr_JG »

Bo kluby i okręgowe związki mają pewną swobodę. Pogratulować sprawnego klubu. Jaki to?
Piotr
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Mikun »

Klub macierzysty nie wymaga potwierdzenia startów zawodów odbytych w tymże klubie, inaczej sprawa wygląda jak ktoś lewiznę robił gdzieś tam tylko nie w swoim klubie to trzeba przedstawić :wink:
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Thrud »

No chyba że kierownik klubu sędziuje / obserwuje zawody w innym klubie, a do tego kojarzy cię z twarzy (i tu plusują regularne treningi :-D)
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Licencje na 2020

Post autor: Ślubek »

Piotr_JG pisze:składasz papierowy wniosek w klubie, bo to klub weryfikuje i potwierdza Twoje starty. Płacisz też na konto klubu (...). Niezależnie od tego składasz wniosek elektronicznie
Nie składałem wniosku elektronicznie.

Po opłaceniu składek dostałem w klubie do podpisania wydrukowany wniosek, z już wpisanymi startami. Podpisałem i obecnie widzę już w portalu PZSS nową licencję.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Telesfor »

Składałem elektronicznie. Licencja pojawiła się tydzień po złożeniu wniosku.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Licencje na 2020

Post autor: Tomek_J »

Panowie, co klub, to obyczaj.
Generalnie zasada jest prosta, jeżeli klub ma przedłużoną, to zawodnik może przedłużać (jakkolwiek to brzmi :roll: ). Opłata to 50zł za licencję do PZSS i w zależności od WZSS 5-20 zł (przy czym niektórzy mogą nawet nie wiedzieć o takiej opłacie, bo po prostu mieści się ona w składce rocznej i nie jest wyszczególniona w żaden sposób w "tabelce opłat klubowych"). W niektórych klubach w składce rocznej mieści się również opłata za przedłużenie licencji, co kraj to obyczaj. Ponadto jak kierownik klubu jest ogarnięty, a wie że ma nieogarniętych klubowiczów, to sam klika i przedłuża licencje swoim członkom klubu, bo to parę minut roboty, a potem 99% klubowiczów nie czeka na tego jednego, który "akurat nie miał dostępu do internetu" (PZSS lubi wysyłać plastiki hurtem, potem z tymi pojedynczymi robi się problem, bo prezes WZSS zapomniał kliknąć tej jednej osobie, która złożyła wniosek dwa tygodnie po innych i wszystko stoi, itp).
Już rok temu wszystko działało naprawdę sprawnie, jeżeli nie działa sprawnie, to przyczyna leży na samym dole, tj. kierownik klubu lub wręcz nawet zawodnik. A na większość standardowych pytań jest odpowiedź na stronie PZSS, ktoś parę postów wcześniej linkował. Jak ktoś narzeka, że musi tydzień czekać na plastikową kartę, to niech sobie przypomni, co się działo w roku 2018 i poprzednich... A jeżeli ktoś nie może trenować lub startować w klubowych zawodach bez plastiku to rozważyłbym zmianę klubu na bardziej "dla ludzi".
KPN60, KDW60, KDW3x40.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”