Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Uwaga na nowe orzeczenie lekarskie

Moderator: Moderatorzy WBP

kosello
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Uwaga na nowe orzeczenie lekarskie

Postautor: kosello » 2019-11-14, 09:15

Witam Panie i Panów,
na początek przedstawię się, mam na imię Łukasz, jestem już na etapie oczekiwania na decyzję z WPA (stołeczne), strzelam z naciskiem na współzawodnictwo :) Na razie Kdw, jak tylko będą papierki to karabin centralny i dalej broń krótka, bo tu mam jeszcze dużo do poprawek :D
Nie znalazłem takiej informacji, ale chciałbym zwrócić uwagę wszystkich, którzy w tym roku będą robić badania lekarskie : po rozporządzeniu Ministra Zdrowia z sierpnia tego roku, nie wszyscy lekarze zaktualizowali druk finalnego orzeczenia do posiadania broni. Sam nie sprawdziłem, dostałem na starym druku i WPA odesłało mnie do lekarza po poprawki . Jedyna różnica sprowadza się do umieszczenia przypisów na oddzielnej stronie (!) i oczywiście do daty aktualizacji druku...
pozdrawiam,
Łukasz

nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na nowe orzeczenie lekarskie

Postautor: nzpetter » 2019-11-14, 09:25

Mnie cofnęli z powodu tego że psycholog nie wydrukowała dokumentu obustronnie (pouczenia na odwrocie są ważne),
ponadto jest instrukcja niepotrzebne skreślić na orzeczeniu (moja zamiast skreślić "nie może" podkreśliła "może").

Także warto orzeczników i psychologów sprawdzać, bo WPA później ma to w "d***", nie przyjmuje takich dokumentów
i oczywiście całość skutków nieznajomości rozporządzeń przez lekarzy spada na klienta.

Awatar użytkownika
Wedymin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Wedymin » 2019-11-14, 11:13

Tu macie mój przypadek...
"...and Mr. 9 millimeter here, he's the shepherd protecting my righteous ass in the valley of darkness." Jules Winnfield

Cezary73
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Cezary73 » 2019-11-14, 11:17

Skoro uprawnieni lekarze sa przez Policje na ich stronie wypisani, to policja powinna sama od nich rzadac zmiany drukow na nowe w swoim zakresie :568: :

http://wpa.policja.waw.pl/wpa/bron/wyka ... y-i-psycho

kosello
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: kosello » 2019-11-14, 11:59

w moim przypadku p doktor przyznał się, że o zmianach w badaniach dla strzelających, lekarze dowiadują się od.... strzelających :!:

Awatar użytkownika
Vonzgj
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Vonzgj » 2019-11-14, 12:23

Cezary73 pisze:Skoro uprawnieni lekarze sa przez Policje na ich stronie wypisani, to policja powinna sama od nich rzadac zmiany drukow na nowe w swoim zakresie :568: :

http://wpa.policja.waw.pl/wpa/bron/wyka ... y-i-psycho

Z tego co wiem to w WPA Kraków tak robią. Jak rejestrowałem broń we wrześniu, to byłem świadkiem, jak przy drugim biurku funkcjonariusz dzwonił do jakiegoś lekarza z listy i informował o nowym rozporządzeniu i żeby ogarnął nowe druki. :-D

Wróć do „Prawo i broń - WBP”