Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Rozszerzenie pozwolenia.

Moderator: Moderatorzy WBP

Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Rozszerzenie pozwolenia.

Postautor: Ramesses » 2019-10-15, 18:02

Szanowni - a potwierdzenie komunikatów robicie u siebie w klubie czy w klubie gdzie były starty?

WPA żąda potwierdzania czy sam wychodzisz przed szereg. Jak masz komunikat ściągnięty ze strony klubu to jest adres mogą wejść i sobie sprawdzić. Tylko skończony głupiec przedstawiał by fałszywe komunikaty bo to celowe wprowadzanie w błąd organu administracji państwowej. I w tym momencie chyba bez znaczenia byłoby czy Policja ma czy nie ma prawa ich żądać. Zamknął by sobie drogę do pozwolenia na wieki wieków.
9x19/357/223/7,62x39/22

mr123456
Grupa: Blokada Giełdy

Postautor: mr123456 » 2019-10-15, 19:44

Jak chodzi o wzorek to możesz adaptować np. taki albo znaleźć lub stworzyć coś od Siebie:

Wnioskodawca:
Imię i nazwisko: [XX]
Imiona rodziców: [XX]
Data i miejsce urodzenia: [XX]
Adres zameldowania i zamieszkania: [XX]
Adres do korespondencji: [XX]
PESEL: [XX]
Tel. kontaktowy: [XX]

[XX], dnia [XX]

Komendant Wojewódzki Policji
w [XX]

Dotyczy sprawy: [XX]

Wnoszę o zmianę decyzji z dnia [XX] roku wydanej w sprawie [XX] – pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej poprzez rozszerzenie go o [XX] sztuk broni palnej.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [XX] roku uzyskałem pozwolenie na XX sztuk broni palnej sportowej dla celów sportowych.

Dotychczas zakupiłem [XX] sztuk broni pozwalających na trening oraz uczestnictwo w zawodach w konkurencjach [XX].
Niezależnie od tego chciałbym nabyć [XX] sztuk broni pozwalających mi na trening strzelecki w konkurencjach [XX], przez co mógłbym rozwijać moje umiejętności i polepszać umiejętności sportowe. Nie ulega wątpliwości, iż tylko korzystanie z własnej, wybranej i przystosowanej do mnie broni do rywalizacji sportowej jest skutecznym środkiem dla realizacji mojego sportowego zamierzenia.

[cd. uzasadnienia]

W takim stanie rzeczy uważam, że mój wniosek jest uzasadniony i zasługuje na uwzględnienie.

Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami przed wydaniem decyzji, gdy organ Policji dojdzie do wniosku, iż należy wydać decyzje zgodne z żądaniem strony.

Załączniki:
[XX]

pyton67

Postautor: pyton67 » 2019-10-28, 18:51

Witam.
Dzisiaj złożyłem papiery na rozszerzenie w nowej scenerii WPA KSP - szybko, miło i sprawnie - zobaczymy jak będzie dalej.
Szczególnie dziękuję za pomoc kolegom: redav i mr123456.
Pozdrawiam.

pyton67

Postautor: pyton67 » 2019-11-10, 19:23

W piątek 8.11 otrzymałem pismo z KSP - jednak wymagają potwierdzenia startów!
Brzmi to dokładnie tak: " Proszę o dostarczenie: dokumentów, wydanych/poświadczonych przez właściwe organizacje uzasadniających potrzebę posiadania wnioskowanej ilości broni palnej sportowej w celu sportowym tj. potwierdzających udział w zawodach strzeleckich wymagających użycia wnioskowanych jednostek broni."
Na szczęście na dostarczenie mam 14 dni.
Pozdrawiam.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2019-11-10, 21:38

pyton67 pisze:Na szczęście na dostarczenie mam 14 dni.

Tylko pamiętaj, żeby konkurencje były inne, niż te, które wymieniłeś w pierwotnym wniosku.

pyton67

Postautor: pyton67 » 2019-11-11, 07:18

KG92RS pisze:
pyton67 pisze:Na szczęście na dostarczenie mam 14 dni.

Tylko pamiętaj, żeby konkurencje były inne, niż te, które wymieniłeś w pierwotnym wniosku.

W pierwotnym wniosku wymieniłem 15 konkurencji a wnioskowałem "na początek" tylko o 8 - więc mam nadzieję że będzie ok!
Pozdrawiam.

Ramesses

Postautor: Ramesses » 2019-11-11, 09:54

pyton67 pisze:W piątek 8.11 otrzymałem pismo z KSP - jednak wymagają potwierdzenia startów!
Brzmi to dokładnie tak: " Proszę o dostarczenie: dokumentów, wydanych/poświadczonych przez właściwe organizacje uzasadniających potrzebę posiadania wnioskowanej ilości broni palnej sportowej w celu sportowym tj. potwierdzających udział w zawodach strzeleckich wymagających użycia wnioskowanych jednostek broni."
Pozdrawiam.

Czyli dostarczyłeś im jakieś komunikaty czy nie bo nie bardzo to z twojego wpisu wynika. A jeśli tak to w jakie formie ? Ja wysłałem do WP Radom wydruki komunikatów pobrane ze stron internetowych klubów w których brałem udział w zawodach. Jedynym potwierdzonym oficjalnie dokumentem było napisane przeze mnie na kompie zaświadczenie o udziale w zawodach klubowych Ksp10 i Ksp20 z ostatnich trzech lat ( tylko daty zawodów) podpisane i opieczętowane przez sekretarza klubu. Zero zastrzeżeń. Co do konkurencji to na wszystkich komunikatach było tak naprawdę tylko cztery. Psp, Pcz, Ksp, Kcz i tyle. Chyba żeby uznć że Pcz10 i Pcz 10/15 to zupełnie odmienne konkurencje wymagające innej broni, wtedy uzbierało by się z dziesięć. Fakt że wnioskowałem tylko o kolejne 5 jednostek ( wcześniej miałem 3) ale z rozmowy telefonicznej którą odbyłem w miedzyczasie z pracownikiem WPA odniosłem wrażenie że potraktowali mój wniosek jako raczej skromny i chyba jakbym zawnioskował o więcej np. 8 to też bym dostał.
Ostatnio zmieniony 2019-11-11, 09:58 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19/357/223/7,62x39/22

rokada

Postautor: rokada » 2019-11-11, 11:45

Jesli pozwolenie nie było wydane na podstawie obowiązujacej obecnie ustawy, nie da się go zmienić w trybie art. 155 KPA, czyli trzeba uzyskać nowe pozwolenie.

Awatar użytkownika
kamilos

Postautor: kamilos » 2019-11-11, 11:48

W zamierzchłych czasach myśliwi po zapisaniu się do PZŁ i przejściu procedur dostawali pozwolenie wyłącznie na broń śrutową, by dostać również na broń kulową należało zrobić selekcjonera ( możliwość polowania na rogacze ), po odpowiednim stażu.
Wielu starszych myśliwych ma takie pozwolenia. Droga do rozszerzenia o broń kulową nie musi być "od nowa" gdyż od nowa oznaczało by zdanie teraźniejszych egzaminów PZŁ na myśliwego które to Twój Kolega ma już zaliczone, sądzę że nie ma selekcjonera, robi uprawnienia selekcjonera i na ich podstawie rozszerza pozwolenie o broń kulową.
Powyższa droga została już praktykowana przez mojego znajomego.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2019-11-11, 12:11

kamilos pisze: Droga do rozszerzenia o broń kulową nie musi być "od nowa" gdyż od nowa oznaczało by zdanie teraźniejszych egzaminów PZŁ na myśliwego

Musi zacząć "od nowa" w znaczeniu kontaktów z WPA, a nie PZŁ. Starego pozwolenia nie może zmienić w trybie określonym art. 155 KPA. Musi zrobić badania i wystąpić do WPA o kolejne pozwolenie na broń.

pyton67

Postautor: pyton67 » 2019-11-11, 12:36

Ramesses pisze:
pyton67 pisze:W piątek 8.11 otrzymałem pismo z KSP - jednak wymagają potwierdzenia startów!
Pozdrawiam.

Czyli dostarczyłeś im jakieś komunikaty czy nie bo nie bardzo to z twojego wpisu wynika. A jeśli tak to w jakie formie ? Ja wysłałem do WP Radom wydruki komunikatów pobrane ze stron internetowych klubów w których brałem udział w zawodach. Jedynym potwierdzonym oficjalnie dokumentem było napisane przeze mnie na kompie zaświadczenie o udziale w zawodach klubowych Ksp10 i Ksp20 z ostatnich trzech lat ( tylko daty zawodów) podpisane i opieczętowane przez sekretarza klubu. Zero zastrzeżeń. Co do konkurencji to na wszystkich komunikatach było tak naprawdę tylko cztery. Psp, Pcz, Ksp, Kcz i tyle. Chyba żeby uznć że Pcz10 i Pcz 10/15 to zupełnie odmienne konkurencje wymagające innej broni, wtedy uzbierało by się z dziesięć. Fakt że wnioskowałem tylko o kolejne 5 jednostek ( wcześniej miałem 3) ale z rozmowy telefonicznej którą odbyłem w miedzyczasie z pracownikiem WPA odniosłem wrażenie że potraktowali mój wniosek jako raczej skromny i chyba jakbym zawnioskował o więcej np. 8 to też bym dostał.

Tak jak i Ty dostarczyłem KSP niepotwierdzone komunikaty ściągnięte ze ston klubowych (ZTS i KSCover).
Pozdrawiam.

pyton67

Postautor: pyton67 » 2019-11-11, 12:36

Oczywiście chodziło mi o ZKS a nie ZTS !

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2019-11-11, 13:09

Odwróć sytuację.

Chcę startować w ... ale nie mam z czego więc potrzebuję dokupić.

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2019-11-11, 13:18

tomekwroclawski pisze:Chcę startować w ... ale nie mam z czego więc potrzebuję dokupić.

To nic nie da - WPA już dawno stwierdziły, że "zamiar" nie jest wystarczająco ważną przesłanką tak do posiadania broni, jak i rozszerzenia pozwolenia. A z racji tego, że mają praktycznie wolną rękę w określaniu liczby sztuk w pozwoleniach (przez jeden, niefortunny zapis w ustawie), to nie ma sensu się z nimi kopać.

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2019-11-11, 13:36

Potwierdzam, napisałem przy okazji któregoś rozszerzenia że startuję w poważnych zawodach i potrzebuję dodatkowo jedną sztukę w przypadku awarii. Nic z tego :P
Za to wystarczy pojedynczy start w nowej konkurencji żeby dostać sztukę więcej. Oczywiście PCZ10 i PCZ25 to dwie oddzielne konkurencje. Liczy się ogólna ilość konkurencji, więc jeżeli przy występowaniu o pozwolenie dostarczyłeś starty w 10 konkurencjach a wnioskowałeś o 5 sztuk broni to śmiało możesz pisać rozszerzenie o kolejne 5 przedstawiając te same komunikaty.
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mossberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bajkał MP-27, Bul 1911 CG .45, Tikka T3X Varmint .223, Fabarm STF12 11"

Wróć do „Prawo i broń - WBP”