Umorzenie postępowania

Moderator: Moderatorzy WBP

Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 września 2019, 20:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Umorzenie postępowania

Post autor: Bart742 »

Cześć wszystkim !

Mam do was pytanie, rok temu złapano mnie z gramem przysłowiowej trawki ale postępowanie umorzono ze względu na wcześniejszą niekaralność itp. Po tym wydarzeniu zdałem uprawnienia do wykonywania polowania, przeszedłem wszystkie badania, odebrałem zaświadczenie o niekaralność i wybieram sie na komendę złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na broń myśliwską. Dziś sobie przypomniałem o tym feralnym dniu i nieodpowiednim zachowaniu i moje pytanie brzmi czy to wydarzenie będzie miało wpływ na wydanie pozytywnej decyzji ?????
Proszę bardzo o waszą pomoc bo nie daje mi to spokoju, może miał ktoś podobną sytuacje.
Ostatnio zmieniony 04 września 2019, 21:14 przez Bart742, łącznie zmieniany 1 raz.
Arek_78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 16 lipca 2013, 09:58
Tematy: 5
Lokalizacja: Lubin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: Arek_78 »

Wg mnie nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: Hoz85 »

Teoretycznie powinno być ok bo nie jesteś skazany prawomocnym wyrokiem - postępowanie zostało umorzone.
Fakt jest taki, że ślad po tym incydencie zapewne pozostał w policyjnych bazach.
MOŻE to skutkować trybem odwoławczym do przedstawionych przez Ciebie badań lekarskich/psychologicznych.

Dodatkowo - będziesz miał rozmowę z dzielnicowym. Warto się zastanowić co mu powiesz bo pytanie o Twoje ewentualne przygody z Policją na 100% padnie. Jak powiesz, że nic się nie działo poza mandatami za wykroczenia drogowe, a później wyjdzie, że byłeś zatrzymany z ziołem....mogą być tego jakieś negatywne skutki (np. wspomniane wcześniej badania w trybie odwoławczym).
Ostatnio zmieniony 04 września 2019, 21:30 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: tomekwroclawski »

A praktycznie przeczołgają Cię przez badania psychologiczne, najpewniej włącznie z odwoływaniem się od orzeczenia psychologa i skierowaniem na ponowne badanie...Ale to już kolega napisał.

A. Jest jeszcze samo badanie psychologiczne, w trakcie którego być może pytanie jakże niewygodne pytanie o używki. I co masz teraz odpowiedzieć ?

Że ani ani. ? Poświadczysz nieprawdę ? Przestajesz być wiarygodny, orzeczenie tym samym w zasadzie też.

Czy że zdarzyło Ci się ? I wtedy czekasz na reakcję Pani / Pana psychologa :103:
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: Piotr_JG »

Został przyłapany na posiadaniu , nie używaniu...
Piotr
Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 września 2019, 20:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: Bart742 »

Dzięki za odp, dam znać za 3 tyg jaki jest finał, jakby ktoś się jeszcze trafił np policjant i mógł się wypowiedzieć to będę wdzięczny.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: lemuchr »

na pytanie używki odpowiada zgodnie z prawdą że nigdy nie był skazany za posiadanie i czeka na reakcję ;)
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 września 2019, 20:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: Bart742 »

Czyli jak dobrze rozumiem to w najgorszym przypadku mogą mnie skierować na ponowne badania lekarskie i psychologiczne ??
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: tomekwroclawski »

Zawsze możesz jak były prezydent stanów zjednoczonych, zapytany jeszcze jako kandydat, czy palił trawkę, odpowiedział : „ paliłem, ale nie zaciągałem się”. Prawda zawsze jest relatywna.

W najgorszym przypadku odmówią i przyczołgają przez KGP a potem NSA. W lepszym KGP zmieni decyzję WPA, w jeszcze lepszym odwołają od badań i będzie ponowne badanie, w najlepszym po 30 dniach odbierzesz decyzję i promesy.

Mamy zakręcić kołem czy preferujesz wróżenie z fusów ?
Ostatnio zmieniony 06 września 2019, 19:14 przez tomekwroclawski, łącznie zmieniany 1 raz.
Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 września 2019, 20:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: Bart742 »

Dzięki za odp, jak wyglada sytuacja gdy NSA podtrzyma decyzje ? To już nigdy nie będę posiadał pozwolenia i mogę pożegnać się z pasja ???. Dam znać jak się to zakończyło.
Ostatnio zmieniony 06 września 2019, 19:23 przez Bart742, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: tomekwroclawski »

W najgorszym przypadku będziesz musiał odczekać i złożyć wniosek raz jeszcze. Kolega przegrał przed NSA, potem złożył wniosek raz jeszcze i dostał. W pewnym sensie „ dogadał się” ale tam poszło o ilość.

Ludziom zabierają broń „ za wódę”, wyrok się zaciera i znów dostają. Są skazania za przestępstwa skarbowe, następuje zatarcie i znów „jest OK ”.
Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 04 września 2019, 20:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: Bart742 »

Dzięki kolego uspokoiłeś mnie
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: tomekwroclawski »

To moja osobista opinia, zrobisz jak uważasz, ale ja bym był szczery, szczególnie u psychologa. Po coś miałeś te trawkę i coś z nią robiłeś. Jak „używałeś” to szczerze jak było i jak jest. Dzielnicowy tak wie swoje, z kim masz do czynienia i co o Tobie gadają. Ma ciekawsze problemy na głowie niż analizowanie co z tym „ gram” zamierzałeś zrobić. Bo chyba raczej nie. handlowałeś ?. A WPA to WPA. Może się czepiać ale czy musi ? Od zawsze myśliwy miał prościej, bo droga do glejtu na polowanie jest nie łatwa. Jak przeszedłeś przez sito stażu i egzaminów to jesteś gość.
Awatar użytkownika
mgmg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 13:18
Tematy: 0
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: mgmg »

A ja postawie śmiałą i nie popartą dowodami a jedynie znajomością natury ludzkiej tezę, że: wszyscy kłamią i robią to dlatego, że najczęściej uchodzi to im na sucho. Oczywiście nie polecam!
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Umorzenie postępowania

Post autor: kulfon »

tomekwroclawski pisze:To moja osobista opinia, zrobisz jak uważasz, ale ja bym był szczery, szczególnie u psychologa
kolego po co dajesz takie rady aby chłop sam sobie robił pod górkę?
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”