Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Umorzenie postępowania

Moderator: Moderatorzy WBP

tomekwroclawski
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Umorzenie postępowania

Postautor: tomekwroclawski » 2019-09-06, 20:23

Oczywiście. Powodów kłamania jest tyle ile kłamstw. A czy uchodzi to wszystko na sucho ? Gdyby to była prawda, więzienia świeciłyby pustkami, prawo by było martwe a rząd bez pieniędzy.

To co usiłujesz nam sprzedać to tylko kiepska demagogia, mająca nas przekonać, ze za wszelka cenę trzeba iść w zaparte a kłamstwo
powtórzone milion razy staje się prawda. Ale przecież sam doskonale wiesz ze to nie prawda.

Umiesz okłamać sam siebie a mówiąc swojej kobiecie „ kocham Cię ” tez kłamiesz ?

Kulfon - gość już sobie zrobił pod górkę.
Ostatnio zmieniony 2019-09-06, 20:26 przez tomekwroclawski, łącznie zmieniany 2 razy.

Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Bart742 » 2019-09-06, 20:35

Kulfon a Ty jakbyś postąpił na moim miejscu ?? Ja już wszelkie badania prZeszedlem bez problemu.

Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Bart742 » 2019-09-06, 20:37

Kulfon a Ty jakbyś zrobił na moim miejscu ?? Wszystkie badania przeszedłem bez problemu

Awatar użytkownika
kulfon

Postautor: kulfon » 2019-09-06, 20:39

Rób jak uważasz a uważaj jak robisz :-D
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem

Ceezz

Postautor: Ceezz » 2019-09-06, 21:03

Bart742 pisze: umorzono ze względu na wcześniejszą niekaralność itp.

Nie wiem co znaczy, że ktoś "umorzył". W artykule 17 kpk nie ma takiej przesłanki umorzenia jak "brak wcześniejszej karalności".
Możliwe, że to nie jest umorzenie tylko warunkowe umorzenie postępowania, a to nie do końca to samo.

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2019-09-06, 21:55

Umorzyć mógł prokurator bo uznał ze szkodliwość społeczna jest znikoma a delikwent wcześniej nie był karany lub sąd warunkowo, z tych samych powodów, wtedy zatarcie następuje bodaj po roku.

Kolega ma zaświadczenie o niekaralności wiec formalnie nie jest karany, co do tego nie ma wątpliwości.

My rozstrzygany czy WPA będzie brała pod uwagę incydent z ziołem czy nie. A jeśli tak, to jakie zajmie stanowisko w tej sprawie i co z tym zrobi.

Zastanawiamy się tez, co ma kolega „zeznać” jak by go „odwoławczy ” indagował „ na okoliczność”. Udawanie głupa raczej nie pomoże.

Szczerość ?
Tylko jaka ?
Byłem głupi i chciałem spróbować ?
Dałem się koledze namówić ?
Byłem ciekaw i dałem się z tym złapać ?
Czy „popieram ruch wolne konopie” ?

Jeszcze weselej będzie jak padnie pytanie, czemu lubi mordować niewinne zwierzęta ;laughing: , po prostu z deszczu pod rynnę ;laughing:

Ceezz

Postautor: Ceezz » 2019-09-06, 23:06

tomekwroclawski pisze:My rozstrzygany czy WPA będzie brała pod uwagę incydent z ziołem czy nie. A jeśli tak, to jakie zajmie stanowisko w tej sprawie i co z tym zrobi.

Zastanawiamy się tez, co ma kolega „zeznać”

Oceniać go będzie człowiek a nie komputer z zaprogramowanym algorytmem, więc to wszystko wróżenie z fusów.
Jeśli był zatrzymany, a pewnie był, lub były rejestracje procesowe to wyjdzie im z bazy i dojdą do sprawy.
I jeden stwierdzi, że jak prokurator umorzył, to pewnie nic nie znaleźli albo miał powód, inny ściągnie sobie akta sprawy i przeczyta co tam było, potem wezwie chłopaka i będzie go grillować.
Jest zasadnicza różnica miedzy umorzeniem z powodu braku czynu czy jego błahości, które jest quasi uniewinnieniem, a warunkowym umorzeniem, które jest quasi skazaniem
Co najlepiej powiedzieć ? Że się "dogadał, wypruł i skończył te znajomości" ;) serio.

po zwierzątkach, mogą go jeszcze zapytać, czy należy "mordować wrogów ojczyzny" :D

marco polo pisze:To jeśli ktoś idzie do wojska i zostaje żołnierzem to znaczy że ma nadzieję że będzie mordował niewinnych nie uzbrojonych lub uzbrojonych ludzi?

To jak w tym dowcipie:
"Janusz, a po co ty idziesz do wojska ?
- zabijać wrogów ojczyzny !
- a jeśli to oni będą chcieli zabić Ciebie ?
- Mnie? A za co ?
Ostatnio zmieniony 2019-09-06, 23:12 przez Ceezz, łącznie zmieniany 1 raz.

DrSen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: DrSen » 2019-09-07, 00:12

Mogę się założyć, że nie będzie żadnego problemu. Przeczołgiwanie i inne wymysły to absurd w świetle przedstawionych przez autora tematu wydarzeń.

Bart742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Bart742 » 2019-09-07, 01:15

W decyzji nie ma nic napisanego o warunkowym umorzeniu tylko jest ze umarza sprawę z takiego i takiego powodu.

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2019-09-07, 13:24

W ogóle nie macie poczucia humoru ;laughing:, o czymś takim jak sarkazm nie wspomnę :033:

A to pytanie o niewinne zwierzątka to akurat z opowieści kolegów, wyobraź sobie ze była taka Pani, która regularnie zadawała takie pytanie, w sumie zupełnie bez jakiś konsekwencji, bo jeszcze nie słyszałem żeby komuś nie dała pozytywnie.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”