Szafa na broń - ważność certyfikatu

Moderator: Moderatorzy WBP

Skrimer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2019, 08:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: Skrimer »

Witam wszystkich.

Mam pytanie. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem szafy na broń w klasie S1 , która posiada stosowny certyfikat. Zarejestrowałem pierwsze dwie jednostki broni i WPA wraz z książeczką przysłało do wypisania oświadczenie. Należy załączyć certyfikat oraz na oświadczeniu wpisać datę jego ważności. Szafa jest pożyczona od kolegi , certyfikat miał datę ważności do 05.2018.

Jeżeli dobrze rozumiem, to daty ważności tych certyfikatów określają jedynie w jakim czasie producent może produkować i sprzedawać szafy a następnie musi certyfikację ponowić by produkować kolejne spełniające normę.

Zakładam , że nie dotyczy to Kowalskiego , który szafę kupił. Czy ktoś z Was biega co trzy lata by uaktualnić certyfikat na szafę, którą ma w domu??.
Czy ktoś miał podobną sytuację jak ja , że oświadczał do WPA , że ma szafę a data certufikatu już się skończyła ??
WPA pyta o datę ważności certyfikatu i obawiam się o ich reakcję jak dostaną to oświadczenie z datą 05.2018 ( bo inaczej po co takie pytanie skoro dodatkowo załączam certyfikat)

Z góry dzięki za odpowiedź
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: KrisKK »

Temat wałkowany już wielokrotnie data certu Ciebie nie dotyczy i nie szukaj problemu gdzie go nie ma zresztą sam sobie odpowiedziałeś we fragmencie "daty ważności tych certyfikatów określają jedynie w jakim czasie producent może produkować i sprzedawać szafy a następnie musi certyfikację ponowić by produkować kolejne spełniające normę"
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: KG92RS »

Skrimer pisze:daty ważności tych certyfikatów określają jedynie w jakim czasie producent może produkować i sprzedawać szafy
PRODUKOWAĆ. Tylko produkować. Sprzedawać już wyprodukowane może, kiedy chce.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: Toost »

Które WPA takie "zmyślne" i oświadczotwórcze?
Olej ten papier i tyle.
Certyfikat posiada producent. Klient czasem dostaje ksero, nie wiem po co, ale dostaje. Na szafie jest tabliczka z hologramem IMP z numerem i typem szafy, datą produkcji i numerem certyfikatu.
Możesz im odpisać, ze certyfikat jest do szafy przynitowany a jakakolwiek mechaniczna ingerencja grozi utratą gwarancji, w związku z tym nie możesz załączyć do oświadczenia tegoż certyfikatu.
Nie jesteś też zobligowany do składania jakichkolwiek oświadczeń o sposobie przechowywania, poprawność przechowywania stwierdza się w czasie kontroli przez osobę
upoważnioną.
Ostatnio zmieniony 03 października 2019, 21:58 przez Toost, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Skrimer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2019, 08:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: Skrimer »

Oświadczenie z WPA Poznań. Czytałem tu na forum , że zrobiło się to dość powszechne. Dzięki za odpowiedź. Wysłałem im to oświadczenie . Pięć złotych na list to mi nie ubędzie a po co mam się z nimi szarpać
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: PANPADRE »

Skrimer pisze: WPA pyta o datę ważności certyfikatu i obawiam się o ich reakcję jak dostaną to oświadczenie z datą 05.2018 ( bo inaczej po co takie pytanie skoro dodatkowo załączam certyfikat)
Kolega dobrze kombinuje, sprawa jest śmierdząca i niejednoznaczna. Jak certyfikat na produkcję szafy dla producenta będzie już nieważny, to co ...Kolega ma już NIEWAŻNĄ SZAFĘ S1 i musi kupić nową. Jest to oczywiście bzdura, ale tam nie siedzą przecież ludzie głupi. Może chcą wprowadzić takie prawo, aby po wygaśnięciu certyfikatu dla PRODUCENTA, wszyscy którzy kupili od niego szafę S1 musieli się zapatrzeć w nowe szafy z aktualnym, nie wygasłym, certyfikatem. A dlaczego nie, a certyfikaty będą wydawane na rok więc strzelec co roku będzie musiał wymieniać szafę. Czy to nie jest piękny sen dla przeciwników posiadania broni przez Wolnych i Prawych Polaków.

Sednem sprawy jest - po co WPA są potrzebne te oświadczenia.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: Toost »

PANPADRE pisze:
Skrimer pisze: Sednem sprawy jest - po co WPA są potrzebne te oświadczenia.
Bo nie mają czasu i ludzi na wykonania kontroli przechowywania i chcą się wykpić oświadczeniami. Ja bym się nie podkładał. Jedyne co bym wysłał, tak jak pisałem wcześniej, to że broń przechowuję zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ministra MSWiA z 2014go. Żadnych szczegółów, do których mogli by się potem przyczepić. Skoro pytają o ważność certyfikatu to znaczy, że nie rozumieją co on oznacza.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: PANPADRE »

Toost pisze: Ja bym się nie podkładał. Jedyne co bym wysłał, tak jak pisałem wcześniej, to że broń przechowuję zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ministra MSWiA z 2014go. Żadnych szczegółów, do których mogli by się potem przyczepić.
Ja bym tak właśnie zrobił, jak Kolega radzi. Po co się podkładać i za dużo szczegółów podawać, szczegółów które ktoś kiedyś może wykorzystać przeciwko nam.

Toost pisze:Skoro pytają o ważność certyfikatu to znaczy, że nie rozumieją co on oznacza.
...albo coś przeciwko nam knują :-D
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: KrisKK »

Rozumiem, że certyfikaty klasy C na zamki do mieszkania/domu tez regularnie do ubezpieczalni dostarczacie, szczególnie na modele jakie już nie są w produkcji i homologacje na auta tez regularnie aktualizujecie w wydziale komunikacji...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: LARPAK »

Recertyfikowałem swoją szafę i dostałem certyfikat S1 z dopiskiem, że jest ważny/spełnia wymogi po przytwierdzeniu do podłoża.

Niestety dzisiaj nie dałem rady zadzwonić do IMP i dowiedzieć się jak to ma się do pisma KGP w sprawie kotwienia.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: lotnik »

Skrimer pisze:Zarejestrowałem pierwsze dwie jednostki
Dlatego Cię pytają o jednostkę certyfikatu bo musisz mieć ważny certyfikat na przechowywanie jednostek ;)
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: Toost »

LARPAK pisze:Recertyfikowałem swoją szafę i dostałem certyfikat S1 z dopiskiem, że jest ważny/spełnia wymogi po przytwierdzeniu do podłoża.

Niestety dzisiaj nie dałem rady zadzwonić do IMP i dowiedzieć się jak to ma się do pisma KGP w sprawie kotwienia.
A możesz zacytować ten dopisek?

WPA nie ma kompetencji do odpowiedzi na Twoje pytanie, równie dobrze możesz pytać ciecia na parkingu.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: LARPAK »

Toost pisze:
LARPAK pisze:Recertyfikowałem swoją szafę i dostałem certyfikat S1 z dopiskiem, że jest ważny/spełnia wymogi po przytwierdzeniu do podłoża.

Niestety dzisiaj nie dałem rady zadzwonić do IMP i dowiedzieć się jak to ma się do pisma KGP w sprawie kotwienia.
A możesz zacytować ten dopisek?
Proszę:
Obrazek
Toost pisze:WPA nie ma kompetencji do odpowiedzi na Twoje pytanie, równie dobrze możesz pytać ciecia na parkingu.
Czy ja gdzieś napisałem coś o WPA?
Napisałem jasno, że mam zamiar dowiedzieć się co i jak w IMP zwłaszcza w kontekście poniższego pisma z KGP:
Obrazek
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: lotnik »

W tym piśmie Pani nadkomisarz mówi o kotwiczeniu ale nic nie mówi o kotwieniu ;)
Może ma patent żeglarski i myli jej się kotwica z kotwą, a może to zwyczajne braki w wykształceniu ;)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń - ważność certyfikatu

Post autor: LARPAK »

To pismo ma cztery lata, a najważniejsze w nim jest to, że szaf S1 nie trzeba kotwić/przytwierdzać etc.
Jednakże chodzi tutaj o stanowiska pomiędzy IMP a KGP, które tutaj są rozbieżne.

Mimo iż jestem zdania iż dla własnego bezpieczeństwa lepiej szafę przymocować to jednak nie zawsze może być taka możliwość, a ten certyfikat do szafy stanowi jednak dokładnie, że klasa S1 jest spełniona dopiero w przypadku przytwierdzeniu do podłoża.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”