"Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Moderator: Moderatorzy WBP

Jarowit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 06 czerwca 2018, 19:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

"Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: Jarowit »

Właśnie ma miejsce nowa interpretacja przepisów ubojki.
Koniec z możliwością postrzelania sobie na strzelnicy osób bez zezwolenia, którzy chcieliby skorzystać z broni znajomych czy rodziny.
https://braterstwo.eu/tforum/t/143601/#amv
Awatar użytkownika
gustaw3003
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 14:32
Tematy: 0
Lokalizacja: 3- Miato
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: gustaw3003 »

Strzelnica chce na wyrwę zarobić i koniec.
Będą swoja obiektową użyczać osobom niemającym pozwolenia.
Za odpowiednią opłatą.
"be careful whos toes you step on because they maybe connected to someones ass you cant kick"
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: Piotr_JG »

Wraca stare czy jak!? KGP od interpretacji prawa ? :651:
Może jakiś dziwny jestem, ale moim zdaniem to rola sądów (tak, tak, tej wrednej kasty).
Wytłumaczcie mi proszę skąd taki wysyp osobników, którzy dla tzw. świętego spokoju godzą się na bezprawne zakładanie kagańca przez policję.
p.s.
I jeszcze jedno: wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba się czasami natężyć...
Piotr
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: KG92RS »

Bzdura. Musieliby zamknąć wszystkie strzelnice za "użyczanie" broni obiektowej. Zaraz się okaże, że "nalot" zrobił jakiś kumpel właściciela strzelnicy, żeby klienta wystraszyć...
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: Garfield »

Piotr_JG pisze:Wraca stare czy jak!? KGP od interpretacji prawa ? :651:
Może jakiś dziwny jestem, ale moim zdaniem to rola sądów (tak, tak, tej wrednej kasty).
Prawo może sobie interpretować każdy. Sądy, WPA, pani Jadzia z warzywniaka też może. Tyle że dobre prawo pozwala na tylko jedna interpretację. Złe można interpretować na różne sposoby.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: shapi »

Raz miałem na fabrycznej taką sytuację, że przyszedłem z 3-4 znajomych, pokazałem papiery i prowadzącego, zapłaciliśmy za tor, postrzelaliśmy.

Jak następnym razem chciałem to zrobić, to w odpowiedzi na próbe zarezerowania stanowiska usłyszałem że jak prowadzę strzelanie z grupą, to mogą mi zaoferować wynajęcie całej strzelnicy za kilka stówek. Ich strzelnica, ich zasady - ale wkurzyło mnie to i więcej tam strzelać nie będę.

Mam wrażenie że te opowieści o nalotach itp to troche bajki z mchu i paproci.
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: ds »

Noo ciekawe co na to nie znany , zaczyna się jazda, będzie nam brakować takich ludzi jak 9x19 :(
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2019, 10:52 przez ds, łącznie zmieniany 1 raz.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: Fokat »

shapi pisze: Jak następnym razem chciałem to zrobić, to w odpowiedzi na próbe zarezerowania stanowiska usłyszałem że jak prowadzę strzelanie z grupą, to mogą mi zaoferować wynajęcie całej strzelnicy za kilka stówek. Ich strzelnica, ich zasady - ale wkurzyło mnie to i więcej tam strzelać nie będę.
Co Cię takiego wkurzyło? Ze ktoś prowadzi biznes z którego odprowadza podatki i ma zarobić na Rodzinę i utrzymanie?
Kiedy nie miałem pozwolenia i Kumpel zabierał nas na strzelnicę w 2-3 osoby, to zasada była jedna, strzelamy z jego klamek ale 50% amunicji dokupujemy na strzelnicy. Właściciel był zadowolony, my też i nikt do niczego się nie dopierniczał, bo UCZCIWIE i RZETELNIE podchodziliśmy do tematu.
Ale do tego trzeba zrozumieć drugiego człowieka i po ludzku się dogadać, a nie zgrywać janusza biznesu.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: arcus »

Znany doskonale wszystkim strzelcom w Białymstoku pan Roman T. właściciel strzelnicy na ul. Produkcyjnej już dawno wprowadził u siebie zakaz strzelania przez osoby bez pozwolenia z broni innej niż jego. Nie byłoby problemu gdyby oświadczył po prostu, że chce zarobić i tyle. Jego strzelnica jego prawo, gorzej że próbuje wmawiać ludziom, że to wynika z przepisów. Nawet wywiesił karteczkę z informacją o zasadach użyczania broni do celów sportowych i łowieckich. Najpierw go wyśmiałem mówiąc, że to wstyd żeby akurat on nie znał art. 11 ustawy, ale potem ostro mnie wkurzył, kiedy zaczął straszyć policją i prokuraturą, pieprząc dyrdymały, że jak komuś dam swoją broń do postrzelania na strzelnicy to popełniam przestępstwo. Zamknął się jednak szybciutko jak mu powiedziałem, że w takim razie natychmiast wzywam policję i złożę na niego zawiadomienie, że sam użycza broń zarejestrowaną do celów szkoleniowych osobom bez pozwoleń.
Tak więc całe zamieszanie wynika moim zdaniem wyłącznie z pazerności części właścicieli strzelnic którym spadają zyski wobec coraz większej liczby klientów z własną bronią. Co nie zmienia faktu, że trzeba pilnować sprawy, żeby jakiś milicjant nie podłapał tematu i nie zaczął tworzyć problemów.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: montrala »

Strzelnica U27 pod Warszawą też tak miała. Ale poszli po rozum do głowy i wprowadzili do cennika wynajem stanowiska dla prowadzącego strzelnie + 1 osoba strzelająca z jego broni. Jak się chce to można.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Szwagier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 14:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: Szwagier »

No w tym wypadku sprawa jest chyba prosta - jak przeczytacie wątek na Braterstwie to zobaczycie "pisma w sprawie".
I co z tego, że prawo w tej kwestii akurat nie daje pola do interpretacji? Biurwie w policji to nie nie przeszkodziło w tym wypadku palić głupa.
A że właściciele strzelnic chcą zarobić - ich sprawa. Ale zamiast jęczeć i wymyślać bajeczki dla małych dzieci, może lepiej zmienialiby cenniki? Tak, by wynajęcie stanowiska im się po prostu kalkulowało.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: shapi »

Fokat pisze: Co Cię takiego wkurzyło? Ze ktoś prowadzi biznes z którego odprowadza podatki i ma zarobić na Rodzinę i utrzymanie?
Kiedy nie miałem pozwolenia i Kumpel zabierał nas na strzelnicę w 2-3 osoby, to zasada była jedna, strzelamy z jego klamek ale 50% amunicji dokupujemy na strzelnicy. Właściciel był zadowolony, my też i nikt do niczego się nie dopierniczał, bo UCZCIWIE i RZETELNIE podchodziliśmy do tematu.
Ale do tego trzeba zrozumieć drugiego człowieka i po ludzku się dogadać, a nie zgrywać janusza biznesu.
Doprecyzuje - wkurzyło mnie to, że byłem tam raz, uczciwie i rzetelnie zapytałem dla pewności (bo oferta na to pozwalała - stało w niej po prostu 'wynajem toru') czy takie strzelanie jest możliwe, dostałem odpowiedź że jest, postrzelałem. Rezerwuję uczciwie i rzetelnie za drugim razem - ta sama oferta, ten sam cennik, ale słyszę że mam za godzinę zapłacić pare stów a nie pare dych czy stówę. Tak, wkurzyło mnie to - bo wystarczy zrozumieć drugiego człowieka, powiedzieć że np każda osoba płaci dodatkowo parenascie zela (jak w Bochni) czy nawet dyszek, a nie zgrywać Janusza biznesu w stylu: "tak mu dowalimy ceną że mu się odechce".
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2019, 12:33 przez shapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: Fokat »

jkp44jkp pisze:O to wlasnie chodzi, ma sie panu odechciec. Chciec ma sie Johnowi i jemu podobnym. Za "marne" 70 plnow zajmujesz pan tor Samowi ktory w 30 sekund wypyka amunicji za 300pln.
Oczywiscie kazdy prowadzi wlasny biznes jak chce, i tak ma byc, tylko zeby bylo jasne co jest co. My tam jestesmy intruzami.
Gdyby ze strzelnic były takie frukty, to w Krakowie, było by ich kilka. Możesz złożyć wniosek, wywalić kilka milionów, a potem decydować czy wynająć tor gościowi z bronią i 10 kolegami, czy w tym czasie przerobić autobus anglików.
Żeby było jasne, na Fabryczną nie jeżdżę, po raz podjechałem w sobotę i było pusto. Na pytanie czy mogę postrzelać, odpowiedziano mi, że za godzinę mają Turystów, a jeden strzelec na torze, będzie im tylko przeszkadzał.
Na forum się nie żalę, tylko przeniosłem się tam, gdzie jestem mile widziany.
A historii o tzw. strzelcach od właścicieli strzelnic, też się nasłuchałem. Tak więc prawda tkwi zapewnie gdzieś po środku.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: adnikauto »

Panowie, jak ide na strzelnice "z ulicy" z wlasna bronia na godzinke postrzelac - wowczas musze kupic ammo na miejscu pomimo, ze mam 1000 szt. wlasnej.

Dla odmiany jak mam wykupiony roczny "membership" wowczas moge przyjsc kiedy chce, na jak dlugo chce i przyniesc tyle wlasnej ammo ile jestem w stanie udzwignac, obydwa "przypadki" sa opisane w regulaminie strzelnicy... wiec o co tak naprawde chodzi...?

Jak mi ten uklad nie pasuje, jade na inna strzelnice ale... to sa wszystkie strzelnice komercyjne wiec albo wykupuje roczny membership bez ograniczen albo place jak za zboze... nikt nigdzie nie pozwoli strzelac "za darmo"... :wink:

BTW- zapomnialem, jak mam membership to moge "wypozyczyc" bron za darmo dla siebie + 4 ludzi extra!
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2019, 13:16 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Użyczanie" broni na strzelnicy interpretacja KGP

Post autor: Vantor »

"O to tak na prawdę chodzi", że u ciebie może i opisali to w regulaminie, a u innych walą w ch* i straszą policją
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”