Czy można podejść z chorobą psychiczną?

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Andy88
Zarejestrowany użytkownik

Czy można podejść z chorobą psychiczną?

Post autor: Andy88 »

Dzień dobry zapisałem się do pewnego klubu strzeleckiego oni mnie przyjęli i założyli mi konto w pzss więc się mogę logować. No ale poty wszystkim postanowiłem im się przyznać ,że choruję na syndrom aspergera z którego wynika depresja.Oni mi powiedzieli ,że muszę dostać opinię lekarza prowadzącego o moim stanie zdrowia bo inaczej nic z tego.Problem polega na tym ,że ja odmówiłem lekarzowi żeby chodzić na terapię i brałem tylko leki a wizyty składałem sporadycznie dość rzadko.No i kiedy ostatnio do niego przyszedłem po opinie w sprawie posiadania broni odpowiedział mi ,że za rzadko do niego chodzę więc nie wie o mnie wystarczająco dużo o mnie by mi wystawić opinię.Czy w takim razie skoro nie mam lekarza prowadzącego bo za rzadko do niego chodziłem to czy opinia jest potrzebna by podejść do egzaminu i badań psychiatrycznych?Czy same standardowe badania psychiatryczne nie wystarczą? Przecież wiem ,że może się nie udać ale chyba jako dorosły człowiek mam prawo spróbować a nie mnie z góry odrzucają mam jakieś prawa w tym kraju chyba???
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2019, 07:33 przez Andy88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kozichwost

Re: Czy można podejść z chorobą psychiczną?

Post autor: kozichwost »

Choroba psychiczna jest przesłanką do nie wydawania pozwolenia
Przepraszam - pan tu nie stał

Awatar użytkownika
Borek56

Post autor: Borek56 »

Prawa masz. Masz prawo stracić czas i pieniądze, z Twoją chorobą pozwolenie nie dostaniesz. Ustawa wyraźnie mówi, jakie schorzenia wykluczają pozwolenie.

FS98
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: FS98 »

Możesz podejść do badań. Niepotrzebnie się przyznałeś w klubie.
O takich rzeczach to mówi się lekarzom, a nie ignorantom nie mającym pojęcia o medycynie i chorobach psychicznych.
Jeżeli nie stanowisz niebezpieczeństwa dla innych, bezpieczeństwa publicznego (szczerze wątpie) i samego siebie (tutaj może być jedynie problem) to przysługuje ci prawo do posiadania broni w oparciu o pozwolenie na broń zgodnie z polskim prawem.
Nie wiem co oni w tym klubie odstawiają. Przecież nie od tego są. Poza tym, jeżeli jesteś członkiem to oni nie mają nic do powiedzenia w sprawie egzaminu na patent, bo możesz go zdawać gdzie chcesz.
.22 lr/.44/9x19 Para/12GA/10mm Auto/.300 BLK.

Novilius

Post autor: Novilius »

Jak kolega autor ma zdiagnozowaną depresję to kwestia pozwolenia na broń jest w zasadzie już pozamiatana.

FS98
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: FS98 »

Novilius pisze:Jak kolega autor ma zdiagnozowaną depresję to kwestia pozwolenia na broń jest w zasadzie już pozamiatana.
Poraża mnie to, jak niska jest wiedza i świadomość na temat chorób i schorzeń tego typu w Polsce.
Powiedzieć, że ma się depresję to jak przyjść do lekarza i stwierdzić "panie doktorze, jestem chory". No ale jak ktoś sam nie chorował, ani nie przebywał w bardzo bliskim otoczeniu z tego typu osobami to sam najczęściej nie wie.
Wszystko jest kwestią zrobienia badań, aby lekarz orzekł, czy dana osoba jest, bądź też nie zdolna do posiadania broni.
.22 lr/.44/9x19 Para/12GA/10mm Auto/.300 BLK.

Novilius

Post autor: Novilius »

FS98 pisze: Poraża mnie to, jak niska jest wiedza i świadomość na temat chorób i schorzeń tego typu w Polsce.
To forum o broni a nie grupa wsparcia dla osób z chorobami psychicznymi.
Jak autor chce mieć pewność czy będzie mógł dostać pozwolenie to niech przebada się u uprawnionego psychologa + psychiatry nie owijając w bawełnę nt. swojego stanu oraz celu badania i tyle.
Chyba lepszej rady nie można mu dać.

ogur

Post autor: ogur »

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 060014.pdf

Depresja to podpunkt 4.
Asperger to podpunkt 12.

Mikun

Post autor: Mikun »

Witam. Zespół Aspergera to nie choroba tylko spektrum autyzmu... to zaburzenie pewnych funkcji, Albert Einstein Bil Gates i wiele innych znanych mózgów tego świata posiada tą przypadłość. Aspergera nie leczy się lekami tylko odpowiednią terapią po diagnozie już od 3-4 letniego dziecka,chyba że w związku z tym zaburzeniem występuje depresja tak jak u kolegi, to już inny problem... To nie choroba psychiczna :wink: Poza tym jeśli kolega ma zdiagnozowaną tą przypadłość to powinien mieć orzeczenie lekarskie i legitymacje osoby niepełnosprawnej. Czy można dostać pozwolenie? Nie wiem... zależy jak kto funkcjonuje w społeczeństwie.
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

Ale zauważyliście, że w oryginalnym poście nie ma słowa o pozwoleniu, a jedynie o członkostwie (zgaduję że aktywnym) w klubie?

I oraz, to nie jest pierwszy post autora na ten temat... viewtopic.php?f=75&t=176067&p=1854867#p1854867
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Vantor

Post autor: Vantor »

ogur pisze:http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 060014.pdf

Depresja to podpunkt 4.
Asperger to podpunkt 12.
Krótko i na temat. Ale próbuj, w najgorszym wypadku stracisz 1500 zł i troche czasu.

Awatar użytkownika
Hoz85

Post autor: Hoz85 »

@Andy88

Kolejny raz poruszasz temat swojej choroby i kolejny raz dostajesz te same odpowiedzi.
Od stycznia nie potrafiłeś udać się do lekarza i zdobyć opinie?

Awatar użytkownika
Abad

Post autor: Abad »

Dla mnie niepokojące jest to, że autor wątku nie leczy się prawidłowo ale z jakiś powodów chce mieć pozwolenie na broń. Może najpierw powinien podjąć leczenie a dopiero później zajmować się pozwoleniem. A poświadczanie nieprawdy to nie jest właściwa droga.
Walther CG90
Walther CP2
Anschutz LG Match 380
Diana 36

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”