WPA Olsztyn a wydruki

Moderator: Moderatorzy WBP

fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

gniwko pisze:Dobry Panie i Panowie
Za chwile przyjdzie mi się zmierzyć z WPA OLSZTYN (Boże chroń) mam kilka pytań.
Faktycznie trzeba załączyć jakieś dodatkowe poświadczenie z pzss, że jest się licencjonowany zawodnikiem posiadającym patent w ich związku?
Prośbą o 8 szt na sportowe 12 na kolekcjonerskie przejdzie bez problemu?
Lepiej wszystko wysłać pocztą czy przyjechac do nich?
Czy mają oni jeszcze jakieś inne swoje własne wymagania?
Pisz 9szt sportowej i 30szt kolekcjonerki. U nas tak piszą i dostają.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

fafudrak pisze:
Pisz 9szt sportowej i 30szt kolekcjonerki. U nas tak piszą i dostają.
U nas to znaczy? Osobiście kolekcjonerki skladal nie będę. Chcę wnieść o jak najwięcej na sportową, ze startami.
gniwko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 17 października 2016, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: gniwko »

Jeżeli faktycznie Olsztyn da mi 9 na sport i 30 na kolekcjonerskie to jestem skłonny zmienić na ich temat zdanie...
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: mpv2 »

Na dzień dobry 9 szt. sportowej i 10 kolekcjonerskiej jak syn robił ostatnio.

Co Wy chcecie od tej obsługi? Fakt może nie jest jakaś niewiadomo jak miła i uprzejma, ale ile razy cokolwiek załatwiałem było w miarę szybko i merytorycznie. To jest urząd a nie kółko wzajemnej adoracji. :roll:
Jak czegoś nie wiem to dzwonie do osoby zajmującej się moim regionem i pytam.
Na stronie WPA są namiary kto aktualnie się jakim regionem zajmuje: http://warminsko-mazurska.policja.gov.p ... -bron.html
Kiedyś pani mnie obsługująca się wygadała że woli jak do niej zadzwonić i zapytać bo to co "ludzie wypisują i przysyłają to ludzkie pojecie przechodzi a ona musi na wszystko urzędowe pisma odpisywać a wystarczyło zadzwonić". ;laughing:
Pawel.Pasym
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2019, 21:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Pawel.Pasym »

Ja składalem w WPA Olsztyn 6szt na Myśliwska bo tyle dają na początek max. Ostatnio poszedł wniosek na kolekcjonerskie i wnioskowałem o 15szt, po konsultacji z Panią przyjmująca dokumenty.
Tikka T3x .308W, Merkel 2x16/70+8×57JRS, Simson SL 9.3x74R-20/76, Bock Merkel 12/70, AKMS (11) 1983
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Update: po kontakcie z WPA - dają 9szt na sportową niezależnie od tego ile masz startów.
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Danio85 »

Kolega Vantor to chyba nie czytał o innych WPA :-D . Olsztyn jest jednym z nielicznych ktore sa w miare normalne. 8 sportowych i 30 kolekcjonerskich to normalne. Papiery to sie składa do pracownika merytorycznego który ma "twój" powiat. Ja tak robiłem i naczelnika to na oczy nie widziałem jak 3 razy byłem. Olsztyn? Obsługa petentów perfekct. Przynajmniej z mojej strony.
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Tym razem rozmawiałem z inną osobą, panią która zajmuje się powiatem olsztynskim - pelna profeska, bardzo miła i sama nakręcała temat żeby wszystko dobrze wytłumaczyć żeby nie było żadnych problemów
gniwko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 17 października 2016, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: gniwko »

Po dzisiejszej rozmowie z WPA OLSZTYN (REGION BRANIEWO/ELBLĄG) Dowiedziałem się
Oryginały Licencji & Patentu podpisane przez PZSS (jak dobrze zrozumiałem zrobią sobie ksero i zaświadczą o zgodność z oryginałem i odeślą)
Sport + Kolekcjonerkę można na jeden wniosek
Wymagają Statut klubu, że ma w swojej działalności kolekcjonerstwo i ma być statut podpisany przez prezesa klubu
Oczywiście zaświadczenie z klubu o przynależności do klubu sportowego/kolekcjonerskiego
Dopuszczenie oddzielny wniosek (Uwaga kiedy wymienia się literki we wniosku należy zawrzeć czego one dotyczą)
Ilość sztuk broni we wniosku bez podziału na rodzaje (czyli sportowa - x sztuk kolekcjonerka - x sztuk)

Obsługa rzeczowa profesjonalna Pani trochę za szybko mówi przez co mogą umknąć szczegóły. Ogólnie po telefonie to 7/10
Zobaczymy jak pójdzie postępowanie kiedy im papiery wszystkie wyślę...
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Mikun »

gniwko pisze:Po dzisiejszej rozmowie z WPA OLSZTYN (REGION BRANIEWO/ELBLĄG) Dowiedziałem się
Oryginały Licencji & Patentu podpisane przez PZSS (jak dobrze zrozumiałem zrobią sobie ksero i zaświadczą o zgodność z oryginałem i odeślą)
Sport + Kolekcjonerkę można na jeden wniosek
Wydrukować trzeba ze strony PZSS licencje i patent , nie ma czegoś takiego jak zgodność z oryginałem PZSS nie wysyła żadnych oryginałów z podpisami... tylko w formie elektronicznej -wydruk ze strony. Konieczne będzie okazanie plastiku licencji i patentu... tak tak patent musi być okazany w formie plastiku :wink: jak ktoś tego nie ma to przedłuży postępowanie ponieważ WPA Olsztyn wysyła do PZSS zapytanie ... Do tego skan tych dwóch dokumentów... Sport + kolekcjonerka to kolego dwa wnioski :wink:
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Bzdura. Przyniosłem oryginały z pieczarkami i podpisami pzssu. Wysłali mi po mailowej prośbie. Nikt nie będzie o nic pytał. Zrobiłem tak po konsultacji z urzędnikiem z WPA. Jedyne co to pani kręciła nosem że komendant przyczepi się do podpisu (długopis/ksero) co dla mnie było bzdurą bo widać wyraźne że to nie ksero.

Wniosek przyjmowała ode mnie pani z WPA. Do poprawy miałem 2 rzeczy: sam wniosek - na stronie WPA Olsztyn jest wzór, którym ,wychodzi na to, można sobie co najwyżej dupę podetrzeć. Wszystko musi być rozpisane, jako rodzaj, jaka amunicja (boczny central etc) czyli wniosek z podziałem. Dopuszczenia w ogóle nie chcieli przyjąć, bo postanowili że nie wydają poniżej 21 roku życia. Na następny dzień przyszedłem przygotowany z ustawą, drukami ze stron innych WPA oraz decyzjami wydania. Nie użyłem, bo naradzili się przed moim przyjsciem i słusznie stwierdzili że dopuszczenie wydać muszą. Zostałem przeproszony - pani zachowała się lepiej niż bym w ogóle tego oczekiwał. Będę pierwszą osoba w W-M z dopuszczeniem przed 21 :D

Potwierdzam że sport 9 kolekcja 30, ja wziąłem 5 sportu, może jeszcze złoże wniosek na kolekcję i zamroże. Dopuszczenie trzeba rozpisać jak pisaliście wyżej. Startów nawet nie wzięli bo rodo. Musiałbym wszystko zamazywać.

Ogólnie samo obsłużenie w WPA poza tą wpadką z wnioskiem na stronie i czepianiem się rozpisywania dopuszczenia oceniam bardzo dobrze, czytając o innych WPA mogło być dużo gorzej. Chyba po prostu miałem farta z panią na którą trafiłem, bo ten pan z którym rozmawiałem przez telefon zbyt uprzejmy nie był.

Zastanawia mnie tylko czy nie przedłuża mi postępowania przez wywiad środowiskowy - kontaktowałem się wczoraj z dzielnicowymi (zameldowanie i pobyt stały), żaden z nich nie ma jeszcze papierów, a minęło koło 10 dni. Zanim dostaną, zanim przyjadą. Mają 2 tygodnie na wysłanie opinii. Jak w drugą stronę będzie szło tak jak do nich to trochę poczekam
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 14:22 przez Vantor, łącznie zmieniany 3 razy.
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Mikun »

Vantor pisze:Bzdura. Przyniosłem oryginały z pieczarkami i podpisami pzssu. Wysłali mi po mailowej prośbie. Nikt nie będzie o nic pytał. Zrobiłem tak po konsultacji z urzędnikiem z WPA. Jedyne co to pani kręciła nosem że komendant przyczepi się do podpisu (długopis/ksero) co dla mnie było bzdurą bo widać wyraźne że to nie ksero.

Wniosek przyjmowała ode mnie pani z WPA. Do poprawy miałem 2 rzeczy: sam wniosek - na stronie WPA Olsztyn jest wzór, którym ,wychodzi na to, można sobie co najwyżej dupę podetrzeć. Wszystko musi być rozpisane, jako rodzaj, jaka amunicja (boczny central etc) czyli wniosek z podziałem.

Zastanawia mnie tylko czy nie przedłuża mi postępowania przez wywiad środowiskowy - kontaktowałem się wczoraj z dzielnicowymi (zameldowanie i pobyt stały), żaden z nich nie ma jeszcze papierów, a minęło koło 10 dni. Zanim dostaną, zanim przyjadą. Mają 2 tygodnie na wysłanie opinii. Jak w drugą stronę będzie szło tak jak do nich to trochę poczekam
ad1. Nie kolego bzdura tylko fakt :wink: że wysłali oryginał po mailu to szczerze się dziwię, normalnie tego nie robią,tylko wydruki ze strony. Tak jak pisałem skan plastiku i patentu( oba do wglądu)
ad2. To już bzdura. Wniosek na stronie WPA Olsztyn jest jak najbardziej aktualny i du... nie ma sensu nim podcierać. Nic nie musi być rozpisane, żaden podział... tu potraktowali Cię jak małolata...
ad3. Dokumenty z WPA Olsztyn zanim wyjdą to spokojnie tydzień,a odpowiedniego dzielnicowego idą pocztą tu nic nie przyśpieszysz.































































a
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: m2c »

Patent i licencja są teraz podpisane elektronicznie więc polecam wysyłkę przez epuap.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Mikun pisze: ad1. Nie kolego bzdura tylko fakt :wink: że wysłali oryginał po mailu to szczerze się dziwię, normalnie tego nie robią,tylko wydruki ze strony. Tak jak pisałem skan plastiku i patentu( oba do wglądu)
ad2. To już bzdura. Wniosek na stronie WPA Olsztyn jest jak najbardziej aktualny i du... nie ma sensu nim podcierać. Nic nie musi być rozpisane, żaden podział... tu potraktowali Cię jak małolata...
ad3. Dokumenty z WPA Olsztyn zanim wyjdą to spokojnie tydzień,a odpowiedniego dzielnicowego idą pocztą tu nic nie przyśpieszysz.
1.Właśnie ze bzdura. Dlaczego mieliby nie wysłać? To jest dokument potwierdzający MOJE uprawnienia. Wydany dla mnie. Dlaczego miałbym go nie dostać? Żadnych plastików nie mam, nie będę płacił ponad 100 zł za kawalek plastiku którego nigdy w życiu do niczego nie użyje.

2.Podobno nie jest. "Jest napisany ogólnie, bo wygląda inaczej na prawie każde inne pozwolenie. Np sportowe a łowieckie. Jakbyśmy mieli dopasowac każdemu, to musielibyśmy mieć kilka wzorów. Ci co wysyłają poczta taki muszą dosyłać sprostowania. Komendant takiego nie przepuszcza". Jak chcesz temat wyjaśnić to pytaj pani Katarzyny Śliwa, kontakt masz na stronie WPA. Mi to już wisi.

3. Dzielnicowa z Ol już dziś do mnie dzwoniła, czekam na kontakt z Barczewa, pewnie zadzwoni w poniedziałek/wtorek.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

m2c pisze:Patent i licencja są teraz podpisane elektronicznie więc polecam wysyłkę przez epuap.
Oryginały miałem ogarnięte zanim skompletowałem resztę dokumentów, a chciałem składać osobiście, więc dla mnie było bez znaczenia generalnie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”