Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

WPA Olsztyn a wydruki

Moderator: Moderatorzy WBP

fafudrak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Postautor: fafudrak » 2019-09-06, 22:43

No to trochę uaktualnienia informacji na temat naszego WPA.

Wszystko ładnie pięknie, ale jest jeden mały minus - chyba jako jedyni w Polsce nie akceptują patentów i licencji w formie cyfrowej (czy to na płycie, czy na maila czy przez ePUAP). Tylko plastiki wchodzą w grę.

Pracownicy sami wysyłają zapytanie do PZSS (listownie) z prośbą o potwierdzenie naszych kompetencji. Ja wiem, nic strasznego, ale to zawsze strata czasu i opóźnianie wydania decyzji.

Poza tym wszystko ok :)

Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Vantor » 2019-09-07, 07:45

Nie tylko plastiki, bo tak jak pisałem (mimo, że chyba zarzuca mi się kłamstwo) można wystąpić do pzssu z prośbą o wydanie oryginału. Składasz oryginał w wersji papierowej, z pieczecią i podpisem i nikt nic nie sprawdza i o nic nie pyta.

Bardzo przyspieszyło

A z epuapem to w ogóle śmieszna sprawa. Powiedzieli mi, że nie mają dostępu do systemu który to obsługuje. Wszystko idzie najpierw do wojewódzkiej, a potem listownie do nich. Patrząc na to, że dzielnicowy czekał na list z dokumentami jakieś 2 tygodnie, to tragedia, przedłużyłoby się mocno.
Ostatnio zmieniony 2019-09-07, 07:47 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.

fafudrak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: fafudrak » 2019-09-07, 08:22

Vantor pisze:Nie tylko plastiki, bo tak jak pisałem (mimo, że chyba zarzuca mi się kłamstwo) można wystąpić do pzssu z prośbą o wydanie oryginału. Składasz oryginał w wersji papierowej, z pieczecią i podpisem i nikt nic nie sprawdza i o nic nie pyta.

Od prawie miesiąca PzSS nie wydaje potwierdzen. Ty się załapałes jeszcze na końcówkę. Pani Aneta mówi że PDF są podpisane i to już problem Policji a nie jej.

Vantor

Postautor: Vantor » 2019-09-07, 09:06

Ja nie prosiłem o potwierdzenie... Poprosiłem o przesłanie mi oryginału mojego dokumentu ;x
I taki też dostałem.

fafudrak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: fafudrak » 2019-09-07, 10:15

Vantor pisze:Ja nie prosiłem o potwierdzenie... Poprosiłem o przesłanie mi oryginału mojego dokumentu ;x
I taki też dostałem.

O tym mówię. Pzss nic już nie wysyła.

Mikun

Postautor: Mikun » 2019-09-07, 10:36

Witam :-D i co kolego Vantor, miałem racje że tylko plastik :) pozdrawiam
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

fafudrak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: fafudrak » 2019-09-07, 10:53

Mikun pisze:Witam :-D i co kolego Vantor, miałem racje że tylko plastik :) pozdrawiam

Do połowy sierpnia kolega Vantor miał racje, bo nie było problemu żeby pani Aneta z PZSS przysłała wydrukowana i podstęplowaną licencje czy patent. Teraz w naszym WPA zostaje tylko składać plastiki, lub czekać jak sami sobie potwierdzą w PZSS.

PS. Może gdyby ktoś napisał skargę do KGP to by zmienili swoje podejście.

gniwko

Postautor: gniwko » 2019-09-07, 16:55

Zgadza się bo sam i wydruk podpisany przez Pzss wysyłałem. Dostali ode mnie papier 01.08.

Ile promesy do was szły listownie?
Na miejscu wydają od ręki?

Nasze WPA na tle innych nie jest takie złe wręcz nieźle ale fakt faktem gdyby zmienili parę rzeczy... Wtedy byliby zajefajni

Vantor

Postautor: Vantor » 2019-09-08, 16:08

gniwko pisze:Zgadza się bo sam i wydruk podpisany przez Pzss wysyłałem. Dostali ode mnie papier 01.08.

Ile promesy do was szły listownie?
Na miejscu wydają od ręki?

Nasze WPA na tle innych nie jest takie złe wręcz nieźle ale fakt faktem gdyby zmienili parę rzeczy... Wtedy byliby zajefajni

Mikun pisze:Witam :-D i co kolego Vantor, miałem racje że tylko plastik :) pozdrawiam

I co kolego Mikun, czyli miałem rację że można było poprosić o papier
:wink:

I nie mów że nie, bo w momencie naszej dyskusji sam to zrobiłem, sam go dostałem, sam go złożyłem i dostałem na nim pozwolenie w 20 dni od złożenia wniosku.

Gniwko - ja się umówiłem telefonicznie że wpadnę po robocie po 5 promes - dostałem na miejscu od ręki

Mikun

Postautor: Mikun » 2019-09-09, 15:50

Vantor pisze:I co kolego Mikun, czyli miałem rację że można było poprosić o papier
:wink:

I nie mów że nie, bo w momencie naszej dyskusji sam to zrobiłem, sam go dostałem, sam go złożyłem i dostałem na nim pozwolenie w 20 dni od złożenia wniosku.

Nie będziemy się kłócić o dzień,czy dwa od kiedy wszedł plastik :one: pozdrawiam
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

gniwko

Postautor: gniwko » 2019-09-11, 08:13

Zaświadczenia uprawniające do nabycia doszły.

01.09 WPA dostało pismo
10.09 Otrzymałem zaświadczenia

Wniosek o zaświadczenia jak już było mówione ze strony WPA OLSZTYN należy pobrać

Wszystko pięknie sprawnie

Wróć do „Prawo i broń - WBP”