Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: dect »



47 minut, całość po angielsku.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: Garfield »

A tak w skrócie bo nie mam zbędnej godziny?
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: dect »

Tak w skrócie to jesteśmy krainą bronią i amunicją płynąca (szczególnie kolekcjonerzy) i w dodatku za ułamek cebulionów jakie oni muszą płacić.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: kuras999 »

Nie oglądałem filmu ale stan prawny i "umysłów" w Niemczech pewnie w jakimś stopniu obrazuje ta historia:
https://reloading.pl/forum/viewtopic.php?t=10707
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: dect »

O to to to, szczególnie post "wozzi" i ten o shadow2. Przyznam szczerze, że ze stanem prawnym w DE zatrzymałem się na kilka lat wstecz i po obejrzeniu tego filmu i lekturze forum pierwsza myśl to było "k..., jak to możliwe że coś takiego jak egun w ogóle funkcjonuje??"
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: lemuchr »

Zanim się wgryzłem w temat broni w Polsce uważałem że to nasze prawo to jakis dramat. Ale im dalej w las...

Zrobiłem pozwolenie mam co chciałem. A teraz jak czytam jakie cyrki mają ludzie czy to właśnie w DE czy UK to chwale nasze przepisy.

Co oczywiście nie znaczy że nie mogłyby być lepsze ;)
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: kuras999 »

Nasze przepisy częściowo można chwalić nawet porównując z USA i nie mówię tu tylko o stanach jak Kalifornia. W wielu przypadkach mamy większą wolność niż tam - w szczególności jeśli chodzi o broń kolekcjonerską.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: nzpetter »

To że przepisy są lepsze to wcale nie znaczy że są idealne.
Jakby tak myślał Krzysztof Kolumb - dobrze mi się żyje w tej Europie, olać jakieśtam Indie to do tej pory byśmy myśleli że Ziemia jest płaska.

Nie można tylko czekać i bronić się przed zmianami ubojki, bo wiadomo że te będą tylko na gorsze. Trzeba cały czas domagać się racjonalnego
dostępu do broni w sposób aktywny, czy to edukując swoich znajomych czy pisząc maile do posłów.
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: aksel »

A myślą przewodnią niech będzie fakt iż pomimo restrykcyjnych przepisów , również w Niemczech przestępcy są w stanie zdobyć nielegalną broń. Ostatnio słyszałem o wzrastającej aktywności mafii czeczeńskiej u Niemców. Czyli broń przemycana że wschodu i żadne nowe ,choćby najostrzejsze, wewnętrzne przepisy temu nie zapobiegną.
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: dect »

Bądźmy realistami. Przy obecnym, europejskim (nomen tfu tfu omen ;laughing: ) "sorry, ale taki mamy klimat" to będę klaskał uszami jeżeli uda się utrzymać status quo.

Tak czy siak, prośba żeby nie odbiegać od tematu wątku.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: Shooter7 »

dect pisze:O to to to, szczególnie post "wozzi" i ten o shadow2. Przyznam szczerze, że ze stanem prawnym w DE zatrzymałem się na kilka lat wstecz i po obejrzeniu tego filmu i lekturze forum pierwsza myśl to było "k..., jak to możliwe że coś takiego jak egun w ogóle funkcjonuje??"
Pic na wode fotomontaz Przeczxytaj sobie co zostalo napisane w odniesieniu do postu Wozzi.

Historia moze byc po czesci prawdziwa ale jej ostatnia czesc jest zmyslona.

a potem znienacka i bez ostrzeżenia pojechał do najbliższego sklepu z bronią i kupił Springfielda 1903 oraz CZ Shadow 2.

Pic na wode fotomataz !

Springfield'a i owszem, ale ten jest na zolta karte broni wiec najpierw sie kupuje a nastepnie rejestruje. W przypadku broni krotkiej to zupelnie inna bajka.

Niemczech niema czegos takiego aby " bez ostrzezenia " pojechac i kupic Np.

Droga prawna wyglada nastepujaco. Najpierw sklada sie wniosek do zarzadu klubu o zgode na wydanie zapotrzebowania na bron krotka w kalibrze tym a tym. Na odpowiedz i osteplowany wniosek czeka sie w zaleznosci od klubu. Sa takie, ze stepluja od reki a satakie ktore rozpatruja na posiedzeniun zarzadu i trwa to do 6 tygodni. Nastepnie ten osteplowany przez klub wniosek wysyla sie do zarzadu danego zwiazku strzeleckiego. Czas trwania od 3 dni do 6 – ciu tygodni.

Ostatnim krokiem jest wizyta na policji, o dziwo tu sprawa zalatwiana jest z regoly od reki. ( o ile jest sie juz wczesniej sprawdzonym ) W przypadku Stephan'a moglo to trwac nastepne 6 tygodni, bo tyle znowu moze trwac proces wertowania kartotek o niekaralnosci. Jezeli ma sie juz bron krotka i zakupuje sie trzecia / czwarta sztuke w ciagu12 miesiecy ( tyle bowiem jest wazne sprawdzenie o niekaralnosci ) to dostaje sie wstepny wpis do zielonej karty broni ( Krotka i semi auto dluga ).

Moze wiec ktos laskawie zechce mi objasnic co rozumie podczas stwierdzenia, ze Stehpan dokonal zakupu bez ostrzezenia ? No bez fantazji prosze !

W PL macie fajnie, bo mozecie bron nosic przy sobie, tak jak pisal Wozzi. W Niemczech prawo jest pelne niuansow np. Do popmki w kal. 12/70 nie mozna zmienic chwytu na tylko pistoletowy bo podlega to pod § i traci sie zezwolenie. Ten sam chwyt pistoletowy mozna zamontowac na pompce semiauto w iunnym zwiazku strzeleckim strzelajac zupelnie inna dyscypline.

Rozeznanie i znajomosc prawa trzeba miec i tyle w temacie.

W jednym z klubow poproszono mnie abym pomogl w zorganizowaniu podobnego wypadu na komercyjna strzelnice pod Szczecinem, grzecznie odmowilem, dlaczego, wlasnie z obawy prezd spowiedzia w urzedzie.

Z prawem niemieckim da sie zyc. Zadne prawo o broni nie jest doskonale ! Tam gdzie Wy sie z niemieckiego prawa smiejecie, tam my z Wozzi'm placzemy gorzkimi lzami. Tam gdzie Wy kupujecie splonki na czerwona ksiazeczke my smiejemy sie do rozpuchu, podobnie z trzymaniem prochu w szafie S1 czy amunicji, u nas wystarczy skrzynka na listy czy inna wykonana z blachy.

Najwueksza roznica to badania psychologiczne ktorych w Niemczech niema oraz noszenien broni przy sobie.

Ja tam tych wapniakow zrozumiec potrafie, bo w gruncie rzeczy dbaja o to aby poprzez samokontrole dbano o prawo aby te nie zostalo zmienione na gorsze i na zimne dmuchaja. Dziwi Was to ?

Ucalujcie odemnie Bienkowska
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: nzpetter »

dect pisze:Bądźmy realistami. Przy obecnym, europejskim (nomen tfu tfu omen ;laughing: ) "sorry, ale taki mamy klimat" to będę klaskał uszami jeżeli uda się utrzymać status quo.

Tak czy siak, prośba żeby nie odbiegać od tematu wątku.
Ok więc wracając do tematu wątku - do kolegi do pracy przyjechał w delegację ktośtam z DE kto jest myśliwym.
I generalnie mówił że u nich na strzelnicy nawet tarczy "francuz" nie można mieć, bo nie można trenować strzelania do ludzi.
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 912
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: Ryba »

nzpetter pisze:
Ok więc wracając do tematu wątku - do kolegi do pracy przyjechał w delegację ktośtam z DE kto jest myśliwym.
I generalnie mówił że u nich na strzelnicy nawet tarczy "francuz" nie można mieć, bo nie można trenować strzelania do ludzi.
A w szczególności czarnego Francuza :651:
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, 20:28 przez Ryba, łącznie zmieniany 2 razy.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
krzywa oś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 21 września 2014, 22:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: krzywa oś »

traktat po I WŚ nałozył na Niemcy ograniczenia w zakresie posiadanej armii jak i posiadanego uzbrojenia, które to niemcy omijały w ten sposób ze przeniosły duże produkcje broni a nawet poligony do zaprzyjaźnionego kraju na wschodzie europy..., nie inaczej było po II WŚ, i jest do dziś dzień, stąd też takie ostrożne podchodzenie do tego tam tematu..., nawet broń pneumatyczna bez zezwolenia jest tam do 7,5J , to o połowe mniej niz limit obowiazujacy w innych krajach europy. I to jest takie "dmuchanie na zimne...", co najlepiej oddaje wpływ jednej i drugiej wojny na fobie europejczyków... w stosunku do tych krajów (kraju) które ja wywołały..
Chwalmy Pana
mariusz_zgc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 12:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń w Niemczech, stan na IV.2019

Post autor: mariusz_zgc »

nzpetter pisze:Ok więc wracając do tematu wątku - do kolegi do pracy przyjechał w delegację ktośtam z DE kto jest myśliwym.
I generalnie mówił że u nich na strzelnicy nawet tarczy "francuz" nie można mieć, bo nie można trenować strzelania do ludzi.
Potwierdzam, nie ma takiej możliwości, nie wolno strzelać do żadnych tarcz sylwetkowych czyli właśnie tzw "francuzy" itp. To jest zarezerwowane tylko dla służb. Podobnie jak ze strzelaniem dynamicznym, na kilku strzelnicach gdzie byłem to nie ma o tym mowy, znowu tylko służby mogą, poza nimi wyłącznie statyka. Nie wiem na jakiej zasadzie działają tam niektóre stowarzyszenia strzelające IPSC, bo są takowe ale nie miałem okazji wypytać. I co z tego że w Niemczech spłonki sprzedają wysyłkowo tylko na dowód osobisty, ale żeby proch kupić i elaborować to trzeba przejść jakieś płatne szkolenie (chyba ze 300Euro). To ja już wolę jeździć do sklepu po spłonki, ale mieć w nosie jaką mam sobie dziś tarczę powiesić do strzelania, lub czy będę sobie dziś strzelał w ruchu czy też nie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”