Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Przechowywanie amunicji.

Moderator: Moderatorzy WBP

Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Przechowywanie amunicji.

Postautor: Vantor » 2019-05-05, 22:34

Hej, to znów ja.
Kolejny test - kolejny mindfuck.

"3. Amunicja dobroni palnej:1)jest przechowywana wpudełkach lub pojemnikach, wsposób uniemożliwiający uderzenie wspłonkę naboju;2)nie jest przechowywana wmagazynkach nabojowych"

Test:
9. Amunicję można przechowywać
Odpowiedzi:
A: w sejfie S1, w magazynkach, workach, paczkach lub luzem.
B: w sejfie S1, poza magazynkami do broni.
C: w sejfie S1, wyłącznie w opakowaniach uniemożliwiających zbicie spłonki.

Błąd w teście, czy czegoś nie pojmuję?

Awatar użytkownika
Linek

Re: Przechowywanie amunicji.

Postautor: Linek » 2019-05-05, 22:40

1 minuta w google

3. Amunicja do broni palnej:
1) jest przechowywana w pudełkach lub pojemnikach, w sposób uniemożliwiający uderzenie w spłonkę naboju;
2) nie jest przechowywana w magazynkach nabojowych.

Vantor

Postautor: Vantor » 2019-05-05, 23:01

Przebijam cie. 10 sekund czytania mojego posta. Przecież wkleiłem dokładnie to samo w nim i dokładnie tego dotyczy pytanie?

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-05-05, 23:02

Odpowiedź znajdziesz w rozporządzeniu:
Obrazek

Obrazek

Kluczem jest legenda oraz to kogo dotyczy owo pytanie bo w sumie jedno i drugie jest poprawne, ale zależy od tego czy broń posiadasz jako podmiot czy na podstawie art. 10 ust. 4 UoBiA np. sportowiec.

Vantor

Postautor: Vantor » 2019-05-05, 23:17

Nadal nie rozumiem dlaczego poprawną odpowiedzią jest przechowywanie amunicji w magazynkach, luzem etc. Mam rozumieć, że sposób przechowywania amunicji zawarty w tamtym ustępie odnosi się jedynie do podmiotów posiadających broń na podstawie pozwolenia na okaziciela? Jeśli tak, to z dalszych zapisów wynika, że mając pozwolenie na broń sportową, przechowuję ją jak chcę, nawet w magazynkach, pod warunkiem, że w szafie s1?

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-05-05, 23:19

Tak, dokładnie to wynika z rozporządzenia - masz to kolorami ładnie zaznaczone.

Vantor

Postautor: Vantor » 2019-05-05, 23:21

Ok, dziękuję bardzo za pomoc!

Darth Hunterix

Postautor: Darth Hunterix » 2019-05-06, 01:09

Ostatnio na kursie organizowanym przez ZKS jakieś 10 osób kłóciło się o to zawzięcie z panią prawnik :)

Tak przy okazji, do przemyślenia dla administracji: czy nie byłoby rozsądnie założyć jakiegoś działu typu "Dla przygotowujących się do egzaminu"? Bo za rok i za dwa pewnie taki wątek znów powstanie, bo ten konkretny będzie na 30 stronie. A tak my niedouczeni pracujący nad zmianą tego stanu rzeczy mielibyśmy swój kącik dyskusyjny.
Świnka morska: przenośna bądź samobieżna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków z substancji organicznej w wyniku działania mięśni gładkich.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-05-06, 06:30

A czego pani prawnik nie ogarnęła?

Awatar użytkownika
Toost

Postautor: Toost » 2019-05-06, 06:54

LARPAK pisze:A czego pani prawnik nie ogarnęła?

Pani prawnik nie rozróżnia podmiotów i właścicieli posiadających na podstawie art.10. Jak ja byłem na kursie też tak mówiła, ale nie chciałem się kłócić. Dla niej w szafie ma być w pudełkach i puste wypięte magazynki.
pozdrawiam Tomek
.36, .451, 9x19, .22LR, 6.5x55SE, .45ACP, .38Spec, .223Rem, .308Win

Awatar użytkownika
Toost

Postautor: Toost » 2019-05-06, 06:59

Vantor pisze:Nadal nie rozumiem dlaczego poprawną odpowiedzią jest przechowywanie amunicji w magazynkach, luzem etc. Mam rozumieć, że sposób przechowywania amunicji zawarty w tamtym ustępie odnosi się jedynie do podmiotów posiadających broń na podstawie pozwolenia na okaziciela? Jeśli tak, to z dalszych zapisów wynika, że mając pozwolenie na broń sportową, przechowuję ją jak chcę, nawet w magazynkach, pod warunkiem, że w szafie s1?

Trzeba by zapytać aurora pytania co miał na myśli i czego się nawąchał. Zamiast sprawdzać znajomość przepisów to sprawdza znajomość interpretacji jego wydumek. Przepis jest prosty, posiadacze jak my przechowują broń i amunicję w szafie S1 - tyle. A czy trzymamy w tej szafie w skarpecie, worku foliowym, majtkach czy wysypane na podłodze szafy nie ma znaczenia. Takie gry słowne "wyłącznie w opakowaniach ..." "poza magazynkami ..." to imo nastawienie na uwalenie delikwenta.
pozdrawiam Tomek

Vantor

Postautor: Vantor » 2019-05-06, 09:17

To co napisał Toost to święta prawda. Gry słowne, podpuchy w konstrukcji zdań, pytań i odpowiedzi (np. brak przecinka w danym miejscu). To właśnie techniki z którymi spotykam się w każdym teście na PatentStrzelecki.eu
Efektem tego jest, że raz na kilka testów zawsze gdzieś się pierdzielne. Możliwe, że z pośpiechu, bo średnio test robię 2 minuty. Ale jednak. Niekiedy muszę parę minut rozkminiać podstawę prawną podaną pod pytaniem oraz dodatkowe kilka wersów wyszukiwanych za pomocą ctrl+f, bo nie jestem w stanie skumać co autor miał na myśli i dlaczego odpowiedź jest taka. Kiedy już wychwycę wszystkie kruczki, które bardziej leżą właśnie np. w konstrukcji zdania, to pytanie często staje się jasne... ale po jakim czasie i jakich rozkminach... Zastanawiam się, czy właśnie w ten sposób wygląda egzamin na patent - bo kiedy robię testy na aplikacji NTS Quiz NIE MA tam takich podpuch. Pytania są konkret, odpowiedzi są konkret, bardzo ciężko jest zrobić błąd. Jak myślicie, w którą stronę bardziej pójdzie to na egzaminie? Obawiam się, że w stronę PatentStrzelecki.eu
Ostatnio zmieniony 2019-05-06, 09:19 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-05-06, 14:44

Pytania są na logikę i znajomość przepisów bo np.
- broń na siedzeniu samochodu bez żadnego pokrowca czy kabury jest:
a) noszona
b) przewożona
c) przemieszczana

do tego odpowiedź wybierz dla:
- broni żaładowanej
- broni rozładowanej

Awatar użytkownika
Toost

Postautor: Toost » 2019-05-06, 20:45

LARPAK pisze:Pytania są na logikę i znajomość przepisów bo np.
- broń na siedzeniu samochodu bez żadnego pokrowca czy kabury jest:
a) noszona
b) przewożona
c) przemieszczana

do tego odpowiedź wybierz dla:
- broni żaładowanej
- broni rozładowanej

Przemieszczana
nie ma pojęcia "przewożona" a noszona to przemieszczana w stanie załadowanym. Art 10.9

W tych pytaniach właśnie nie ma logiki i kierując się nią można popełnić błąd. Trzeba znać zapis przepisu i wybrać odpowiedź, która mu dokładnie odpowiada. Niestety ten egzamin jest durny podobnie jak egzamin na PJ, który nic nie uczy.
Ostatnio zmieniony 2019-05-06, 20:47 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
Toost

Postautor: Toost » 2019-05-06, 20:50

Vantor pisze:To co napisał Toost to święta prawda. Gry słowne, podpuchy w konstrukcji zdań, pytań i odpowiedzi (np. brak przecinka w danym miejscu). To właśnie techniki z którymi spotykam się w każdym teście na PatentStrzelecki.eu
Efektem tego jest, że raz na kilka testów zawsze gdzieś się pierdzielne. Możliwe, że z pośpiechu, bo średnio test robię 2 minuty. Ale jednak. Niekiedy muszę parę minut rozkminiać podstawę prawną podaną pod pytaniem oraz dodatkowe kilka wersów wyszukiwanych za pomocą ctrl+f, bo nie jestem w stanie skumać co autor miał na myśli i dlaczego odpowiedź jest taka. Kiedy już wychwycę wszystkie kruczki, które bardziej leżą właśnie np. w konstrukcji zdania, to pytanie często staje się jasne... ale po jakim czasie i jakich rozkminach... Zastanawiam się, czy właśnie w ten sposób wygląda egzamin na patent - bo kiedy robię testy na aplikacji NTS Quiz NIE MA tam takich podpuch. Pytania są konkret, odpowiedzi są konkret, bardzo ciężko jest zrobić błąd. Jak myślicie, w którą stronę bardziej pójdzie to na egzaminie? Obawiam się, że w stronę PatentStrzelecki.eu

Pytania na stronie patentstrzelecki to pytania prosto z egzaminów PZSS i policyjnych, łatwo wyłapać policyjne bo sa głupsze i znalazłem w nich dwie błędne odpowiedzi.
Trzeba zakuć pytania i odpowiedzi. Ja przerobiłem 85 egzaminów i łącznie z powtórzeniami 1360 pytań. Zdałem 10/10.
Ostatnio zmieniony 2019-05-06, 20:52 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek

Wróć do „Prawo i broń - WBP”