Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Moderator: Moderatorzy WBP

mateuszwawrz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 lutego 2019, 17:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: mateuszwawrz »

Cześć,
czy policja podczas postępowania o wydanie pozwolenia na broń interesuje się tym, czy ktoś był spisywany w przeszłości? Nie mam wyroków, jednak byłem wielokrotnie spisywany oraz odwiedzałem komendy w związku z bijatykami. Czy będzie to problem podczas postępowania o wydanie pozwolenia?
Pozdrawiam
Gdańsk i okolice/
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: Toost »

A biłeś czy byłeś bity?
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: KG92RS »

mateuszwawrz pisze: byłem wielokrotnie spisywany oraz odwiedzałem komendy w związku z bijatykami. Czy będzie to problem podczas postępowania o wydanie pozwolenia?
Będzie. I to całkiem poważny. Wszystkie te informacje są w KSIP. Wybacz szczerość, ale wielokrotny udział w bijatykach raczej dobrze o Tobie nie świadczy... Możesz się spodziewać wszystkiego: od skierowania na dodatkowe badania psychiatryczne, po odmowę wydania pozwolenia (bo udział w bijatykach może wskazywać na "istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego").
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: Spyderco »

Jeśli to prowokacja to słaba a jeśli pytasz serio : sprawdzenie osoby w bazach danych plus wywiad środowiskowy najprawdopodobniej wyeliminują Cię z grona potencjalnych posiadaczy broni.
.22, .223, 9x19, 12GA
mateuszwawrz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 lutego 2019, 17:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: mateuszwawrz »

Żadna z tych sytuacji nie była z mojej winy - zawsze była to obrona. Stąd moje zmartwienie - nie chciałbym przez pech dostać od policji odmowę.
Edit. Czytałem właśnie, że dane mogą się znaleźć w przytoczonej bazie tylko w sytuacji, gdy było się poszukiwanym/toczyło się śledztwo w sprawie osoby. Czy ma ktoś może doświadczenie w tego typu sprawach?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 17:44 przez mateuszwawrz, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdańsk i okolice/
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: dect »

Kombinacja "byłem wielokrotnie spisywany oraz odwiedzałem komendy w związku z bijatykami" i "Żadna z tych sytuacji nie była z mojej winy - zawsze była to obrona" jest dość nietypowa. Zawsze byłeś w złym miejscu w złym czasie czy taka karma i jesteś osobą która w drewnianym kościele dostaje cegłą w głowę?

Poza moją ciekawością to diabeł tkwi w szczegółach. Dopóki nie zaczniesz procedury to się nie dowiesz co policja sądzi na Twój temat.
mateuszwawrz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 lutego 2019, 17:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: mateuszwawrz »

Tak, nigdy nie była to moja wina. Stąd moje pytanie - nie mam żadnych zatargów z prawem, jednak policja może mieć mnie zapisanego gdzieś w różnych komendach czy notatkach - stąd moje pytanie czy policjant z wydziału będzie miał wgląd w te dane i mogą go one zaniepokoic.
Gdańsk i okolice/
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: shapi »

Będzie miał. Czy może go zaniepokoić - może. Czy z tego powodu nie dostaniesz pozwolenia - skoro jesteś 100% czysty, i zawsze byłeś po prostu świadkiem, bez bycia podejrzanym czy oskarżonym - to nie musi to wpłynąć na wynik postępowania, ale na jego przebieg - już tak. Na pewno WPA przedłuży postępowanie, bo będzie chciało zebrać pełne informacje na temat tych Twoich przygód.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: MarcinD »

Kolego, jesli jestes czysty, w sensie nie skazany itp to uprawnienia dostaniesz, nastomiast jest szansa, ze bedzie troche pod gorke. I niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy sie nie bil. Na pocieszenie powiem tylko, ze znam conajmniej paru chlopakow z bramek, ktorzy czesto byli pomawiani i spisywani, bo po grzecznym wyproszeniu pijany klient „im jeszcze pokaze” ktorzy posiadaja bron, tak szkoleniowa jak i do osobistej.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wydanie pozwolenia na broń - postępowanie WPA

Post autor: nzpetter »

1) Jeżeli nie byłeś prawomocnie skazany to kwity dostaniesz, ale może nie być to jazda z górki
2) Na badaniach możesz powiedzieć o tym psychologowi/psychiatrze żeby od razu nie było jaj
3) Jeżeli nie powiesz, być może będziesz musiał się przejechać do lokalnego WOMP

Moim zdaniem lepiej od razu mówić co się stało. Psychiatra wtedy widzi że nie masz nic do ukrycia, gramy w otwarte karty i też jest
to przesłanka dojrzałej osoby która potrafi brać odpowiedzialność.
-----------------------------------------
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”