Zmiana miejsca przechowywania broni

Moderator: Moderatorzy WBP

seba76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 17 kwietnia 2016, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: seba76 »

Koledzy i koleżanki, krótkie pytanie. Czytam i doczytać nie mogę...
Nie zmieniam miejsca zameldowania, ale szafa wędruje pod inny adres. Czy muszę to zgłosić do WPA??
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Jedrula »

Nie.
Plus WPA nie obchodzi miejsce zameldowania a miejsce stałego pobytu i tylko jego zmianę zgłaszasz.
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2019, 10:21 przez Jedrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jędrzej
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: KG92RS »

seba76 pisze: szafa wędruje pod inny adres. Czy muszę to zgłosić do WPA??
Tylko wtedy, kiedy Ty wędrujesz razem z szafą. Czyli zmieniasz adres miejsca stałego pobytu.
Raf85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Raf85 »

Jedrula pisze:Nie.
Plus WPA nie obchodzi miejsce zameldowania a miejsce stałego pobytu i tylko jego zmianę zgłaszasz.
I chyba miejsce stałego pobytu to wg ustawy nie konkretny adres a miejscowość. Ale tutaj musiałby mnie ktoś poprawić...
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Qubis »

Raf85 pisze:
Jedrula pisze:Nie.
Plus WPA nie obchodzi miejsce zameldowania a miejsce stałego pobytu i tylko jego zmianę zgłaszasz.
I chyba miejsce stałego pobytu to wg ustawy nie konkretny adres a miejscowość. Ale tutaj musiałby mnie ktoś poprawić...
Wszytko się zgadza
emancy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 05 stycznia 2019, 17:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: emancy »

Raf85 pisze:I chyba miejsce stałego pobytu to wg ustawy nie konkretny adres a miejscowość. Ale tutaj musiałby mnie ktoś poprawić...
Konkretny adres. Patrz: ustawa o ewidencji ludności, art. 25. pkt. 1.: Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Vantor »

A czym jest zamiar stałego przebywania? Ostatnio mam rozkminy na temat tych adresów.
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2019, 18:43 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.
emancy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 05 stycznia 2019, 17:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: emancy »

Tu chyba nie ma co rozkminiać - traktujesz jakiś adres jako swój dom - jest to miejsce stałego zamieszkania. Jeśli masz jakąś szczególnie skomplikowaną sytuację, to zastanów się jak "w razie czego" byś się tłumaczył prorokowi i zdecyduj się, co jest miejscem twojego stałe zamieszkania na tej podstawie.
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Skupiony »

emancy pisze: Konkretny adres. Patrz: ustawa o ewidencji ludności, art. 25. pkt. 1.: Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania.
I gdzie ustawa o broni i amunicji powołuje się na ten przepis?
Skoro państwo stosuje skrajny formalizm, odpowiadajmy tym samym, gdy nam tak wygodnie.
Jeśli masz jakąś szczególnie skomplikowaną sytuację, to zastanów się jak "w razie czego" byś się tłumaczył prorokowi i zdecyduj się, co jest miejscem twojego stałe zamieszkania na tej podstawie.
Nigdy nie tłumacz się prorokowi, bo to z urzędu Twój wróg. Tłumaczyć się możesz ewentualnie sędziemu, w tych rzadkich przypadkach, gdy odmowa składania wyjaśnień nie jest najrozsądniejszym wyjściem.
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2019, 17:23 przez Skupiony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: dect »

Na jaki przepis? Wymaga informowania o zmianie miejsca stałego pobytu, a czym on jest to masz napisane właśnie w ustawie o ewidencji ludności
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Skupiony »

Ustawa o ewidencji ludności definiuje pojęcie miejsca stałego pobytu wyłącznie dla osoby zatrudnionej na statku żeglugi śródlądowej lub morskiej albo zamieszkującej w związku z wykonywaniem pracy w ruchomym urządzeniu mieszkalnym.

Dla pozostałych osób definiuje jedynie pobyt stały, jako zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania.

Zatem w kontekście kodeksu cywilnego musimy przyjąć, że miejscem pobytu stałego osób, dla których nie jest ono zdefiniowane inaczej, jest miejscowość, w której zamieszkują pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania.

Adres nie wyznacza miejsca stałego pobytu. Pełni w tym przepisie jedynie rolę warunku koniecznego istnienia miejsca stałego pobytu.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: babangida »

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale w związku z tym , nie mam obowiązku informowania WPA jeśli przeprowadziłem sie na inne osiedle w tej samej miejscowości ?
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Thrud »

Masz taki obowiązek. Miejsce stałego zamieszkania to konkretny adres (miasto, ulica, nr budynku, nr mieszkania). Nawet jeżeli przeprowadzisz się do sąsiedniego mieszkania, to jest to zmiana miejsca.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: Skupiony »

babangida pisze:Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale w związku z tym , nie mam obowiązku informowania WPA jeśli przeprowadziłem sie na inne osiedle w tej samej miejscowości ?
Dobrze rozumiesz. Nie masz takiego obowiązku. Miejsce stałego pobytu (tak jak miejsce zamieszkania) to miejscowość.

Jest to napisane w ustawie o ewidencji ludności, ale widać za małymi literami. Polecam refleksję nad terminem "siedziba pracodawcy". Genus definicji w jednym artykule jednej ustawy raczej nie zmienia się z linijki na linijkę.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana miejsca przechowywania broni

Post autor: babangida »

Wiesz o tym, że jako nieliczny tak to rozumiem ?
95% podległych usłużnie WPA, zgłasza im wszystko w te pędy, nawet przeprowadzkę klatę obok.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”