REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Moderator: Moderatorzy WBP

lodowa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: lodowa »

JAC72 pisze:Jakim cudem masz pozwolenie "na pistolet"? Przecież pozwolenie masz (i tak samo wystawiają promesę) na broń palną sportową centralnego zapłonu o lufach... kalibru do 12 mm. Czytaj treść decyzji administracyjnej.
Jak najbardziej możliwe, jeżeli ma patent i licencję tylko na karabin to ma pozwolenie tylko na karabin (jest to możliwe, sam tak miałem)
Nigdy nie sikaj pod wiatr, chyba że przepłynąłeś przylądek Horn.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: arturo111 »

Znam osoby, które nie mają ani patentu, ani licencji i mają pozwolenie wydane w starych czasach na sam pistolet :-D
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
pakalolo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 23 października 2017, 08:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: pakalolo »

@lodowa a co było napisane na decyzji? Ja mam pozwolenie zrobione na patentcie na pistolet i w decyzji ani na promesach nie mam jakiegokolwiek ograniczenia do rodzaju broni (pistolet/karabin).
Ostatnio zmieniony 15 marca 2019, 12:56 przez pakalolo, łącznie zmieniany 2 razy.
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: Thrud »

Należy pamiętać, że w trakcie postępowania administracyjnego są analizowane wszystkie złożone dowody (w tym patent), a na ich podstawie jest wydawana decyzja. Stąd brak podziału w decyzji nie oznacza automatycznie możliwości posiadania dowolnego rodzaju broni mieszczącego się w danym celu. Na podstawie promesy "broń centralnego zapłonu o kalibrze do 12 mm" oczywiście kupisz i karabin, natomiast WPA może w majestacie prawa odmówić rejestracji. Powołując się przy tym na materiał dowodowy.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: KG92RS »

Thrud pisze:natomiast WPA może w majestacie prawa odmówić rejestracji. Powołując się przy tym na materiał dowodowy.
Nie będę się odnosił do meritum sprawy, bo za cienki jestem, ale ciekawi mnie, jak taka odmowa by się odbywała w praktyce.
Wszystkie moje dotychczasowe rejestracje (nie licząc korespondencyjnych) wyglądały tak: przychodziłem do WPA, wręczałem fakturę/umowę i legitymację i po kilku minutach wychodziłem z wpisem. Nikt, niczego, nigdzie nie sprawdzał, więc nikt - w tym momencie - na pomysł odmowy rejestracji raczej by nie wpadł. Bo i jak? Na jakiej podstawie? "Coś" mogłoby się okazać, w momencie wpisywania broni do systemów IT, tudzież dokładania faktury/umowy do teczki. I co wtedy? WPA wezwałoby delikwenta do stawienia się z książeczką w celu wykreślenia wpisu? Może mało mam doświadczeń, ale przez dwa lata bytności na forum, nie słyszałem o takim przypadku...

Tak na marginesie: jakość "materiału dowodowego" WPA raczej nie budzi mojego zaufania -> przy rozszerzaniu okazało się, że zgubili jedną rejestrację i twierdzili, że mam o jedną sztukę mniej, niż mam (przydała się moja kolekcja kopii podań o rejestrację z poświadczeniami odbioru). Jak zgubili info o broni, to wszystko mogą zgubić...
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: Hyouka »

pakalolo pisze: Ja mam pozwolenie zrobione na patentcie na pistolet i w decyzji ani na promesach nie mam jakiegokolwiek ograniczenia do rodzaju broni (pistolet/karabin).
A to ciekawe. Ja nie mam pozwolenia na strzelby i na promesach kolekcjonerskich mam wyskrobane że mogę kupić Broń Cz, Bz i czarnoprochową:
Obrazek
Mój wniosek o promesy wspominał tylko o "broni kolekcjonerskiej", więc jak wystawiali promesy to musiali zajrzeć do akt i przeczytać że nie mogę mieć strzelb.

Z drugiej strony, jak ostatnio kupowałem TTke to sprzedawca się zdziwił że mam tak szczegółowo opisane co mogę kupić, więc to może nie jest standardowa praktyka i moje promesy wypisywał ktoś nadgorliwy?

A co do skorpionka to jak już zostało powiedziane, wpisza to co jest na fakturze. Nawet bym się nie spodziewał że większość pracowników WPA wie co to CZ Scorpion EVO 3 S1.
Ostatnio zmieniony 16 marca 2019, 03:17 przez Hyouka, łącznie zmieniany 5 razy.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: Chochla »

JAC72 pisze:Jakim cudem masz pozwolenie "na pistolet"? Przecież pozwolenie masz (i tak samo wystawiają promesę) na broń palną sportową centralnego zapłonu o lufach... kalibru do 12 mm. Czytaj treść decyzji administracyjnej.
Na podstawie decyzji, ktora nie zostala zaskarzona. Kumpel policjant ma wlasnie taka.
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: Glou »

No dobra.
A jak mam pozwolenie kolekcjonerskie i chce kupić Rolling Blocka 45-70 albo Sharpsa w tym samym kalibrze?
Przeciez można strzelać z amunicji elaborowanej na nitro jak i na CP.

Przykładowo mam jeszcze 4 miejsca wolne i nie wybrane jeszcze promesy to przed kupnem powinienem złożyć wniosek o promesę na zakup broni CP czy karabinu CZ do 12mm?

Pytanie może i głupie ale ciekawa dyskusja wyszła :)
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: Thrud »

@KG92RS - Dokładnie tak jak napisałeś. Wpis w książeczce to tylko potwierdzenie faktu rejestracji a nie faktyczna rejestracja. Osoba wykonująca wpis zwykle nie ma pełnej wiedzy o tym jakie rodzaje broni możesz posiadać i wykonując wpis bazuje na Twoim oświadczeniu ("tu jest faktura, proszę wpisać ten karabin"). To na Tobie spoczywa obowiązek znajomości przepisów. Analogicznie jak z prawem jazdy - jeżeli mając tylko kategorię B poprowadzisz ciężarówkę, to tłumaczenie "a myślałem że mogę" nic nie pomoże. Sam zgłoszenia do rejestracji broni której nie możesz posiadać może zostać potraktowany jako przestępstwo z art. 272 (do 3 lat pozbawienia wolności).

@Glou - Jeżeli w decyzji masz podział, to tak, we wniosku o promesę powinieneś sprecyzować na jaki dokładnie rodzaj broni ma rzeczona promesa być wystawiona. Nota bene, w podanym przez Ciebie przykładzie ("można strzelać z amunicji elaborowanej na nitro jak i na CP") wymagana jest promesa na karabin CZ do 12 mm. Art. 10 ust. 4 pkt 4 lit. d) odnosi się tylko do "przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego".
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: Glou »

A faktycznie. Kluczowe jest tu słowo "wyłącznie".

Dzięki! :one:
pakalolo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 23 października 2017, 08:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: REJESTRACJA Pistolet CZ Scorpion EVO 3 S1 Carbine 9mm

Post autor: pakalolo »

Mały update co do sytuacji z zakupem karabinku/PM-a czy czegoś w tym rodzaju w kalibrze pistoletowym

Wysłałem do Policji prośbę o udzielenie informacji, czy mając to pozwolenie jakie mam (centralny, boczny, na podstawie patentu i licencji na pistolet ale bez żadnych ograniczeń co do pistoletu/karabinu w pozwoleniu) mogę zarejestrować taką broń. Oczywiście z nabyciem nie ma problemu, bo promesa jest wydana po prostu na broń centralnego/bocznego zapłonu.

Prosta i lakoniczna odpowiedź : " Będąca w zainteresowaniu nabyciem broń palna winna zatem odpowiadać rodzajowi broni okreslonemu w pozwoleniu i zaświadczeniu uprawniającym do nabycia broni"
Ostatnio zmieniony 29 marca 2019, 10:57 przez pakalolo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”