Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: LARPAK »

Tomek_J pisze:
MarcinD pisze:Jesli, odpukac, kiedys bedzie W to snowflakes typu Greg wyzdychaja jak jetki na zime, a przrdtem beda plakac ze nie ma WOT zeby ich bronil a mial byc. I to bedzie jedyny pozytyw W... trudne czasy tworza twardych ludzi, i spoleczenstwo sie oczyszcza z lewactwa.
Jeżeli kiedyś ktoś w naszym kraju "wyzdycha jak jetki na zimie" z powodu konfliktu zbrojnego, to będą to zarówno hoplofoby, WOTowcy, kolekcjonerzy i sportowcy i innego rodzaju prepersi także. Jeżeli komuś wydaje się, że jego kolekcja broni zarejestrowanej do celów sportowych pozwoli mu przeżyć wyimaginowaną wojnę to proszę bardzo, ja broń mam bo po prostu lubię strzelać. NIC WIĘCEJ. Tacy użytkownicy też są na tym forum, uszanujcie ich opinie (to zdanie tyczy się do postu powyżej akurat).
Nikt tutaj nie napisał o wygrywaniu wojny swoja prywatną bronią, nikt tutaj nie pisał nic o preppersach.
Wszyscy jednak sobie zdają sprawę, że są tacy posiadacze broni jak Ty, którzy mają bo lubią i to jest ich jedyny powód posiadania broni - OK.
Jednakże różnica pomiędzy ludźmi świadomymi jak i przygotowanymi do obrony siebie, bliskich i Ojczyzny - czy to sportowców, kolekcjonerów, rezerwistów etc. jest taka, że polegają na sobie i swoich umiejętnościach w przeciwieństwie do Ciebie bo właśnie szydzenie z takich ludzi świadczy o tym, że to KTOŚ (w zamyśle pewnie państwo) ma obronić Ciebie.

Tomek_J pisze:
1. Jakich RSZ jeszcze nie lubisz? Uzasadnij swoją odpowiedź co najmniej pięcioma zdaniami złożonymi.

2. Zdefinuj prawdziwego żołnierza, oraz uzasadnij dlaczego po służbie/poza godzinami kluczowymi żołnierze nie mogą /nie powinni być umundurowani.
1. to wszystko
2. prawdziwy żołnierz = zawodowy żołnierz. Może i mogą, ale tak nie robią, a dlaczego? Pewnie z takiego samego powodu, dlaczego majster na budowie po dniówce przebiera się w kanciapie i wraca do domu "w cywilu". Może mam takie zboczenie zawodowe, ale ja swoją pracę zostawiam w pracy, podobnie zresztą jak znaczna część społeczeństwa. Poza tym znaczna część ludzi, którzy mają kontakt z bronią lub służbami mundurowymi po prostu NIE MA POTRZEBY SIĘ Z TYM OBNOSIĆ.
To chyba nie widziałeś na oczy jak wychodzą ludzie z jednostek wojskowych w miastach, które istnieją praktycznie tylko dzięki wojsku - weź sobie taki Międzyrzecz, Świętoszów i inne zielone garnizony.

Chyba też nigdy nie widziałeś na oczy żadnego budowlańca, który przed pracą wchodzi do sklepu po śniadanie i czasami jeszcze flaszkę do tego lub robi zakupy w ciuchach roboczych o 16.30 w Biedronce.

kelvinpiotr

Post autor: kelvinpiotr »

Panowie, nie mylcie członków organizacji WOT z żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej . To są członkowie programu " Jak zostać żołnierzem w weekend + " Kiedyś była taka seria książek " Jak zostać ………. ( tu sobie należy wpisać kim ) w weekend ". Program trwa .. ;-)

Awatar użytkownika
strk

Post autor: strk »

To zastanawiające, ponieważ podczas uroczystej przysięgi w jakiej miałem zaszczyt ostatnio uczestniczyć wszyscy żołnierze wypowiedzieli te same słowa:
Ja, żołnierz Wojska Polskiego
przysięgam
służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg.”
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2019, 19:35 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

korek

Post autor: korek »

Osobiście byłbym ostrożny z ocenianiem wyszkolenia wekendowego. Historia daje nam dowody, że amatorzy, czy pół-amatorzy stanowić mogą realną i ważną siłę. Z drugiej strony - super wyszkoleni spece... też mogą dać ciała. Życie jest nieprzewidywalne.

LARPAK

Post autor: LARPAK »

@kelvinpiotr:
to dorzucanie tego "+" i sugerowanie, że to wina/sprawka jakiejś partii jest nie na miejscu bo koncepcję WOT i formacji proobronnych zaczęto rozwijać za poprzedniej władzy.

Sandersbravo

Post autor: Sandersbravo »

kelvinpiotr pisze:Panowie, nie mylcie członków organizacji WOT z żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej . To są członkowie programu " Jak zostać żołnierzem w weekend + " Kiedyś była taka seria książek " Jak zostać ………. ( tu sobie należy wpisać kim ) w weekend ". Program trwa .. ;-)
..stwierdzasz fakty czy snujesz swoje opinie? zgodnie z ustawą żołnierze WOT są żołnierzami. Rozumiem, że oficerowie DWS i zawodowi służący w WOT to też członkowie organizacji jak zostać żołnierzem? Nie pisz kocopałów na forum weź idz, wstąp, wylej lity potu na ćwiczeniach sam zaobacz a potem oceniaj.

kelvinpiotr

Post autor: kelvinpiotr »

Parafrazując, "ustawa nie czyni żołnierzem " ;-);-) A swoje lata odsłużyłem , stopnia i przydziału podawał nie będę ( ustawa ) :wink: . Każdy z nas wie swoje. I niech tak pozostanie.

Awatar użytkownika
strk

Ty genderystyczno-patriarchalny mizoginie :090:
PSSK-DB vice-president
Obrazek

Awatar użytkownika
oldtimer

Post autor: oldtimer »

Już zapomnieliście jaką ochronę osobistą miał płk.Kaddafi.... :?: :)
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

Sandersbravo

Post autor: Sandersbravo »

kelvinpiotr pisze:Parafrazując, "ustawa nie czyni żołnierzem " ;-);-) A swoje lata odsłużyłem , stopnia i przydziału podawał nie będę ( ustawa ) :wink: . Każdy z nas wie swoje. I niech tak pozostanie.
Ok spoko :) ale idąc dalej kiedy zołnierz zawodowy staje sie żołnierzem? :) zaraz po powołaniu do służby czy dopiero po 2-3 latach służby? to jest żołnierzem czy nie jest? :) zgadzam sie, ze ustawa żołnierza nie robi ale szkolenie i doświadczenie. Formacja co ma ok. 4 lata a jakieś ukompletowanie i zdolność zyskuje dopiero teraz nie może być z oczywistych względów porównywana do jednostek operacyjnych to truizm. Rzecz w tym żeby ta formacja zyskała zdolnosć bycia wsparciem dla wojsk operacyjnych. Wieszanie psów na Wot tylko dlatego, że jakaś partia robi sobie czesto forki z żołnierzami WOT jest przegięciem. WOT to też kuźnia kadr dla wojsk operacyjnych. Oczywiście różni są rekruci do WOT ale tak samo jest w wojskach operacyjnch. Nie oszukujmy sie wojska operacyjne też sa kiepsko wyszkolone i tylko parę jednostke ma de facto jakąkolwiek zdolność bojową. Żołnierza lekkiej piechoty można dosć tanio wyposażyć i wyszkolić i utrzymać dość wysoką zdolnosć bojową. Wyposażyć zmech, wyszkolić zmech i utrzymać ukompletowanie i zdolność bojową brygady zmech to gigantyczne koszty.
Zasada jest prosta:) będąc dowódca i mając w wojskach lądowych efektywnie ok. 50 tys ludzi (w tym jakieś 30% niewalczących) i możesz mieć dodatkowo ok.30-40 tys lekkiej piechty średnio przeszkolonej z lekkim sprzętem bez logistyki i tyłów. Ja biorę w ciemno opcję z WOT :)

Gebel

Post autor: Gebel »

jkp44jkp pisze:Cóż, nie znam się to się wypowiem. Żolnierzem zawodowym ani weekendowym nie byłem ale jak patrze na te nastolatki umalowane w mundurze to nie wiem czy śmiać się czy płakać. To że się zapoznają z bronią to świetnie ale to że z tych dziewczynek ktoś chce robić "żołnierza" już jest raczej żałosne.

Sam fakt że w WOT tak duży procent to kobiety eliminuje tą formacje jako zdolną do jakich kolwiek dzialań w sytuacji zagrożenia czy stresu.
No to jak nie byłeś to się nie wypowiadaj. Zaciągnij się to będziesz miał o czym dyskutować. W niektórych kompaniach udział byłych żołnierzy to nawet 50%. Średnia wieku to 30 lat z hakiem a średni udział kobiet w WOT to 12%, ogólnie w WP 7%.
Nawet jeżeli Ci się ich udział nie podoba to nadal masz 88% męskiego komponentu.

Awatar użytkownika
Shooter7

Post autor: Shooter7 »

TAk czytam i czatam i naowa mi sie stwierdzenie, ze

stado baranow prowadzone przez lwa grozniejsze od stada Lwow, prowadzonych przez barana :)

Wazna bedzie co najwyzej osobista motywacja.

:wink:
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2019, 20:51 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.

Gebel

Post autor: Gebel »

W kwestii noclegu zawsze są osobne pokoje, namioty, kontenery. Chyba że bytujesz w terenie pod chmurką.

Robson

Post autor: Robson »

Są na tych samych kompaniach i nawet śpią w tych samych kwaterach co reszta wojska.

Awatar użytkownika
strk

Kolego, na okrętach MW około 12% załogi to kobiety. Te okręty miesiącami przebywają na morzu - a z racji konstrukcji nie ma tam wydzielonych sekcji/przedziałów i toalet.

I co?
I nic.
PSSK-DB vice-president
Obrazek

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”