Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Wedymin
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Postautor: Wedymin » 2019-11-04, 13:44

Piotr_JG pisze:To jeszcze jeden nius z WP: Policji broń się zapodziała

Kurna, i to moje miasto rodzinne... taki wstyd :shame: :)

Obiecuję dbać lepiej, w razie pożaru wyniosę szafę na plecach :)
"...and Mr. 9 millimeter here, he's the shepherd protecting my righteous ass in the valley of darkness." Jules Winnfield

KG92RS

Postautor: KG92RS » 2019-11-04, 15:13

LARPAK pisze:Kilka lat temu w Żaganiu jakiś gość zgłosił żołnierzy z bronią, że w sklepie zakupy robią

Daleko szukać... Przecież jakiś czas temu, na TYM FORUM, udzielał się gość, który wzywał policję, jak zobaczył u kogoś kawałek wystającej kabury...

Sandersbravo

Postautor: Sandersbravo » 2019-11-04, 16:13

Tomek_J pisze:Ja się tam nie znam, ale psychologia tłumu jest taka, że widok uzbrojonych żołnierzy na ulicy jednoznacznie kojarzy się z jakimś bliżej nieznanym zagrożeniem. Niekoniecznie ze strony tych żołnierzy. Po prostu przeciętny Kowalski myśli że skoro po mieście spacerują sobie uzbrojeni żołnierze, to COŚ może się wydarzyć. Nie w taki sposób buduje się w społeczeństwie zainteresowanie strzelectwem... Dowódca powinien zostać wywalony na zbity pysk, a dziarscy amatorzy chrupiącej panierki co najmniej zawieszeni.

PS, tak nie lubię WOT, ale prawdziwi żołnierze po służbie chodzą w cywilnych ciuchach i nie spamują mediów społecznościowych fotkami z poligonu...

Tomek J. weź relanium czy cosik podobnego. Jak sie nie nasz to sie nie wypowiadaj :) Nie wiem z czym ci sie kojarzy wojsko uzbrojone na ulicy i w sumie mnie to nie obchodzi. Z zasady wojsko zeby było wojskiem musi być uzbrojone. Przyzywczajenie żołnierza do bytownia z bronią jest jednym z waznych elementów kształtowania prawidłowych nawyków i odpowiedzialności (czasy, że zołnierz dostawał swoja bron dwa razy do roku na szczęście mineły bezpowrotnie). Nie spaceuruja tylko kupują w kurczkofoodzie podczas przemieszczania sie z poligonu. Nie wiem w jakiej kondycji jesteś skoro widok żołnierza WOT w mundurze WP z karabinkiem przewieszonym na ramieniu i bez magazynka i bez oprządzenia możę powodować niepokój społeczeństwa. Nie wiem również co ma to wspólnego z propagowniem strzelectwa w społeczeństwie wchodzenie zółnierzy do fastfooda ale może rzucisz więcej światla na tę myśl. Podaj podstawę prawną w regulaminie służby, ustawie i rozporządzeniach do cyt."wywalenia dowódcy na pysk" no "zawieszenia" tych żołnierzy?

MarcinD
Status: Online

Postautor: MarcinD » 2019-11-04, 16:31

Jesli, odpukac, kiedys bedzie W to snowflakes typu Greg wyzdychaja jak jetki na zime, a przrdtem beda plakac ze nie ma WOT zeby ich bronil a mial byc. I to bedzie jedyny pozytyw W... trudne czasy tworza twardych ludzi, i spoleczenstwo sie oczyszcza z lewactwa.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39

Awatar użytkownika
strk

Postautor: strk » 2019-11-04, 16:43

Tomek_J pisze:

PS, tak nie lubię WOT, ale prawdziwi żołnierze po służbie chodzą w cywilnych ciuchach i nie spamują mediów społecznościowych fotkami z poligonu...

1. Jakich RSZ jeszcze nie lubisz? Uzasadnij swoją odpowiedź co najmniej pięcioma zdaniami złożonymi.

2. Zdefinuj prawdziwego żołnierza, oraz uzasadnij dlaczego po służbie/poza godzinami służbowymi żołnierze nie mogą /nie powinni być umundurowani.
Ostatnio zmieniony 2019-11-04, 16:44 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Tomek_J

Postautor: Tomek_J » 2019-11-04, 16:46

MarcinD pisze:Jesli, odpukac, kiedys bedzie W to snowflakes typu Greg wyzdychaja jak jetki na zime, a przrdtem beda plakac ze nie ma WOT zeby ich bronil a mial byc. I to bedzie jedyny pozytyw W... trudne czasy tworza twardych ludzi, i spoleczenstwo sie oczyszcza z lewactwa.

Jeżeli kiedyś ktoś w naszym kraju "wyzdycha jak jetki na zimie" z powodu konfliktu zbrojnego, to będą to zarówno hoplofoby, WOTowcy, kolekcjonerzy i sportowcy i innego rodzaju prepersi także. Jeżeli komuś wydaje się, że jego kolekcja broni zarejestrowanej do celów sportowych pozwoli mu przeżyć wyimaginowaną wojnę to proszę bardzo, ja broń mam bo po prostu lubię strzelać. NIC WIĘCEJ. Tacy użytkownicy też są na tym forum, uszanujcie ich opinie (to zdanie tyczy się do postu powyżej akurat).

1. Jakich RSZ jeszcze nie lubisz? Uzasadnij swoją odpowiedź co najmniej pięcioma zdaniami złożonymi.

2. Zdefinuj prawdziwego żołnierza, oraz uzasadnij dlaczego po służbie/poza godzinami kluczowymi żołnierze nie mogą /nie powinni być umundurowani.

1. to wszystko
2. prawdziwy żołnierz = zawodowy żołnierz. Może i mogą, ale tak nie robią, a dlaczego? Pewnie z takiego samego powodu, dlaczego majster na budowie po dniówce przebiera się w kanciapie i wraca do domu "w cywilu". Może mam takie zboczenie zawodowe, ale ja swoją pracę zostawiam w pracy, podobnie zresztą jak znaczna część społeczeństwa. Poza tym znaczna część ludzi, którzy mają kontakt z bronią lub służbami mundurowymi po prostu NIE MA POTRZEBY SIĘ Z TYM OBNOSIĆ.
KPN60, KDW60, KDW3x40.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2019-11-04, 16:53

Ja nie twierdze, ze posiadanie broni nas obroni i zrobi z nas komandosow, ale podniesie masze szasne... chocby w ewakuacji rodziny i zejsciu do podziemia. Greg i spolka zejda, ale na zawal... ot taka roznica.

Awatar użytkownika
strk

Postautor: strk » 2019-11-04, 17:06

Tomek_J pisze:1. to wszystko

To było do przewidzenia.

zostawiam w pracy, podobnie zresztą jak znaczna część społeczeństwa.

Masz świadomość różnic między pracą a służbą?
PSSK-DB vice-president
Obrazek

rokada

Postautor: rokada » 2019-11-04, 17:18

Tomek_J pisze:Ja się tam nie znam, ale psychologia tłumu jest taka, że widok uzbrojonych żołnierzy na ulicy jednoznacznie kojarzy się z jakimś bliżej nieznanym zagrożeniem.

Ja też się nie znam, ale mi i moim znajomym się nie kojarzy. Może dlatego, że mamy horyzonty wystarczająco szerokie, żeby wiedzieć, że:
- mamy w Polsce polskie (i nie tylko) wojsko
- większa część żołnierzy ma przydzieloną broń służbową, a spośród nich sporo ma broń długą
- jeśli żołnierz nie jest zabiurkowym kwitoprzetwórcą, to raczej często ma tą broń przy sobie
- żołnierz też człowiek i jak każdy z nas ma prawo mieć potrzebę kupienia czegoś w sklepie

Tomek_J pisze:Nie w taki sposób buduje się w społeczeństwie zainteresowanie strzelectwem...

Co ma mieć wspólnego obecność żołnierzy z bronią przy ladzie fastfooda z budowaniem w społeczeństwie zainteresowania strzelectwem? Moim zdaniem nic. To niezwiązane sprawy.

Tomek_J pisze: Dowódca powinien zostać wywalony na zbity pysk, a dziarscy amatorzy chrupiącej panierki co najmniej zawieszeni.

Proponuję zastosować tu nasze - posiadaczy broni - ulubione podejście do WPA, tylko w drugą stronę. Tym razem zamiast żądać od WPA podania podstawy prawnej ich oczekiwań, spróbuj podać podstawę prawną Twoich oczekiwań co do ukarania tych żołnierzy.

Tomek_J pisze:prawdziwi żołnierze po służbie chodzą w cywilnych ciuchach

Nie jestem prawdziwym żołnierzem, więc się nie wypowiem. Za to spytam Ciebie o powód, z którego uznałeś, że ci żołnierze byli tam, gdzie byli, będąc na pewno po służbie.

PS: Służąc w wojsku, bywałem z długą bronią w mieszkaniach, sklepach, na dworcach, na ulicach i wielu innych miejsach. Jakoś nikt nie robił nigdy z tego powodu żadnych scen. Mimo tego, że mieliśmy zawsze podpięte magazynki, i trzeba było dużego doświadczenia (oraz chwili obserwacji), żeby móc rozpoznać, czy magazynki są załadowane, czy puste. Bywały i takie, i takie.

MarcinD

Postautor: MarcinD » 2019-11-04, 17:23

Ciekawe, czy policja tez tak na kolege dziala.. Maja bron, i czasem, o zgrozo, jedza w roznych lokalach zamiast gdzies za smietnikiem zeby dzieci i lewactwa nie straszyc...

Awatar użytkownika
strk

Postautor: strk » 2019-11-04, 18:04

PSSK-DB vice-president
Obrazek

Awatar użytkownika
jasi3k

Postautor: jasi3k » 2019-11-04, 18:28

Załączam zdjęcia obywateli przerażonych na widok uzbrojonych żołnierzy. Szwajcaria...
Obrazek
Obrazek
Jak widać, w "cywilizowanym świecie" wszyscy wkoło się boją i trzymają z daleka... Powiedzcie to WP...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-11-04, 18:54

Tomek_J pisze:
MarcinD pisze:Jesli, odpukac, kiedys bedzie W to snowflakes typu Greg wyzdychaja jak jetki na zime, a przrdtem beda plakac ze nie ma WOT zeby ich bronil a mial byc. I to bedzie jedyny pozytyw W... trudne czasy tworza twardych ludzi, i spoleczenstwo sie oczyszcza z lewactwa.

Jeżeli kiedyś ktoś w naszym kraju "wyzdycha jak jetki na zimie" z powodu konfliktu zbrojnego, to będą to zarówno hoplofoby, WOTowcy, kolekcjonerzy i sportowcy i innego rodzaju prepersi także. Jeżeli komuś wydaje się, że jego kolekcja broni zarejestrowanej do celów sportowych pozwoli mu przeżyć wyimaginowaną wojnę to proszę bardzo, ja broń mam bo po prostu lubię strzelać. NIC WIĘCEJ. Tacy użytkownicy też są na tym forum, uszanujcie ich opinie (to zdanie tyczy się do postu powyżej akurat).

Nikt tutaj nie napisał o wygrywaniu wojny swoja prywatną bronią, nikt tutaj nie pisał nic o preppersach.
Wszyscy jednak sobie zdają sprawę, że są tacy posiadacze broni jak Ty, którzy mają bo lubią i to jest ich jedyny powód posiadania broni - OK.
Jednakże różnica pomiędzy ludźmi świadomymi jak i przygotowanymi do obrony siebie, bliskich i Ojczyzny - czy to sportowców, kolekcjonerów, rezerwistów etc. jest taka, że polegają na sobie i swoich umiejętnościach w przeciwieństwie do Ciebie bo właśnie szydzenie z takich ludzi świadczy o tym, że to KTOŚ (w zamyśle pewnie państwo) ma obronić Ciebie.

Tomek_J pisze:

2. Zdefinuj prawdziwego żołnierza, oraz uzasadnij dlaczego po służbie/poza godzinami kluczowymi żołnierze nie mogą /nie powinni być umundurowani.

1. to wszystko
2. prawdziwy żołnierz = zawodowy żołnierz. Może i mogą, ale tak nie robią, a dlaczego? Pewnie z takiego samego powodu, dlaczego majster na budowie po dniówce przebiera się w kanciapie i wraca do domu "w cywilu". Może mam takie zboczenie zawodowe, ale ja swoją pracę zostawiam w pracy, podobnie zresztą jak znaczna część społeczeństwa. Poza tym znaczna część ludzi, którzy mają kontakt z bronią lub służbami mundurowymi po prostu NIE MA POTRZEBY SIĘ Z TYM OBNOSIĆ.

To chyba nie widziałeś na oczy jak wychodzą ludzie z jednostek wojskowych w miastach, które istnieją praktycznie tylko dzięki wojsku - weź sobie taki Międzyrzecz, Świętoszów i inne zielone garnizony.

Chyba też nigdy nie widziałeś na oczy żadnego budowlańca, który przed pracą wchodzi do sklepu po śniadanie i czasami jeszcze flaszkę do tego lub robi zakupy w ciuchach roboczych o 16.30 w Biedronce.

kelvinpiotr

Postautor: kelvinpiotr » 2019-11-04, 19:03

Panowie, nie mylcie członków organizacji WOT z żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej . To są członkowie programu " Jak zostać żołnierzem w weekend + " Kiedyś była taka seria książek " Jak zostać ………. ( tu sobie należy wpisać kim ) w weekend ". Program trwa .. ;-)

Awatar użytkownika
strk

Postautor: strk » 2019-11-04, 19:35

To zastanawiające, ponieważ podczas uroczystej przysięgi w jakiej miałem zaszczyt ostatnio uczestniczyć wszyscy żołnierze wypowiedzieli te same słowa:
Ja, żołnierz Wojska Polskiego
przysięgam
służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg.”

Ostatnio zmieniony 2019-11-04, 19:35 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK-DB vice-president
Obrazek

Wróć do „Prawo i broń - WBP”