Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: biper »

Szczerze.. pomijając kwestie czarnoprochowców i PAKów, to od czasu jak przeszedłem ścieżkę do pozwolenia, wszedłem w temat pozwoleń, dowiedziałem się (głównie dzięki forum) jakie są ograniczenia w posiadaniu różnych rodzajów broni w innych krajach UE, to stwierdziłem, że w Polsce ludzie są rozbrojeni, ale głównie na własne życzenie i z dwóch powodów:

1. ignoranckiego podejścia do przepisów.. - większość żyje mentalnie w czasach sprzed nowelizacji UoBiA w 2011r. i wciąż powtarza bzdury jak to u nas niczego nie można mieć.
2. całkowitego braku zainteresowania tematem broni i braku potrzeby posiadania/zainteresowania się tym tematem.. bo co by nie mówić, to jednak żyje się tu bezpiecznie. Faktem jest też, że przez dziesięciolecia skutecznego utrudniania dostępu skutecznie "wygaszono" to zainteresowanie tematem.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Dexter

Post autor: Dexter »

To utrudniane to też mocno na wyrost. LOKi istniały i istnieją, wystarczy chcieć i pójść aby wejść w strzelectwo. A dawniej było z tym nawet łatwiej, obecnie jest trochę drożej ale nadal żadna tragedia. W latach 2003-2006 kiedy regularnie trenowałem karabin w WKS Wawel moi rodzice płacili równo 30zl miesięcznie. Za dwa solidne treningi w tygodniu. Gdzie trener się przykładał i robił rzetelnie swoje, pracował. Sezon zimowy pneumatyka, sezon letni kula. Obecnie córka znajomego mod niedawna trenuje karabin u tego samego trenera w tym samym klubie. Od moich czasów dużo się zmienilo- jest sprzęt o którym mi się nie śniło wtedy. I nadal kosztuje to grosze.

Najtrudniej pogodzić się z prostym faktem- ten sport nie jest elitarny, dla bardzo bogatych czy wybranych. On po prostu interesuje bardzo mało osób. Mnie nie interesuje kopanie piłki i to się nie zmieni. A boisk mi nie brakuje...

Awatar użytkownika
Smerf

Post autor: Smerf »

!00% zgody z @Dexter i @biper, faktycznie problem to brak zainteresowania, lenistwo, jak zapraszam znajomego na strzelnicę i oferuję mu jeszcze darmowe strzelanie a on mówi, że poszedłby ale mu się ciężko zorganizować, to ręce opadają.
To trzeba mieć trochę takiego fijoła jak my, że chociaż raz w tygodniu ale warto podziurawić tarcze, pogadać w klubie i w ogóle kilka godzin w tym środowisku.
Dziś ludkom się nic nie chce, tylko narzekają i marudzą.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"

Dexter

Post autor: Dexter »

Aż tak to nie. Ludzie mają różne swoje zainteresowania tylko akurat nie strzelectwo. Dajcie im po prostu spokój, gdybym uprawiał balet to nie namawiał bym wszystkich wokół na balet bo wiem, że po prostu gówno ich to obchodzi. Przestańcie być tak natrętni ze swoim strzelaniem i nie zawracajcie ludziom gitary- uświadomcie sobie, że z 95% społeczeństwa ma W NOSIE strzelectwo. Żyjcie i dajcie życ innym :), strzelcy to nie pępki świata tylko jakaś nisza.

Awatar użytkownika
biper

Post autor: biper »

Bardzo dobre porównanie z tym baletem, Dexter :-D
Dexter pisze:
05 marca 2021, 14:44
[..] strzelcy to nie pępki świata tylko jakaś nisza.
Co też ma swoje plusy :wink:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
Hoz85

Post autor: Hoz85 »

Ooo no co Wy...jak tak można pisać tutaj, że ludzie nie mają potrzeby posiadania broni????
A ja tu czytałem, że każdy prawdziwy Polak Patriota powinien mieć grzmiącą armatę...każdy Polak chce mieć grzmiącą armatę tylko nie może bo jakieś pozwolenia jak dla niewolników.

:583: :583: :583: :583: :583: :583:

A tak na serio - to chyba każdy kto podchodzi do broni jak do hobby, a nie jak do ideologii, poprze co napisaliście.
Każdy kto chce mieć broń - może ją mieć. My mamy, a na pewno nie jesteśmy wyjątkowi czy jak to czasami czytam np. na YT - resortowymi dzieciakami.
Społeczeństwo po prostu nie potrzebuje broni.
Jedynie przy okazji jakiegoś emocjonalnego zdarzenia ludzie piszą "szkoda, że broni nie miał" albo "gdyby mieli broń to sprawa potoczyłaby się inaczej" itp. itd. - ogólnie - płacz za bronią. Tylko gdy emocje opadają to o sprawie każdy zapomina i już mu się nie chce, a po co, a nie można....i wychodzi na to, że broń to nikomu nie jest potrzebna.
W sumie tutaj objawia się pozytywny aspekt pozwoleń - uzyskują je Ci którzy chcą, a nie ci którzy pod wpływem emocji zapragneli posiadać ARa i szafę pełną amunicji.

Inna kwestia to wieczne wskazywanie, że skoro czarnoprochowce są dostępne dla każdej pełnoletniej osoby, a mimo to nie ma na ulicach strzelanin/rzezi, to oznacza, że można broń dać każdemu.
Najwyraźniej ciężko zrozumieć, że czarny proch to już w ogóle nisza. Temat dla osób które jara ten typ broni.
Ja powiem szczerze - jakbym jutro miał stracić wszystkie giwery bo <jakiś tam powód> to na 100% bym nie zastąpił ich czarnoprochowcem. Wolę już żyć bez broni :103:

Awatar użytkownika
r2d2

Post autor: r2d2 »

Ludzie nie chca broni bo są naiwni i żyja w ułudzie że bezpiecznie bedzie zawsze, zawsze beda sprawni, nic im nie zagraża że gwałty napady rozboje zdarzają sie innym.
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:

Awatar użytkownika
Smerf

Post autor: Smerf »

Hoz85 pisze:
05 marca 2021, 20:21
Ja powiem szczerze - jakbym jutro miał stracić wszystkie giwery bo <jakiś tam powód> to na 100% bym nie zastąpił ich czarnoprochowcem. Wolę już żyć bez broni :103:
:621: Długo nim przekonali mnie w klubie do patentu i pozwolenia, strzelałem z odprzodowej i miałem ogromną frajdę, nadal mam kilka na dymny proch.
Sporadycznie z nich strzelam ale jest to fajna broń. Choć zakochany jestem w Makarych i TT-ach :)
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"

Awatar użytkownika
Hoz85

Post autor: Hoz85 »

r2d2 pisze:
05 marca 2021, 20:47
Ludzie nie chca broni bo są naiwni i żyja w ułudzie że bezpiecznie bedzie zawsze, zawsze beda sprawni, nic im nie zagraża że gwałty napady rozboje zdarzają sie innym.
Wiesz...tak samo można powiedzieć w drugą stronę, że jesteś naiwny albo odklejony żyjąc w wiecznym strachu przed zdarzeniem, które może nigdy nie nastąpić.

Z jednej strony środowisko strzleckie operuje na faktach broniąc posiadania broni brakiem lub małą ilością ekscesów z użyciem legalnej broni, a z drugiej strony ignoruje fakt, że przestępczość w Polsce jest znikoma.
Takie wybiórcze posiłkowanie się statystykami lub innymi informacjami jest mega słabe.

Awatar użytkownika
r2d2

Post autor: r2d2 »

A gdzie napisałem że żyje w strachu?
A to że kiedyś bedziesz słabszy i nie tak sparawny jak za młodu jest pewne. Chyba ze masz inne plany :-/
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:

Awatar użytkownika
Rubicon

Post autor: Rubicon »

ravkill pisze:
04 marca 2021, 13:28
Naprawdę, w porównaniu do innych ostatnich newsów, nie ma się czego czepiać.
Poza oczywscie przeladowywaniem broni przed kazdym strzalem. Ciekawe czy wynika to z tego ze policjant zapomnial ze bron ktora nosi jest samopowtarzalna, czy z tego ze bron jest w jakis sposob zepsuta, czy moze jaks wadliwa amuncja. Tak czy inaczej slabo to wyglada.
Nie mozna sie w takiej sytuacji poklepywac po plecach...trzeba zerknac na to jak policjant strzelal...chocby n ato jak trzymal bron...nie bylo dobrze...i cale szczescie ze nie skonczylo sie jak slynna sprawa z tygrysem ktory uciekl z cyrku w Warszawie.
Moj blog o zyciu w USA - http://www.szeryfusa.com

Awatar użytkownika
strk

Post autor: strk »

AMW wyprzedaje uzbrojenie:

https://radar.rp.pl/wojsko-polskie/2191 ... pod-mlotek

broń strzelecka:Kilkanaście tysięcy wz.63, dodatkowo wz. 83 i wz. 64, AK.

Zaś na foto widać prawdziwą perełkę: frezowany AK z celownikiem nocnym NSP-2 :103:
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

mackowiak1991

Post autor: mackowiak1991 »

Dlaczego AMW sprzedaje naboje 5,56?

rokada

Post autor: rokada »

Dobre pytanie. Może dlatego, że Beryl ma skok lufy 1:9, a Grot 1:7? Bo okres przechowywania raczej jeszcze się nie skończył, od wprowadzenia Beryla na uzbrojenie minęło dopiero ćwierć wieku.

Mateusz70

Post autor: Mateusz70 »

strk pisze:
07 marca 2021, 07:16
AMW wyprzedaje uzbrojenie: [...].
Ciekawe, kto kupi okręt podwodny?
Dziennikarsko brzmi też sformułowanie: Najwięcej w ofercie będzie pistoletów maszynowych kal. 9 mm RAK, wz 63 [...] Agencja ma na zbyciu 15 tys. tych szybkostrzelnych, ale kłopotliwych w obsłudze pistoletów.
Raczej oferta dla kolekcjonerów.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”