Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: MarcinD »

Policje. Uzyles broni - powiadamiasz. A dzik byl potracony, i to z pewnoscia mialo wpyw na jego zachowanie. Inna sprawa, ze swinia to nie pies, a dzik to nie wilk. Dziki sa mocno oswojone z ludzmi, jest ich znacznie wiecej niz wilkow, wiec w naturalny sposob czesciej je spotykamy, bo zawlaszczamy ich habitaty. Kto bywal w Jastarni na plazy ten wie;) Dodatkowo wilki maja spore terytoria, co pozwala im lepiej unikac ludzi i przewaznie to robia. Ale sa tez madre, jesli nie czuja zagrozenia, to beda probowaly skorzystac z ludzkiego sasiedztwa, i jak kazdy drapieznik szanuja sile. Jesli uznaja, ze im sie oplaci zaatakowac czlowieka, to to zrobia, na szczescie przewaznie uznaja, ze sie nie oplaca:)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39

kelvinpiotr

Post autor: kelvinpiotr »

Bosze.... ponownie nasza wspaniała strzelająca Policja . Dobrze, że nie zastrzelili tego menela ... przecież był prawie na linii strzału a dzik stał spokojnie ... Naprawdę , po ostatnich wypadkach z użyciem broni zaczynam się bać .... Policji . I tacy ludzie mieli by przyjechać by mnie chronić ? Dziękuję , ochronię się sam .. :wink: :wink: :wink: I kolejni klakierzy podpowiadający policji co ma ją robić . Dno i pół metra mułu .. w wydaniu policjantów .

MarcinD

No dobra to co mial zrobic Policjant, na ktorego oczach dzik atakuje faceta? Wystawic mu mandat? Bo dzik stal spokojnie zanim oberwal, ale wczesniej pokierszowal typa. I moglby znow atakowac. Co ty bys zrobil? Zadzwonil po Dr. Dolittle'a zeby negocjowal?:P

Awatar użytkownika
ravkill

Post autor: ravkill »

O dziwo, szybko i sprawnie poszło Policji. Nie zawahali się, w dzika trafili, człeka nie ubili, a Koledzy się jeszcze ich czepiacie.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)

kelvinpiotr

Post autor: kelvinpiotr »

Hm... nie jestem myśliwym, może któryś mnie poprawi ale nie był to trzystu kilogramowy odyniec z 25 centrowymi szablami ;-) Ot , świnka .. A strzał był prawie z przystawienia ... do głowy tego menela ;-)

Dexter

Post autor: Dexter »

Mam w pracy takiego Tadka. Stary grzyb, zawsze narzeka, na wszystko. Bez względu na to jak wykonasz daną czynność- on zawsze skrytykuje i zawsze wie lepiej. Jeśli wykonujesz dana czynność dwukrotnie, w odstępie na tyle dużego czasu, że zapomni (bo jest starym grzybem) to raz skrytykuje Cię za wykonanie tej czynności w sposób X zamiast w sposób Y a drugi raz- jak wykonasz ja w sposób Y- powie, że do du** i powinieneś w sposób X. Kiedy zaczynasz być jak Tadek- zacznij poważnie myśleć o wyborze butów do trumny.

Awatar użytkownika
ravkill

Post autor: ravkill »

W tle był budynek, strzelający czuł się pewnie, trzeba było podjąć szybko decyzję i została ona podjęta bez zbędnej zwłoki. Jasne, że można było ustawiać się na bezpieczniejsze kąty, ale czas. Dzik zabity, "instybutora" nie trafili, o innych ofiarach brak infa, naprawdę się czepiacie. Szybka i sprawna i właściwe do zagrożenia, reakcja Policji (przez duże "P"). Naprawdę, w porównaniu do innych ostatnich newsów, nie ma się czego czepiać.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)

Awatar użytkownika
Wedymin

Post autor: Wedymin »

Uwielbiam AZFPK.
"A gun by itself is worthless if you don’t know how to use it." Frank Castle

Mateusz70

Post autor: Mateusz70 »

kelvinpiotr pisze:
04 marca 2021, 13:19
Hm... nie jestem myśliwym, może któryś mnie poprawi ale nie był to trzystu kilogramowy odyniec z 25 centrowymi szablami ;-) Ot , świnka .. A strzał był prawie z przystawienia ... do głowy tego menela ;-)
300 kilogramowy to chyba się nie zdarza? Mały też nie był. Trochę mnie dziwi, że tak go ustrzelili. Przecież to tylko 9x19 mm.
Gdyby na upartego drążyć w "spiskach", to też wydaje się niewiarygodne. Jednak dzik nie wstał. A myśliwi nie mogliby pod blokiem i chyba musieliby ganiać się z dzikiem, zamiast użyć broni.

Awatar użytkownika
strk

Post autor: strk »

Na tubie jest kilka filmów pokazujących jak niebezpieczny jest dzik w szale bitewnym.

Czasem potrzebne jest wsparcie, jak tutaj:

Kawaleria przybywa w 0:19
Miałem takiego zawadiakę. Psi synek, ale paszcza pełna calowych kłów.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Wiedzmin

Post autor: Wiedzmin »

MarcinD pisze:
04 marca 2021, 12:38
Policje. Uzyles broni - powiadamiasz. A dzik byl potracony, i to z pewnoscia mialo wpyw na jego zachowanie. Inna sprawa, ze swinia to nie pies, a dzik to nie wilk. Dziki sa mocno oswojone z ludzmi, jest ich znacznie wiecej niz wilkow, wiec w naturalny sposob czesciej je spotykamy, bo zawlaszczamy ich habitaty. Kto bywal w Jastarni na plazy ten wie;) Dodatkowo wilki maja spore terytoria, co pozwala im lepiej unikac ludzi i przewaznie to robia. Ale sa tez madre, jesli nie czuja zagrozenia, to beda probowaly skorzystac z ludzkiego sasiedztwa, i jak kazdy drapieznik szanuja sile. Jesli uznaja, ze im sie oplaci zaatakowac czlowieka, to to zrobia, na szczescie przewaznie uznaja, ze sie nie oplaca:)
No dobra, powiadamiam i co policja robi dalej z tym fantem? Przyjeżdżają i stwierdzają "no rzeczywiście, dzik z raną postrzałową"? Czy może guziec, taka świnia z afryki... Czy ktoś przerabiał ten temat? Bo o tym się nie mówi, ale ja tam uważam, że zagrożenie ze strony zwierza wymagające użycia broni jest znacznie większe od zagrożenia ze strony człowieka. Dzik się nie przestraszy pukawki ani konsekwencji prawnych.
BLACK GUNS MATTER

MarcinD

No a potem prokurator postawi ci zarzuty albo nie:P Jak normalny, to nie, a jak nienormalny, to sie bedziesz po sadach ciagal.

Wiedzmin

Post autor: Wiedzmin »

Hmm... to może lepiej nie powiadamiać i zjeść tego dzika? Czy to byłoby karalne? Bo w sumie nigdzie nie znalazłem obowiązku powiadamiania policji o użyciu broni.
BLACK GUNS MATTER

MarcinD

Ja bym go nie jadl, chyba, ze masz znajomego weta, bo wlosnica o paskudztwo. Dodatkowo jak bys pozyskal te tusze to juz byloby klusownictwo. Co do reszty, za bezpodstawne uzycie broni cos tam zdaje sie bylo w kodeksie, ale nie pamietam szczerze mowiac, za malo ramu:P Nie wiem tez jak z powiadamianiem, czy sa sankcje, ale pewnie cie przeczolgaja jesli zlapia.

Awatar użytkownika
kapera

Post autor: kapera »

Policja ŚCIGA za legalną broń! Polacy TOTALNIE rozbrojeni?! | dr B. Józwiak . Media narodowe

„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”