Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: kapera »

Z jednej strony absurdalne ograniczenia co do posiadania broni przez Polskich obywateli a z drugiej obcokrajowcy którzy mogą nosić , posiadać broń na terenie naszego kraju wydane w ich kraju . Chyba przesadzamy w wchodzeniu w przedział jankesom , tworzymy dla nich państwo w państwie . Dno i wodorosty , nieco więcej na temat w linku poniżej ....
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK

panKompot

Post autor: panKompot »

Bo robisz albo tak, albo wyjeżdżasz czołgami po zasoby :109:
Ten niżej śmierdzi rybką...

MoDS'R'stasi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: MoDS'R'stasi »

Fakt że wystarczy notatka od strony "krzyżackiej" aby zwolnic od odpowiedzialności nawet za morderstwo obrazuje wszystko jak na dłoni. Żenada i wstyd.

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

Smerf pisze:
16 września 2020, 09:08
Wiem co piszę - ta pani zabiła z broni służbowej własne dziecko a skoro jako policjantka taką broń miała to stwarzała potencjalne zagrożenie dla innych!!!!
Zbyt dużo jest samobójstw w tej grupie z użyciem broni służbowej!!!! - z danych oficjalnych (a ile się nie ujawnia ?)
Wiesz co piszesz, czyli zawodowo zajmujesz się suicydologią?
Bo wszystkie poważne badania pokazują, że dostęp do broni palnej wpływa na liczbę samobójstw z użyciem broni palnej, ale NIE wpływa na ogólną liczbę samobójstw. Zdeterminowany samobójca bez dostępu do broni użyje innego narzędzia, ale nie zrezygnuje z zamiaru. Tutaj masz ładny wykres, korelujący dostęp do broni i procent samobójstw po krajach. Tamże namiary na artykuł analizujący, jak ograniczenie dostępu do broni wpłynęło na liczbę samobójstw w Australii (spoiler: nie wpłynęło).
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Awatar użytkownika
Hoz85

Post autor: Hoz85 »

Ja ślepo takich objawionych informacji nie konsumuję, szczególnie jak artykuły znajdują się na stronach, które otwarcie propagują dany temat.
Podobnie jest w przypadku zlinkowanej przez Ciebie strony.
Jest to strona tzw. pro-gun, także oczywiste jest, że wszystkie informacje na niej będą pro-gun. Ludzie często szukają potwierdzenia swoich teorii i widać, że ta strona taką usługę zapewnia w zakresie tematów związanych z dostępem do broni.

No, ale wracając do meritum: poszukałem tego całego "small arms survey 2007" z którego - niby - zostały użyte dane do wykresu no i ten teges - dane wykresu się nie pokrywają z danymi small arms survey 2007.
Danych samobójstw nie sprawdzałem, ale jak już jedna z dwóch zmiennych jest "z du** wzięta" to cały artykuł podpada mi już pod propagandę.

Nie twierdzę, że broń zwiększa ilości samobójstw.
Nie twierdzę, że brak dostępu do broni zmniejsza ilości samobójstw.
Zachęcam jednak do weryfikacji źródeł bo często samo podanie źródła nie oznacza, że dane są prawidłowe. Tyczy się to każdego aspektu życia - nie tylko broni.
Zachęcam też do samodzielnego szukania informacji, artykułowania własnego zdania i przemyśleń, a nie ślepe powtarzanie czegoś co gdzieś przeczytaliście czy usłyszeliście.

Awatar użytkownika
oldtimer

Post autor: oldtimer »

Ale jedno jest pewne w kwestii samobójstw - broń palna jest szybko działająca i dość skuteczna. Oczywiście z punktu widzenia samobójcy. Więc jeśli ktoś takową posiada i wpadnie na pomysł przeniesienia się w zaświaty (nie dotyczy ateistów) - to oczywistym jest, że nie będzie szukał sznura czy skakał z mostu.
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

Awatar użytkownika
adnikauto

Post autor: adnikauto »

Śląsk. Myśliwi oddali strzały w kierunku dzieci?
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxOpImg9

Swoja droga jesli prawda jest, ze srut odbijal sie od metalowego dachu domu... to cos kiepsko w Polsce z przepisami odnosnie polowan...???
BTW- a to konia zastrzelili a to kolo zabudowan strzelaja...
W USA jesli chcesz polowac na prywatnej ziemi to powinnes dostac zgode od wlasciciela pola, lasu czy czegokolwiek innego... w Polsce mysliwi wchodza na prywatny teren i poluja... mocno dziwne to jest :roll:

Moze dlatego, ze to w sumie nieduzy kraj, zabudowania, grzybiarze, cyklisci... ;laughing: :) /ironia niezamierzona/ :-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Awatar użytkownika
Hoz85

Post autor: Hoz85 »

Nie...po prostu Polska to Meksyk Europy :103:

Myśliwy to wlezie Ci do kibla jak będziesz siedział na tronie i wszystko będzie zgodnie z prawem bo prowadzi polowanie. :512:
A powinno być tak, że jak wchodzi jakiś leśny dziad (i nie mówię tutaj o Leśnym Dziadku) na Twoją posesję, z bronią - to masz prawo ugościć go w odpowiedni sposób. :502:

Awatar użytkownika
slepe_oko

Post autor: slepe_oko »

Gdyby to było niezgodne z prawem to by nie polowali w tych miejscach.
''Histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku''

panKompot

Post autor: panKompot »

I dziwić się że chcą im poszerzyć badania. Zmniejszyć pułap dioptrii potrzebny do zdania badań to może pomoże.
Tak wiem. Głupota. Ale najwyraźniej myślą że im wszystko wolno jeszcze co niektórzy skoro nie czują potrzeby samodyscypliny.
Ten niżej śmierdzi rybką...

adamo_pna

Post autor: adamo_pna »

Raczej kolejna nagonka wystraszonych hukiem przewrażliwionych. Większość osób polujących spotkała się choć raz z takimi panikarzami. Strzelasz w powietrze prawie pionowo do kaczek, 300m dalej dom i kobieta drze się w niebogłosy "eeeej! Tu są dzieci!!! Kur....a!". Kiedyś nawet odkrzyknąłem "a tu dorośli" ;) Oczywiście nie wykluczam, że tu mogło być inaczej... Ale nikt świadomie w kierunku ludzi nie strzela (na polowaniu). Jeśli Policja znajdzie dowody to się okaże co i jak.

Awatar użytkownika
Wedymin

Post autor: Wedymin »

Wzrusza mnie Twoja niefrasobliwość... 300 m dalej dom z dziećmi, a tu dorośli se do kaczek strzelają... nie no, spoko, fajna zabawa... ręce opadają... mam nadzieję, że takich myśliwych jak Ty jest naprawdę promil...
"A gun by itself is worthless if you don’t know how to use it." Frank Castle

Dexter

Post autor: Dexter »

No ja tam do myśliwych sympatia nie pałam ale z tej notatki prasowej faktycznie nie wynika nic ponad to co napisał twój przedmówca.

Awatar użytkownika
kulfon

Post autor: kulfon »

Wedymin pisze:
17 września 2020, 16:27
Wzrusza mnie Twoja niefrasobliwość... 300 m dalej dom z dziećmi, a tu dorośli se do kaczek strzelają... nie no, spoko, fajna zabawa... ręce opadają... mam nadzieję, że takich myśliwych jak Ty jest naprawdę promil...
Myśl człowieku choć trochę. Śrut to na 300m nie poleci
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem

Awatar użytkownika
Garfield

Post autor: Garfield »

ZTCW to zasięg śrutu liczymy jako sto metrów za każdy milimetr średnicy. Tak więc 3 mm śrut bez problemu doleci na 300m.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."

Wróć do „Prawo i broń - WBP”