Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: m2c »

Masz rację, użyłem złego określenia. Nielegalne jest posiadanie jej bez zezwolenia.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: adnikauto »

Gosc z AR pistol w lokalnym parku w Oklahomie, Oklahoma "Open Carry", Druga Poprawka i amerykanska Policja w akcji- cel edukacyjny :)
https://www.tactical-life.com/news/cops ... n-carrier/

BTW- niby zgodnie z obowiazujacym prawem ale oficer slusznie zauwazyl, ze cywil nie odrozni rifle od pistol w takiej konfiguracji... i to moze spowodowac "komplikacje" dla noszacego... :wink: szczegolnie jak by za bardzo "energicznie" sie ruszal... :) a przybyla policja byla "szybka" w dzialaniu...
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2019, 14:49 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: stangret »

Wszystko fajnie, drugą poprawka, ale jednak mam osobiście mieszane odczucia co do tego typu "happeningów" :-/
Dawno temu w liceum szliśmy przez miasto na strzelnicę z kbks-ami na ramionach, bez pokrowców, z zamkami i nikt nie zwrócił na Nas uwagi.
Ciekawe gdyby to powtórzyć dzisiaj ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: adnikauto »

@Stangret

Zgadzam sie. Osobiscie wolalbym nie "eksperymentowac" w tym temacie... ludzie sa tylko ludzmi i kazdy moze popelnic blad. W tym przypadku blad moze kosztowac zycie...

To podobnie jak z prawem pierszenstwa na drodze- wybrac pierszenstwo i doprowadzic do wypadku czy zrezygnowac, przeklac pod nosem i calo dojechac do punktu przeznaczenia... kazdy musi osadzic sam.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: aksel »

KudrigY pisze:Kumulacja w Kielcach - drugi geniusz. Ten groził komuś nielegalnym VISem :583: plus kilkaset sztuk ammo w domu... Pewnie większość myśliwych ma mniej...

https://www.zwiadowcahistorii.pl/kielcz ... y-arsenal/
Skoro można zgromadzić nielegalnie taki arsenał to jaki sens ma utrudnianie legalnego dostępu do broni....
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
wooden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 11 października 2018, 06:56
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: wooden »

Krzysztof66 pisze:No kusza faktycznie jest, ale amunicja do takiego pistoletu to chyba śrut diabolo?
Wygląda jak Diana Bandit

Obrazek
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Darth Hunterix »

A teraz dla odmiany pozytywna wiadomość: weteran Powstania Warszawskiego wywalczył w sądzie zwrot nielegalnie skonfiskowanej broni i chce otworzyć prywatne muzeum.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ?ref=kafle
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: aksel »

link
Strach coś zamówić kurierem....
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Dexter »

A teraz dla odmiany pozytywna wiadomość: weteran Powstania Warszawskiego wywalczył w sądzie zwrot nielegalnie skonfiskowanej broni i chce otworzyć prywatne muzeum.
Czegoś nie kumam a nie napisali: czemu twierdzisz, że konfiskata broni była nielegalna? Zdaje się, że w Strasburgu wywalczył "nieważność" przepadku na rzecz skarbu państwa ale nie fakt konfiskaty. Czy się mylę? Bycie powstańcem o ile wiem chyba nie upoważnia nikogo z automatu do posiadania broni bez pozwolenia? Ale może o czymś nie wiem, stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
Rubicon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 06 marca 2014, 01:15
Tematy: 13
Lokalizacja: WildWest
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Rubicon »

adnikauto pisze:
BTW- niby zgodnie z obowiazujacym prawem ale oficer slusznie zauwazyl, ze cywil nie odrozni rifle od pistol w takiej konfiguracji... i to moze spowodowac "komplikacje" dla noszacego... :wink: szczegolnie jak by za bardzo "energicznie" sie ruszal... :) a przybyla policja byla "szybka" w dzialaniu...
Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz o ktorej wspomnial gliniarz...i to chyba nawet wazniejsza. Zgloszenie mowiace o gosciu z karabinem w miejscu publicznym jest zgloszeniem o najwyzszym priorytecie...gliniarze jada "code" czyli na sygnalach..dosc szybko...i to moze skonczyc sie wypadkiem w ktorym ranny moze zostac gliniarz lub osoba postronna(wypadki sa najczestsza przyczyna smierci gliniarzy w USA). Jestem pewien ze gdyby doszlo do wypadku to taki "obronca" drugiej poprawki przegralby sprawe cywilna w sadzie i musialby wyplacic odszkodowanie poszkodowanym w wypadku...w skrocie zostalby bankrutem albo nawet trafil za kraty. Moim zdaniem takie paradowanie i udowadnianie czegos na sile to zwykla bezmyslnosc.
Zapraszam na moj kanal: https://www.youtube.com/SzeryfUSA
Insta: https://www.instagram.com/szeryfusa
Podkast: "Szeryf Nadaje" - na wszystkich najwiekszych platformach podkastowych.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: adnikauto »

@Rubicon

Niestety to jest bezmyslnosc albo udawanie swietszego od papieza.... scenariuszy z niedobrym zakonczeniem moglo byc wiele.... dobrze, ze tylko tak sie skonczylo.
Mogl trafic na innego goscia z legalnym pistoletem, ktory by go uznal za zagrozenie....

Z innej beczki ale z tego samego gatunku:
Mam blisko siebie strzelnice, blisko znaczy 3 -4 mile i nieraz tak mnie "nachodzilo" - ze przy okazji mojej regularnej przejazdzki rowerowej - przerzuce karabin przez plecy, magazynki z ammo do kieszeni i podjade postrzelac... tylko maly problem, lokalny highway 23 to droga uczeszczana przez "turystow" z NYC lub NJ a musze pojechac pasem awaryjnym przez 2-3 mile... nie ma sily, zeby ktos na policje nie zadzwonil ze gosc z karabinem na plecach grzeje na rowerze highwayem a siedziba State Trooper jest doslownie na rzut beretem...

Zamiast sobie ulatwic to bym skomplikowal sprawe i tyle mojego....

BTW
@Rubicon a wiesz, ze u nich tez jest Polak, ktory sluzy jako State Trooper... :shock: :) "poznalismy" sie przypadkowo, on z werwa skrecal kolo stacji benzynowej a ja z niej wyjezdzalem, zabraklo doslownie centymetrow... ;laughing:
"lampki" wlaczyl ja cofnalem z powrotem na stacje, sprawdzil "papiery"- wszystko OK, zagadal do mnie po polsku i zrobilo sie fajnie... pytanie jak zwykle skad jestes itd. rowny gosc!
:piwo:
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2019, 01:46 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Greedo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 19:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Greedo »

aksel pisze:link
Strach coś zamówić kurierem....
Znowu te "opisy grozy". Broń, amunicja, strzelanina. W lany poniedziałek pewnie będą pisać o fali przemocy z użyciem broni sikawkowej.
CZ 85, CZ VZ 61, 38 Special, 22 lr
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Spyderco »

Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2019, 17:58 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
.22, .223, 9x19, 12GA
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Shooter7 »

adnikauto pisze: ...- przerzuce karabin przez plecy, magazynki z ammo do kieszeni i podjade postrzelac... tylko maly problem, lokalny highway 23 to droga uczeszczana przez "turystow" z NYC lub NJ a musze pojechac pasem awaryjnym przez 2-3 mile... nie ma sily, zeby ktos na policje nie zadzwonil ze gosc z karabinem na plecach grzeje na rowerze highwayem a siedziba State Trooper jest doslownie na rzut beretem...

Zamiast sobie ulatwic to bym skomplikowal sprawe i tyle mojego....
Moze podjedz kiedys na posterunek przedstaw licencje, zamiar, pogadaj, zobacz co powiedza, moze gdy bedziesz chcial nastepnym razem pojechac, wykonasz telefon i uprzedzisz. Nie wiem jak bedzie ale zawsze masz opcje aby bylo legalne


:wink:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Shooter7 »

adnikauto pisze: ...- przerzuce karabin przez plecy, magazynki z ammo do kieszeni i podjade postrzelac... tylko maly problem, lokalny highway 23 to droga uczeszczana przez "turystow" z NYC lub NJ a musze pojechac pasem awaryjnym przez 2-3 mile... nie ma sily, zeby ktos na policje nie zadzwonil ze gosc z karabinem na plecach grzeje na rowerze highwayem a siedziba State Trooper jest doslownie na rzut beretem...

Zamiast sobie ulatwic to bym skomplikowal sprawe i tyle mojego....
Moze podjedz kiedys na posterunek przedstaw licencje, zamiar, pogadaj, zobacz co powiedza, moze gdy bedziesz chcial nastepnym razem pojechac, wykonasz telefon i uprzedzisz. Nie wiem jak bedzie ale zawsze masz opcje aby bylo legalne


:wink:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”